Union maakt gehakt van Antwerp en is voorlopig tweede

door
Union maakt gehakt van Antwerp en is voorlopig tweede

Union SG heeft in de openingsmatch van de Champions' Play-Off meteen een fors statement gemaakt. De Brusselaars veegden een tienkoppig Antwerp met 5-1 van de mat en wippen daardoor voorlopig over Club Brugge naar de tweede plaats.

Andries Ulderink verraste met zijn elftal door Chery, Praet en Benitez op de bank te zetten en achterin als vervanger van de geblesseerde Alderweireld de jonge Bozhinov te posteren. Die keuzes pakten echter niet al te best uit.

De Great Old had immers niets in de pap te brokkelen tegen Union, dat al na vier minuten op voorsprong kwam. Een hoekschop bleef voor doel hangen en uiteindelijk door Khalaili binnengewerkt. Nog voor het kwartier stond het zelfs al 2-0. Bozhinov kleedde David bijna uit, maar de Canadees zette zich toch door en werkte af.

LEES OOK: Antwerp krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg

Antwerp al voor rust helemaal uitgeteld

Even spartelde Antwerp nog tegen. Balikwisha zag zijn aansluitingstreffer nog afgekeurd worden wegens nipt buitenspel, maar een minuut of acht voor rust was het voor Kerk wel prijs. Ook zijn goal werd afgevlagd, maar de VAR kwam tussen om ze toch goed te keuren.

Toch liep het voor rust nog helemaal fout voor Antwerp. Bozhinov schoffelde onbesuist David onderuit en bekocht dat zwaar met een tweede gele kaart en een penalty. Die werd door Ivanovic feilloos omgezet.

Union pakt voorlopig tweede plaats

Met een man minder lag Antwerp helemaal tegen de touwen en Union breidde de score in de tweede helft verder uit. Riedewald werkte de bal ongelukkig in zijn eigen doel en Ivanovic krulde zijn tweede fraai in de bovenhoek.

Union maakt met de 5-1-overwinning dus meteen een statement. Het wipt voorlopig over Club Brugge naar de tweede plaats en nadert tot op drie punten van leider Genk. Antwerp blijft hangen op de vijfde plaats.

Kan dit Union nog kampioen worden?

Meest recent

Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

20
20
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

17
17
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

43
43
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

57
57
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

50
50
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

132
132
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

104
104
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

262
262
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

155
155
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

86
86
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

106
106
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

248
248
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

267
267
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

176
176
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

192
192
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

249
249
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

880
880
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

471
471
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

212
212
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

506
506
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

208
208
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

407
407
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

298
298
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

68
68
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

156
156

Meer sportnieuws