'Matthys vlak na KVM-ontslag richting nieuwe Belgische club'

door
'Matthys vlak na KVM-ontslag richting nieuwe Belgische club'

KV Mechelen zorgde een dikke week geleden voor een verrassing door plotsklaps afscheid te nemen van sportief directeur Tim Matthys. Een ontslag dat hard aankwam, maar mogelijk zit hij niet lang zonder club. Zo zou Matthys in beeld zijn bij ... Standard.

De Luikenaars kampen al een hele periode met instabiliteit aan de top van de club. In afwachting van duidelijkheid in het overname-dossier, zag de club ook nog eens enkele belangrijke figuren vertrekken. Sportief directeur Fergal Harkin kondigde aan dat hij na het seizoen naar Bolton Wanderers trekt. Aftredend CEO Pierre Locht zal de Rouches na het seizoen dan weer inruilen voor een topfunctie binnen de voetbalbond.

LEES OOK: Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Nieuwe sportief directeur

Maar in de voorbije weken viel er eindelijk ook goed nieuws te rapen. Eerste kondigde de club aan dat CFO Giacomo Angelini gepromoveerd werd tot CEO. Deze week raakte dan weer bekend dat Angelini een initiatief heeft opgestart om de aandelen over te nemen met steun van enkele lokale investeerders. En daar zouden de huidige eigenaars mee akkoord zijn.

De bedoeling is om deze aandelenoverdracht zo snel mogelijk af te ronden. Vervolgens kan de club helemaal beginnen aan de wederopbouw. Daarbij zullen verschillende strategische posities moeten ingevuld worden. Zo moet onder andere een opvolger voor Harkin aangeduid worden. Daarvoor zou men verschillende (Belgische) pistes volgen.

Vaeyens en Matthys

Zo raakte onlangs bekend dat Roel Vaeyens in de running is om sportief directeur te worden op Sclessin. Die was jarenlang actief bij Club Brugge en ging vervolgens aan de slag als TD bij Parma FC, waarmee hij onder meer promotie naar de Serie A afdwong. Op dit moment zit hij echter zonder club. Er zijn echter nog kandidaten. Volgens SudPresse staat Matthys immer sook op de verlanglijst.

De oud-aanvaller van onder meer Zulte Waregem leverde dan ook behoorlijk goed werk in het AFAS-stadion. Bovendien deed hij eerder ook al in verschillende functies ervaring op bij AA Gent en RSC Anderlecht. Met zowel Matthys als Vaeyens zouden inmiddels contacten lopen. Lang zal Standard het dossier alvast niet laten aanslepen. Zo is het de bedoeling om de vacature in de komende dagen al in te vullen.

Standard doet binnen de vijf seizoenen weer mee aan de top ...

Meest recent

Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

10
10
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

40
40
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

85
85
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

75
75
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

21
21
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

367
367
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

432
432
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

387
387
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

392
392
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

287
287
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

407
407
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1045
1045
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1230
1230
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

308
308
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

385
385
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

337
337
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

284
284
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

604
604
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

672
672
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

314
314
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

1432
1432
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

635
635
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

192
192
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

43
43
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

567
567

Meer sportnieuws