Extra CL-ticket voor België dichterbij: drie voorwaarden

425 stemmen
Extra CL-ticket voor België dichterbij: drie voorwaarden

Het scenario waar volgend seizoen twee Belgische clubs rechtstreeks geplaatst zijn voor de Champions League werd eerder al naar voren geschoven, maar Sporza laat weten dat een extra ticket voor het kampioenenbal weldegelijk dichterbij komt.

Ieder seizoen is er één Champions League-plek gereserveerd voor de Europa League-winnaar, maar als de uiteindelijke winnaar zich ook weet te plaatsen voor de CL via de eigen competitie dan is er aldus een ticket extra. De club met de hoogste UEFA-coëfficiënt mag zich dan gelukkig prijzen. Op dit moment is dat Club Brugge, maar er zijn nog wel drie voorwaarden aan verbonden.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Club Brugge triomfeert

De club met de hoogste UEFA-coëfficïent die zich niét rechtstreeks weet te plaatsen voor de Champions League, maar wel voor de voorrondes zal dan het vrijgekomen ticket krijgen. En dat is uitstekend nieuws voor Club Brugge want Blauw-Zwart staat er voorlopig het best voor door de geweldige prestaties in Europa van de afgelopen seizoenen. 

Toch zijn er ook nog drie voorwaarden waar Club Brugge rekening mee moet houden. De eerste zal Blauw-Zwart niet graag horen, maar de landskampioen moet dit seizoen tweede eindigen. KRC Genk is de leider met vier punten voorsprong dus zoals het er nu voor staat… Toch zullen Nicky Hayen en consorten uiteraard liever weer kampioen spelen.

Kijken naar Debast en co

Ook de Portugese competitie speelt een grote rol. Het Sporting van Zeno Debast moet daar namelijk tweede eindigen. De Rode Duivel hielp alvast een handje door gisteren in eigen huis gelijk te spelen tegen Braga. Daardoor sprong Benfica over Sporting naar de leidersplaats en heeft het naast twee punten voorsprong ook nog een thuismatch tegen Sporting in het verschiet.

Als laatste voorwaarde moet de Europa League-winnaar zich ook plaatsen voor de Champions League via de eigen competitie. Anders zal er geen extra ticket vrijkomen. Twee van de acht teams zijn daarvoor momenteel in de running: Athletic Bilbao en Eintracht Frankfurt. Ook het Franse Olympique Lyon sloop afgelopen weekend dichter bij een CL-plek in de Ligue 1 en ook Lazio staat op 2 punten van de top 4. Manchester United, Tottenham, Rangers en Bodo/Glimt mogen de EL zeker niét winnen.

Denk jij dat Club Brugge dat extra CL-ticket zal krijgen?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

97
97
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

32
32
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

8
8
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

69
69
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

139
139
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

195
195
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

223
223
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

45
45
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

44
44
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

88
88
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

98
98
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

280
280
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

265
265
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

344
344
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

202
202
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1025
1025
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1379
1379

Meer sportnieuws