'Matthys vlak na KVM-ontslag richting nieuwe Belgische club'

door
'Matthys vlak na KVM-ontslag richting nieuwe Belgische club'

KV Mechelen zorgde een dikke week geleden voor een verrassing door plotsklaps afscheid te nemen van sportief directeur Tim Matthys. Een ontslag dat hard aankwam, maar mogelijk zit hij niet lang zonder club. Zo zou Matthys in beeld zijn bij ... Standard.

De Luikenaars kampen al een hele periode met instabiliteit aan de top van de club. In afwachting van duidelijkheid in het overname-dossier, zag de club ook nog eens enkele belangrijke figuren vertrekken. Sportief directeur Fergal Harkin kondigde aan dat hij na het seizoen naar Bolton Wanderers trekt. Aftredend CEO Pierre Locht zal de Rouches na het seizoen dan weer inruilen voor een topfunctie binnen de voetbalbond.

LEES OOK: Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

Nieuwe sportief directeur

Maar in de voorbije weken viel er eindelijk ook goed nieuws te rapen. Eerste kondigde de club aan dat CFO Giacomo Angelini gepromoveerd werd tot CEO. Deze week raakte dan weer bekend dat Angelini een initiatief heeft opgestart om de aandelen over te nemen met steun van enkele lokale investeerders. En daar zouden de huidige eigenaars mee akkoord zijn.

De bedoeling is om deze aandelenoverdracht zo snel mogelijk af te ronden. Vervolgens kan de club helemaal beginnen aan de wederopbouw. Daarbij zullen verschillende strategische posities moeten ingevuld worden. Zo moet onder andere een opvolger voor Harkin aangeduid worden. Daarvoor zou men verschillende (Belgische) pistes volgen.

Vaeyens en Matthys

Zo raakte onlangs bekend dat Roel Vaeyens in de running is om sportief directeur te worden op Sclessin. Die was jarenlang actief bij Club Brugge en ging vervolgens aan de slag als TD bij Parma FC, waarmee hij onder meer promotie naar de Serie A afdwong. Op dit moment zit hij echter zonder club. Er zijn echter nog kandidaten. Volgens SudPresse staat Matthys immer sook op de verlanglijst.

De oud-aanvaller van onder meer Zulte Waregem leverde dan ook behoorlijk goed werk in het AFAS-stadion. Bovendien deed hij eerder ook al in verschillende functies ervaring op bij AA Gent en RSC Anderlecht. Met zowel Matthys als Vaeyens zouden inmiddels contacten lopen. Lang zal Standard het dossier alvast niet laten aanslepen. Zo is het de bedoeling om de vacature in de komende dagen al in te vullen.

Standard doet binnen de vijf seizoenen weer mee aan de top ...

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

43
43
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

174
174
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

21
21
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

156
156
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

175
175
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

315
315
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

81
81
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

229
229
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

267
267
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

156
156
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

273
273
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

612
612
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

205
205
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

231
231
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

453
453
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

302
302
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

289
289
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

134
134

Meer sportnieuws