De koppositie in de
Eredivisie lag zondagmiddag voor het oprapen. Nadat bijna alle ploegen in het linkerrijtje eerder dit weekend puntverlies hadden geleden, zou de winnaar van het duel tussen Vitesse en FC Groningen zomaar op nummer één belanden. In Arnhem bleef de tweestrijd echter steken op 2-2, waardoor FC Twente ook na speelronde elf nog altijd de lijst aanvoert.
FC Groningen liet Vitesse vanaf het begin het spel maken en zocht zelf vanuit een hechte organisatie kansjes in de tegenaanval. De thuisclub kreeg in de tamme openingsfase de beste kansen. Eric Botteghin haalde een inzet van Lucas Piázon van de lijn en een schot van Christian Atsu werd door Marco Bizot tot corner verwerkt. Uit die hoekschop viel wel de 1-0. Mike Havenaar knikte raak en leidde daarmee een sterke fase voor Vitesse in.
Bizot hield Groningen voor rust op de been en ook na rust kwamen de noordelingen goed weg. De doelman redde andermaal op een poging van Piázon en in de rebound kon ook Renato Ibarra de voormalig Ajacied niet passeren. Marko Vejinovic en Piázon mikten beide op de lat en het was wachten op de 2-0. Die kwam zo’n twintig minuten voor tijd op naam van Davy Pröpper. De middenvelder kapte zijn tegenstander uit en schoot hard raak.
Toch hield Groningen de kop omhoog. Inmiddels was Richairo Zivkovic ingevallen en opnieuw trad hij op als supersub. Net als tegen FC Utrecht, NEC en AZ scoorde hij vanaf de bank het veld ingekomen. De zeventienjarige aanvaller werd daarbij geassisteerd door Filip Kostic. Binnen no-time knokte Groningen zich op gelijke hoogte, want Tjaronn Chery schoot raak.
In de roerige slotfase probeerden beide ploegen alsnog een overwinning en daarmee de koppositie uit het vuur te slepen, maar een vijfde treffer viel niet. Door het gelijkspel blijven de ploegen in de Eredivisie ontzettend dicht bij elkaar staan. De nummer één, FC Twente, heeft slechts drie punten meer dan nummer negen Roda JC Kerkrade.
Scoreverloop:
1-0 (32’) Mike Havenaar
2-0 (73’) Davy Pröpper
2-1 (75’) Richairo Zivkovic
2-2 (78’) Tjaronn Chery