Weergaloze Lukaku beleeft absolute heldenavond bij Napoli

door
Weergaloze Lukaku beleeft absolute heldenavond bij Napoli

Romelu Lukaku blijft een fenomeen op de Italiaanse velden. De topscorer aller tijden van de Rode Duivels is ook bij Napoli dé aanvalsleider en in de wedstrijd tegen Empoli beleefde de spits een absolute heldenavond. Met een doelpunt en twee assists had hij een voet in al de goals.

Napoli won met 3-0 van laagvlieger Empoli en blijft zo in de titelrace. De formatie van Antonio Conte staat tweede met 68 punten. Competitieleider Internazionale telt 71 punten. Kan Lukaku zijn ex-club nog de loef afsteken? Big Rom lijkt alvast gebrand te zijn op revanche.

LEES OOK: Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Kritiek weggespeeld

Lukaku verraste afgelopen zomer door naar Napoli te trekken. Na uitdagingen bij Internazionale en AS Roma werd hij uitgespuwd door het Italiaanse publiek als 'clubhopper'. Eens te meer omdat Big Rom ook al flirtte met Juventus én AC Milan. Maar dit seizoen snoert Lukaku de criticasters alwéér de mond. Onder Conte is hij van onschatbare waarde voor Napoli in een nieuwe rol.

Lukaku is een goaltjesdief pur sang, maar dit seizoen is hij zowaar meer aangever dan doelpuntenmaker. Dat toonde hij ook in de wedstrijd tegen Empoli. Met een knap doelpunt zorgde hij voor de verlossende 2-0, maar eerder gaf hij ook al een assist aan McTominay en een halfuur voor tijd deed hij dat kunstje nog eens over.

Opmerkelijke stats 

En zo zit Lukaku al in de dubbele cijfers voor zowel doelpunten als assists in de Serie A, een unicum in de carrière van de Rode Duivel. Met twaalf doelpunten en tien assists (eerste in de Serie A) is hij één van de belangrijkste pionnen van Napoli. Hij wordt dan ook op handen gedragen door de fans. Kan hij zich volledig in de harten van de Napolitanen spelen door kampioen te spelen?

Romelu Lukaku is één van de beste spitsen ter wereld...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

37
37
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

178
178
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

121
121
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

336
336
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

95
95
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

472
472
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

274
274
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

537
537
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

785
785
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

846
846
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

630
630
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

368
368
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

732
732
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

408
408

Meer sportnieuws