Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

door
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars zullen om alsnog een stunt te realiseren en de titel te pakken, toch een groot pijnpunt moeten aanpakken. Wie staat er op in de Champions’ Play-Offs?

LEES OOK: Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

David en Ivanovic onmisbaar

Union SG scoorde dit seizoen 49 doelpunten in de Jupiler Pro League in dertig speeldagen. Promise David en Franjo Ivanovic waren goed voor 22 van deze doelpunten. Mohammed Fuseini volgt met 6 goals. Het zijn de drie enige spelers die in de reguliere competitie meer dan 5 goals scoorden voor de bekerwinnaar.

Vooral vanuit het middenveld is er toch veel te weinig scorend vermogen. Daarvoor kijken we toch vooral naar jongens als Anouar Ait El Hadj en Sofiane Boufal. Twee geweldige voetballers die soms uitpakken met geniale acties, maar het rendement is te laag. El Hadj scoorde drie keer en gaf één assist, Boufal scoorde geen enkele keer en leverde drie beslissende passes. Dat is te weinig voor een aanvallende middenvelder van een topclub.

Te weinig scorend vermogen

De afgelopen jaren had Union SG met Teddy Teuma en Cameron Puertas altijd een speler op het middenveld die aanvallend zeer goede cijfers kon voorleggen. Puertas wist vorig seizoen in de reguliere competitie 5 keer te scoren en 16 assists uit te delen, Teuma was het jaar voordien goed voor 9 goals en 9 assists. Noah Sadiki en Charles Vanhoutte zijn ook geen spelers die aanvallend echt uitblinken met elk één goal en drie assists.

Sebastien Pocognoli moet dus héél hard hopen dat er niets gebeurt met Promise of Ivanovic, want ze zijn compleet onmisbaar voor het scorend vermogen. In het begin van het seizoen waren ze nog niet zo efficiënt als nu en Union SG kampte toen met een enorm groot probleem om te scoren. Beide aanvallers stonden op, Fusseini toonde zich af en toen, maar daarachter nijpt dus nog altijd het probleem van te weinig scorend vermogen vanuit de tweede lijn.

Van de top vier scoorde Union SG het minst aantal goals, maar het kreeg ook het minst aantal doelpunten binnen. Het recept van Union SG is dan ook duidelijk: een zeer goede organisatie blijven houden en hopen dat David en Ivanovic in topvorm blijven.

CR

Heeft USG te weinig scorend vermogen?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

52
52
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

48
48
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

71
71
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

104
104
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

142
142
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

173
173
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

64
64
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

79
79
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

423
423
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

381
381
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

825
825
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

285
285
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

447
447
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

261
261
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1025
1025
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

340
340
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

394
394
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

665
665
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

274
274
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

584
584

Meer sportnieuws