Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

door
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook Empoli over de knie gelegd: 3-0. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku, die tekende voor een doelpunt en twee assists.

De Napolitanen stonden een tijdje aan de leiding in de Serie A, maar moesten de koppositie inmiddels overlaten aan Internazionale. Toch is de titelhoop nog lang niet verdwenen. Napoli heeft immers een op papier haalbaar wedstrijdschema, terwijl Inter nog vol aan de bak moet op meerdere fronten.

LEES OOK: Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

Goal en assists

Het wordt wel zaak om in de resterende duels geen steken meer te laten vallen. Maandag bleef de ploeg van coach Antonio Conte alvast foutloos. Tegen Empoli, voorlaatste in het klassement, haalde Napoli het met 3-0 dankzij twee goals van Scott McTominay. Maar ook Lukaku drukte dus stevig zijn stempel.

De Rode Duivel leverde de twee assists op zijn Schotse ploegmaat en nam tussendoor zelf een doelpunt voor zijn rekening. In de Italiaanse pers wordt dan ook lovend gereageerd. "Scoorde en liet scoren in één van zijn beste avonden dit seizoen, met een constante prestatie doorheen de hele match", schrijft SportMediaset

Reus Romelu

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Wanneer ze je 'Big Rom' noemen, is daar een reden voor. Met 401 doelpunten in zijn carrière, inclusief 12 in deze competitie en ook nog eens 10 assists, word je een reus." Bij Il Messagero zag men hoe Lukaku zich in de match knokte. "Hij miste ook niet om zijn 12de van het seizoen binnen te leggen. Had ook nog tijd om zijn 10de assist op McTomminay te maken."

Bij TMW kijkt men dan weer verder naar zijn goal en assists. "Hij is de nummer één-spits in Italië (en niet alleen daar) met zijn rug naar doel. Hij was ook de beste man op het veld. Zit aan 12 goals en 10 assist dit seizoen, een double-double. Een match en seizoen zoals Nikola Jokic." Slotwoord is voor de Italiaanse tak van Eurosport: "hij was simpelweg beslissend". 

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

0
0
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

67
67
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

103
103
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

69
69
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

179
179
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

137
137
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

204
204
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

465
465
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

342
342
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

87
87
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

54
54
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

144
144
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

290
290
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

230
230
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

267
267
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

172
172
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

383
383
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

89
89
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

69
69
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

128
128
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

326
326
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

222
222
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

88
88
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

210
210

Meer sportnieuws