Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

stemmen
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook Empoli over de knie gelegd: 3-0. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku, die tekende voor een doelpunt en twee assists.

De Napolitanen stonden een tijdje aan de leiding in de Serie A, maar moesten de koppositie inmiddels overlaten aan Internazionale. Toch is de titelhoop nog lang niet verdwenen. Napoli heeft immers een op papier haalbaar wedstrijdschema, terwijl Inter nog vol aan de bak moet op meerdere fronten.

LEES OOK: Nieuwe coach Lukaku-De Bruyne: Napoli strikt grote naam

Goal en assists

Het wordt wel zaak om in de resterende duels geen steken meer te laten vallen. Maandag bleef de ploeg van coach Antonio Conte alvast foutloos. Tegen Empoli, voorlaatste in het klassement, haalde Napoli het met 3-0 dankzij twee goals van Scott McTominay. Maar ook Lukaku drukte dus stevig zijn stempel.

De Rode Duivel leverde de twee assists op zijn Schotse ploegmaat en nam tussendoor zelf een doelpunt voor zijn rekening. In de Italiaanse pers wordt dan ook lovend gereageerd. "Scoorde en liet scoren in één van zijn beste avonden dit seizoen, met een constante prestatie doorheen de hele match", schrijft SportMediaset

Reus Romelu

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Wanneer ze je 'Big Rom' noemen, is daar een reden voor. Met 401 doelpunten in zijn carrière, inclusief 12 in deze competitie en ook nog eens 10 assists, word je een reus." Bij Il Messagero zag men hoe Lukaku zich in de match knokte. "Hij miste ook niet om zijn 12de van het seizoen binnen te leggen. Had ook nog tijd om zijn 10de assist op McTomminay te maken."

Bij TMW kijkt men dan weer verder naar zijn goal en assists. "Hij is de nummer één-spits in Italië (en niet alleen daar) met zijn rug naar doel. Hij was ook de beste man op het veld. Zit aan 12 goals en 10 assist dit seizoen, een double-double. Een match en seizoen zoals Nikola Jokic." Slotwoord is voor de Italiaanse tak van Eurosport: "hij was simpelweg beslissend". 

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

51
51
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

82
82
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

450
450
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

107
107
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

379
379
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

419
419
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

228
228
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

228
228
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

123
123
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1212
1212
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

242
242
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

192
192
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

495
495
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

883
883
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

696
696
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

263
263
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws