Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

door
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als Belgische bondscoach. Maar er ontbraken ook enkele opvallende namen. Zo heeft de Fransman geen plaats voor Matte Smets voorzien, ondanks die knappe prestaties bij KRC Genk.

De 21-jarige verdediger brak vorig seizoen op indrukwekkende wijze door bij STVV. Tijdens de zomermercato volgde hij trainer Thorsten Fink naar Genk, waar hij ook al in de jeugdopleiding actief was. Een goede zet van Smets. In de Cegeka Arena groeide hij snel uit tot een vaste sterkhouder en strijdt hij volop mee voor de titel.

Dat de jongeling het zou schoppen tot de nationale ploeg stond dan ook buiten kijf. En in november was het eindelijk zover. In de Nations League-partij tegen Israël mocht hij van toenmalig bondscoach Domenico Tedesco debuteren. Jammer genoeg mag Smets toen mee aan de basis van de nederlaag met een dure fout.

LEES OOK: Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Contact met De Condé

Niet bepaald een droomdebuut dus, maar de verdediger kon zich op clubniveau snel weer herpakken. De verwachting was dan ook dat Garcia hem opnieuw zou oproepen. De Fransman maakte echter andere keuzes. Zelfs toen Arthur Theate uitviel gaf hij de voorkeur aan Ameen Al-Dakhil, die nochtans nog geen 10 officiële matchen heeft gespeeld dit seizoen bij VfB Stuttgart.

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, besloot dan ook om contact op te nemen met Genk om die keuze te verklaren. "Ik had contact met Dimitri de Condé maandagavond. Ik heb hem uitgelegd waarom Smets er niet bij is. Hij staat er dicht bij, maar de bondscoach koos Al-Dakhil omdat hij ook al rechtsachter heeft gespeeld en daar zitten we benepen", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL naar waarde geschat

Dat Al-Dakhil in de Bundesliga speelt en Smets 'slechts' in de Jupiler Pro League, heeft niets met de beslissing te maken. In tegenstelling tot zijn voorgangers blijkt Garcia net behoorlijk enthousiast over het Belgische kampioenschap. "Ik stel vast dat deze bondscoach de Jupiler Pro League naar waarde schat. Vanaken, Mechele, De Cuyper, Heynen en Lammens zijn er toch bij. In het verleden werd de moeilijkheid van onze competitie te vaak onderschat", is Mannaert tevreden daarover.

Smets is de grootste afwezige in deze selectie ...

Meest recent

'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

2
2
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

51
51
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

31
31
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

63
63
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

83
83
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

79
79
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

60
60
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

170
170
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

113
113
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

143
143
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

212
212
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

227
227
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

39
39
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

215
215
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

383
383
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

625
625
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

302
302
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

496
496
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

411
411
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

430
430
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

72
72
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102

Meer sportnieuws