Vandenbempt: “De Bruyne heeft dat zelf verprutst”

door
Vandenbempt: “De Bruyne heeft dat zelf verprutst”

Na de 3-1 nederlaag tegen Oekraïne in de heenmatch van de Nations League-barragematchen was er weer veel ophef, maar de Rode Duivels hebben die zorgen volledig weggespeeld. In Genk werd het 3-0 voor de Belgen waardoor de Duivels in de A-Divisie van de Nations League blijft.

Rudi Garcia kwam al meteen onder vuur na de wanprestatie in Murcia, maar een paar dagen later is de situatie weer volledig anders. De Rode Duivels maakten veel indruk en in de tweede helft walsten de manschappen van de Franse keuzeheer over de Oekraïners.

LEES OOK: Garcia geeft grove fout toe bij Duivels

Bizarre taal De Bruyne

De Bruyne had vooraf gesuggereerd dat degradatie naar de B-Divisie misschien geen slechte zaak zou zijn voor de Rode Duivels, maar dat draaide even anders uit. “Kevin De Bruyne had vooraf gezegd of het niet beter was om in de B-divisie te spelen, want dan kunnen ze meer wedstrijden winnen, punten sprokkelen en hoger op de FIFA-ranking komen”, citeerde Sporza Peter Vandenbempt.

Volgens de analist was aanvoerder De Bruyne één van de absolute smaakmakers tegen Oekraïne. “Ik moet zeggen dat hij dat zelf een beetje verprutst heeft want hij was de grote aanjager. Hij was energiek, opgenaaid - hij gaf zelfs een duw aan de grensrechter -, hij ging druk zetten, het tempo erin houden, zijn corners en vrije trappen waren gevaarlijk. Hij heeft nog maar eens getoond dat hij onmisbaar is voor België op dit niveau.”

Mentaal puntjes op de i

Na de nederlaag in Murcia werd er meermaals naar de mentale toestand van de Duivels gewezen, maar dat werd in Genk rechtgezet. “België heeft zich mentaal sterk getoond. Dat was toch ook een vraagteken na afgelopen donderdag, want Oekraïne verdedigde massaal in laag blok, geen ruimte, tijdrekken, overtredingen maken. België kreeg geen kansen in de eerste helft.”

Vandenbempt zag ook een fysiek sterke match van de Duivels en dat Rudi Garcia opgelucht kon ademhalen. “Het was dag en nacht contrast met afgelopen donderdag. Vol gas, drive, tempo, overgave, pressing en ik moet zeggen in een heel fijne sfeer. Het was een goed idee van de voetbalbond om in het gezellige stadion van Genk te spelen.”

Kevin De Bruyne is onmisbaar voor de Rode Duivels...

Meest recent

De Condé weigerde fenomenale miljoenenregen

KRC Genk kende een uitstekend zomermercato. Sportief is de kern versterkt en financieel maakten de ...

22
22
Gedurfde zet van Kompany: Bayern-sterren zien rood

Geen rotatie maar een rood licht: Kompany houdt vast aan zijn vaste elf. Gevolg: toppers in de rode ...

11
11
Fink laaiend enthousiast: "Gaat ons veel plezier bezorgen"

Tijden veranderen. KRC Genk trekt zondag als grote favoriet naar RSC Anderlecht en dat is de ...

34
34
Hasi luistert naar Renard/Borguet: "Geen leuke beslissing"

RSC Anderlecht zag een aantal spelers de club verlaten. Besnik Hasi baalde vooral, want hij hoopte ...

79
79
Bizarre deal Anderlecht: "Coucke danst nog op tafel"

RSC Anderlecht dreigde op een verlieslatende zomermercato af te stevenen. Maar de onverwachte ...

178
178
Marseille-fans reageren massaal na debuut Vermeeren

Arthur Vermeeren heeft vrijdagavond zijn debuut gemaakt namens Olympique Marseille. Als invaller ...

51
51
Verhaeghes bomdeal barst: Club volledig door het dak

Club Brugge haalde afgelopen zomer verschillende verse krachten in huis. Voorzitter Bart Verhaeghe ...

421
421
Groot complot in DAZN-soap? Telenet en co reageren

De zevende speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels aangebroken en nog steeds werd geen ...

546
546
'Oorlog Anderlecht niet voorbij: fans viseren nieuw doelwit'

RSC Anderlecht kruist zondagavond op eigen veld de degens met KRC Genk. Dat wordt de eerste ...

325
325
Hayen sleutelt: noodgedwongen wissel én basisdebuut?

Club Brugge maakt zich momenteel op voor de start van de League Phase van de Champions League tegen ...

250
250
Vanderbiest ziet nog groot manco bij zijn spelers

KV Mechelen had zich vrijdagavond voorlopig naast Union en STVV aan de leiding kunnen nestelen, maar ...

101
101
Onrustwekkend nieuws over Homawoo na zware botsing

Standard is er vrijdagavond opnieuw niet in geslaagd om een wedstrijd te winnen, maar daar zullen ze ...

0
0
Raar tafereel: 5 Beerschot-fans afgevoerd na bizarre aanval

Beerschot is goed aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro League. Ze pronken met een elf op ...

154
154
Standard baalt en laat in slot zege liggen tegen KV Mechelen

Vincent Euvrard wacht nog altijd op zijn eerste overwinning als trainer van Standard. Ook in zijn ...

158
158
Leverkusen verrijst na ontslag Ten Hag, debuut Vermeeren

Vrijdagavond werd er ook in enkele van de grote competities weer gevoetbald. In de Bundesliga is ...

169
169
Zware kritiek op mercato Anderlecht: Renard reageert

Bij Anderlecht lijkt het stof stilaan te gaan liggen na enkele woelige weken. Het ontslag van ...

401
401
Lokeren veegt eindelijk nul weg, ook Beerschot pakt zege

Vrijdagavond werd er ook in de Challenger Pro League opnieuw gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

69
69
Onrust bij Club: Van der Elst vreest keepersramp

Zaterdag gaat Club Brugge in zijn volgende competitiewedstrijd op bezoek bij La Louvière en ...

160
160
Sclessin meteen muisstil na akelig moment

De Jupiler Pro League werd vrijdagavond weer op gang getrapt na een pauze van twee weken. De zevende ...

0
0
Fans woedend op DAZN, Bouchez geeft opvallend advies

Er was de voorbije weken heel wat te doen over waar de wedstrijden uit de Belgische competitie te ...

948
948
Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op de voorbije interlandperiode, waarin Liechtenstein ...

135
135
Droomstart voorbij: Lammens krijgt klap bij Man Utd

Senne Lammens versierde iets minder dan twee weken geleden zijn droomtransfer. De doelman verruilde ...

225
225
Renard vernedert Rits: drama barst los bij Anderlecht

Olivier Renard, niet Besnik Hasi, trekt de harde lijn: Mats Rits verdwijnt richting Futures zonder ...

859
859
Verrassing bij Anderlecht: bizarre optie voor de punt

RSC Anderlecht maakt zich op voor een heel belangrijk drieluik. Ze moeten aan de bak tegen KRC Genk ...

364
364
Chelsea weet niet van stoppen en legt ex-speler Antwerp vast

Chelsea kende de voorbije maanden een sportieve heropleving na enkele magere jaren. De Blues zetten ...

63
63

Meer sportnieuws