Guardiola dropt grote hint over volgende club De Bruyne

774 stemmen
Guardiola dropt grote hint over volgende club De Bruyne

Kevin De Bruyne (33) heeft afscheid genomen van Manchester City. In een statement op social media liet hij weten de club aan het einde van het seizoen te verlaten. Zijn contract in Manchester loopt af en een nieuwe uitdaging lonkt.

Wat die nieuwe uitdaging zal zijn is nog niet geweten, maar er kwamen al wel geruchten naar buiten. Saudi-Arabië en de Verenigde Staten lijken de grootste gegadigden. Pep Guardiola gaf een persconferentie over het afscheid van De Bruyne.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Lofzang en superlatieven

Op de persconferentie van Guardiola gebruikte de Spaanse succescoach superlatieven voor zijn pupil. "Het is een trieste dag, maar ook een goeie dag. Een goeie dag omdat die duidelijkheid er nu is. Hij heeft ons alles gegeven. Zijn invloed in de laatste tien jaar bij ons was enorm. Ons succes was onmogelijk zonder hem. Maar uiteraard is het ook een trieste dag, want een deel van onze club vertrekt. Toen Agüero, of David Silva, vertrokken was het ook 'a sad day'." 

De Bruyne heeft een doordachte keuze gemaakt, zo liet Guardiola weten. "Het is belangrijk dat hij zich op dit moment goed voelt. Zijn beslissing is gemaakt. Ik wens hem, Michèle (z'n vrouw, red.) en de kinderen het beste. Ik heb altijd een speciale relatie gehad met Kevin. Hij is een speciale speler die een speciale behandeling verdient. We waren bijna elke dag samen. Dus dit zijn moeilijke beslissingen, omdat er emoties zijn bij betrokken. Want hij heeft ons zoveel gegeven."

Hint over toekomstplannen

Man City speelt komende zomer ook het hernieuwde WK voor Clubs, maar Guardiola weet niet of hij dat wel zal meemaken. De Spanjaard keek alvast naar zijn volgende club. "Goeie vraag", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik weet het niet. Hij zal dat beslissen. Dat zal afhangen van het contract dat hij tekent bij zijn nieuwe club. Wil zijn nieuwe club het risico nemen, bijvoorbeeld? We zullen daar met hem over praten."

Nieuwe MLS-club San Diego wordt alvast nadrukkelijk genoemd. Ook in Saudi-Arabië liggen er lucratieve contracten klaar. Guardiola hoopt De Bruyne alvast nog een tijdje op het hoogste niveau te zien. "Ik hoop dat hij fit genoeg kan blijven om op het hoogste niveau te blijven spelen. Als hij nog hongerig is, raad ik hem aan: speel zo lang mogelijk. Want als het voorbij is, is het voorbij", citeert Sporza.

Naar waar denk jij dat De Bruyne zal trekken?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

97
97
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

38
38
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

9
9
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

73
73
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

154
154
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

206
206
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

226
226
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

46
46
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

45
45
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

89
89
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

99
99
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

84
84
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

179
179
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

282
282
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

270
270
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

347
347
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

203
203
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1029
1029
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1389
1389

Meer sportnieuws