Cercle met schrik vrij: "Maken het onszelf moeilijk"

133 stemmen
Cercle met schrik vrij:

In de Relegation Play-Off is Cercle Brugge met de schrik vrijgekomen. Het leek opnieuw op weg naar pijnlijk puntenverlies, nadat het tegen Beerschot voor de tweede keer op rij een late gelijkmaker slikte. In de slotseconden kon het echter alsnog een 2-1-zege in de wacht slepen.

Op het absolute einde wist Perrin met een kopbal op een hoekschop de drie punten toch nog in Brugge te houden. Daardoor wipt Cercle in de stand voorlopig weer over STVV naar de veilige koppositie in de play-off.

LEES OOK: 'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle maakte het zichzelf moeilijk

"Het was een nagelbijter, ook al hadden we na de 1-0 genoeg momenten om de wedstrijd al naar ons toe te trekken", zag trainer Jimmy De Wulf bij Sporza. "Dat hebben we jammer genoeg nagelaten en zo hebben we het onszelf heel moeilijk gemaakt op het einde. In de hele competitie hebben we heel veel momenten gehad waar we veel meer verdienden."

Deze keer schoot Cercle zich dus uiteindelijk niet in de voet. Maar ondanks die opluchting zag De Wulf dat lang nog niet alles liep zoals het zou moeten lopen.

De Wulf gaat deftig analyseren

"We gaan deze wedstrijd deftig analyseren", verzekerde hij. "De druk op de bal was bij momenten niet goed en daardoor ontstond er een domino-effect. De ruimtes voor onze middenvelders werden heel groot. De afstand tussen de verdediging en de aanval werd vrij groot en daar heeft Beerschot gebruik van gemaakt."

Volgende week moet Cercle naar Stayen en die wedstrijd zal wellicht bepalend zijn in de strijd om het behoud. STVV lijkt immers hun grootste concurrent te worden om de barrages te ontlopen. KV Kortrijk werd nu al op negen punten gezet en lijkt daarmee stilaan uit de race te zijn.

Zal Cercle het behoud rechtstreeks afdwingen?

Meest recent

Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

0
0
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

61
61
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

22
22
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

18
18
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

39
39
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

285
285
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

29
29
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

124
124
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

102
102
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

547
547
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

114
114
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

105
105
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

349
349
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

607
607
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

454
454
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

393
393
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

460
460
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

211
211
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

240
240
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

432
432
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

628
628
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

349
349

Meer sportnieuws