Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

273 stemmen
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook Empoli over de knie gelegd: 3-0. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku, die tekende voor een doelpunt en twee assists.

De Napolitanen stonden een tijdje aan de leiding in de Serie A, maar moesten de koppositie inmiddels overlaten aan Internazionale. Toch is de titelhoop nog lang niet verdwenen. Napoli heeft immers een op papier haalbaar wedstrijdschema, terwijl Inter nog vol aan de bak moet op meerdere fronten.

LEES OOK: 'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Goal en assists

Het wordt wel zaak om in de resterende duels geen steken meer te laten vallen. Maandag bleef de ploeg van coach Antonio Conte alvast foutloos. Tegen Empoli, voorlaatste in het klassement, haalde Napoli het met 3-0 dankzij twee goals van Scott McTominay. Maar ook Lukaku drukte dus stevig zijn stempel.

De Rode Duivel leverde de twee assists op zijn Schotse ploegmaat en nam tussendoor zelf een doelpunt voor zijn rekening. In de Italiaanse pers wordt dan ook lovend gereageerd. "Scoorde en liet scoren in één van zijn beste avonden dit seizoen, met een constante prestatie doorheen de hele match", schrijft SportMediaset

Reus Romelu

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Wanneer ze je 'Big Rom' noemen, is daar een reden voor. Met 401 doelpunten in zijn carrière, inclusief 12 in deze competitie en ook nog eens 10 assists, word je een reus." Bij Il Messagero zag men hoe Lukaku zich in de match knokte. "Hij miste ook niet om zijn 12de van het seizoen binnen te leggen. Had ook nog tijd om zijn 10de assist op McTomminay te maken."

Bij TMW kijkt men dan weer verder naar zijn goal en assists. "Hij is de nummer één-spits in Italië (en niet alleen daar) met zijn rug naar doel. Hij was ook de beste man op het veld. Zit aan 12 goals en 10 assist dit seizoen, een double-double. Een match en seizoen zoals Nikola Jokic." Slotwoord is voor de Italiaanse tak van Eurosport: "hij was simpelweg beslissend". 

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: stormloop voor steunpilaar'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

13
13
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

33
33
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

37
37
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

529
529
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

80
80
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

372
372
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1335
1335
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

274
274
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

383
383
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

339
339
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

345
345
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1058
1058
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

342
342
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

271
271
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

292
292
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

344
344
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

70
70
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

59
59
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

531
531
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

226
226
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

39
39
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

152
152
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

389
389
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

300
300
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

81
81

Meer sportnieuws