Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

766 stemmen
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als Belgische bondscoach. Maar er ontbraken ook enkele opvallende namen. Zo heeft de Fransman geen plaats voor Matte Smets voorzien, ondanks die knappe prestaties bij KRC Genk.

De 21-jarige verdediger brak vorig seizoen op indrukwekkende wijze door bij STVV. Tijdens de zomermercato volgde hij trainer Thorsten Fink naar Genk, waar hij ook al in de jeugdopleiding actief was. Een goede zet van Smets. In de Cegeka Arena groeide hij snel uit tot een vaste sterkhouder en strijdt hij volop mee voor de titel.

Dat de jongeling het zou schoppen tot de nationale ploeg stond dan ook buiten kijf. En in november was het eindelijk zover. In de Nations League-partij tegen Israël mocht hij van toenmalig bondscoach Domenico Tedesco debuteren. Jammer genoeg mag Smets toen mee aan de basis van de nederlaag met een dure fout.

LEES OOK: Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

Contact met De Condé

Niet bepaald een droomdebuut dus, maar de verdediger kon zich op clubniveau snel weer herpakken. De verwachting was dan ook dat Garcia hem opnieuw zou oproepen. De Fransman maakte echter andere keuzes. Zelfs toen Arthur Theate uitviel gaf hij de voorkeur aan Ameen Al-Dakhil, die nochtans nog geen 10 officiële matchen heeft gespeeld dit seizoen bij VfB Stuttgart.

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, besloot dan ook om contact op te nemen met Genk om die keuze te verklaren. "Ik had contact met Dimitri de Condé maandagavond. Ik heb hem uitgelegd waarom Smets er niet bij is. Hij staat er dicht bij, maar de bondscoach koos Al-Dakhil omdat hij ook al rechtsachter heeft gespeeld en daar zitten we benepen", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL naar waarde geschat

Dat Al-Dakhil in de Bundesliga speelt en Smets 'slechts' in de Jupiler Pro League, heeft niets met de beslissing te maken. In tegenstelling tot zijn voorgangers blijkt Garcia net behoorlijk enthousiast over het Belgische kampioenschap. "Ik stel vast dat deze bondscoach de Jupiler Pro League naar waarde schat. Vanaken, Mechele, De Cuyper, Heynen en Lammens zijn er toch bij. In het verleden werd de moeilijkheid van onze competitie te vaak onderschat", is Mannaert tevreden daarover.

Smets is de grootste afwezige in deze selectie ...

Meest recent

'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

9
9
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

56
56
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

144
144
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

231
231
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

275
275
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

85
85
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

73
73
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

546
546
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

305
305
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

138
138
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

137
137
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

129
129
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

13
13
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

106
106
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

308
308
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

132
132
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

442
442
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

109
109
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

41
41
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

143
143
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

582
582
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

221
221
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

75
75
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

374
374
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

287
287

Meer sportnieuws