Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

273 stemmen
Lukaku heerst in Serie A: Italiaanse pers gaat helemaal los

SSC Napoli blijft voorlopig stevig aanklampen in de Italiaanse titelstrijd. Maandagavond werd ook Empoli over de knie gelegd: 3-0. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Romelu Lukaku, die tekende voor een doelpunt en twee assists.

De Napolitanen stonden een tijdje aan de leiding in de Serie A, maar moesten de koppositie inmiddels overlaten aan Internazionale. Toch is de titelhoop nog lang niet verdwenen. Napoli heeft immers een op papier haalbaar wedstrijdschema, terwijl Inter nog vol aan de bak moet op meerdere fronten.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Goal en assists

Het wordt wel zaak om in de resterende duels geen steken meer te laten vallen. Maandag bleef de ploeg van coach Antonio Conte alvast foutloos. Tegen Empoli, voorlaatste in het klassement, haalde Napoli het met 3-0 dankzij twee goals van Scott McTominay. Maar ook Lukaku drukte dus stevig zijn stempel.

De Rode Duivel leverde de twee assists op zijn Schotse ploegmaat en nam tussendoor zelf een doelpunt voor zijn rekening. In de Italiaanse pers wordt dan ook lovend gereageerd. "Scoorde en liet scoren in één van zijn beste avonden dit seizoen, met een constante prestatie doorheen de hele match", schrijft SportMediaset

Reus Romelu

Ook La Gazzetta dello Sport is lovend. "Wanneer ze je 'Big Rom' noemen, is daar een reden voor. Met 401 doelpunten in zijn carrière, inclusief 12 in deze competitie en ook nog eens 10 assists, word je een reus." Bij Il Messagero zag men hoe Lukaku zich in de match knokte. "Hij miste ook niet om zijn 12de van het seizoen binnen te leggen. Had ook nog tijd om zijn 10de assist op McTomminay te maken."

Bij TMW kijkt men dan weer verder naar zijn goal en assists. "Hij is de nummer één-spits in Italië (en niet alleen daar) met zijn rug naar doel. Hij was ook de beste man op het veld. Zit aan 12 goals en 10 assist dit seizoen, een double-double. Een match en seizoen zoals Nikola Jokic." Slotwoord is voor de Italiaanse tak van Eurosport: "hij was simpelweg beslissend". 

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden ...

Meest recent

Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

18
18
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

140
140
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

37
37
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

120
120
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

38
38
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

40
40
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

42
42
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

217
217
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

517
517
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

130
130
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

440
440
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

313
313
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

219
219
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

162
162
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

108
108
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

260
260
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

432
432
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

712
712
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

514
514
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

439
439
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

957
957
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

361
361

Meer sportnieuws