Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

828 stemmen
Anderlecht knalt voluit met 'eigen Hans Vanaken'

Nathan De Cat is pas 16, maar wordt nu al gezien als de toekomstige draaischijf van Anderlecht. Het toptalent uit Vilvoorde maakt indruk bij de RSCA Futures, trainde al mee met de A-ploeg en debuteerde zelfs in Europa. Zijn spel doet denken aan een kruising tussen Sergio Busquets en Hans Vanaken — en dat is niet overdreven.

LEES OOK: 'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

De Cat is klaar voor een basisplaats

Leander Dendoncker lijkt op vertrek te staan, Theo Léoni heeft zijn contract nog steeds niet verlengd, Mats Rits speelt wel veel, maar zijn impact is afgenomen, en Majeed Ashimeru blijft erg blessuregevoelig.

Met Cedric Hatenboer komt er binnenkort versterking op het middenveld van Anderlecht, terwijl ervaren krachten bij paars-wit niet uitsluiten dat de amper 16-jarige Nathan De Cat stilaan in aanmerking komt voor een plaats in de basiself.

Verschillende media melden dat het supertalent in alle stilte op de deur van het eerste elftal klopt. De Cat is een van de jongste spelers bij de RSCA Futures, waar hij, ondanks zijn jonge leeftijd, zelfs tot aanvoerder werd benoemd.

Anderlecht heeft goud in handen met De Cat

In oktober 2023 ondertekende Nathan De Cat, ondanks buitenlandse interesse van onder andere Ajax, zijn eerste profcontract. In februari vorig jaar debuteerde hij in het profvoetbal, toen hij amper vijftien jaar, vier maanden en tien dagen oud was.

Afgelopen zomer nam Brian Riemer hem mee op stage naar Portugal. Zijn contract werd in september vorig jaar al meteen voor het eerst verlengd. “Op Neerpede beseffen ze dat ze met De Cat goud in handen hebben,” schreef Het Laatste Nieuws.

Sindsdien mag De Cat regelmatig meetrainen met de A-ploeg. In de Europa League tegen Fenerbahçe mocht hij zijn debuut maken onder toenmalig coach David Hubert.

Kruising tussen Busquets en Vanaken

Nathan De Cat is een sierlijke middenvelder met een enorme technische bagage en fluwelen voeten. Hij is van opleiding een verdedigende middenvelder, maar kan ook centraal achterin zijn mannetje staan.

Een scout verklaarde anoniem aan Het Laatste Nieuws dat De Cat qua profiel te vergelijken valt met Sergio Busquets. De Vilvoordenaar is voortdurend aanspeelbaar en vindt ook onder druk altijd een oplossing.

Op 16-jarige leeftijd dirigeert hij het spel met autoriteit en recupereert hij tal van ballen. De Cat beschikt over een uitstekende visie en speelt de bal telkens eenvoudig, efficiënt en zuiver in.

Door zijn lengte oogt hij soms wat slungelig, maar zijn techniek is absoluut niet te onderschatten. Daarom vergeleek La Dernière Heure hem ook al met Hans Vanaken.

De Cat moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

52
52
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

65
65
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

48
48
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

11
11
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

237
237
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

596
596
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

53
53
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

354
354
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

216
216
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

224
224
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

307
307
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

206
206
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

338
338
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

538
538
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

395
395
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

61
61
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

800
800
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

379
379
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

57
57
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

54
54
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

578
578
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

527
527
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

328
328
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

170
170
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

410
410

Meer sportnieuws