Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

door
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als Belgische bondscoach. Maar er ontbraken ook enkele opvallende namen. Zo heeft de Fransman geen plaats voor Matte Smets voorzien, ondanks die knappe prestaties bij KRC Genk.

De 21-jarige verdediger brak vorig seizoen op indrukwekkende wijze door bij STVV. Tijdens de zomermercato volgde hij trainer Thorsten Fink naar Genk, waar hij ook al in de jeugdopleiding actief was. Een goede zet van Smets. In de Cegeka Arena groeide hij snel uit tot een vaste sterkhouder en strijdt hij volop mee voor de titel.

Dat de jongeling het zou schoppen tot de nationale ploeg stond dan ook buiten kijf. En in november was het eindelijk zover. In de Nations League-partij tegen Israël mocht hij van toenmalig bondscoach Domenico Tedesco debuteren. Jammer genoeg mag Smets toen mee aan de basis van de nederlaag met een dure fout.

LEES OOK: Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

Contact met De Condé

Niet bepaald een droomdebuut dus, maar de verdediger kon zich op clubniveau snel weer herpakken. De verwachting was dan ook dat Garcia hem opnieuw zou oproepen. De Fransman maakte echter andere keuzes. Zelfs toen Arthur Theate uitviel gaf hij de voorkeur aan Ameen Al-Dakhil, die nochtans nog geen 10 officiële matchen heeft gespeeld dit seizoen bij VfB Stuttgart.

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, besloot dan ook om contact op te nemen met Genk om die keuze te verklaren. "Ik had contact met Dimitri de Condé maandagavond. Ik heb hem uitgelegd waarom Smets er niet bij is. Hij staat er dicht bij, maar de bondscoach koos Al-Dakhil omdat hij ook al rechtsachter heeft gespeeld en daar zitten we benepen", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL naar waarde geschat

Dat Al-Dakhil in de Bundesliga speelt en Smets 'slechts' in de Jupiler Pro League, heeft niets met de beslissing te maken. In tegenstelling tot zijn voorgangers blijkt Garcia net behoorlijk enthousiast over het Belgische kampioenschap. "Ik stel vast dat deze bondscoach de Jupiler Pro League naar waarde schat. Vanaken, Mechele, De Cuyper, Heynen en Lammens zijn er toch bij. In het verleden werd de moeilijkheid van onze competitie te vaak onderschat", is Mannaert tevreden daarover.

Smets is de grootste afwezige in deze selectie ...

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

1
1
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

53
53
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

106
106
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

40
40
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

174
174
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

24
24
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

143
143
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

204
204
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

42
42
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

212
212
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

97
97
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

68
68
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

147
147
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

322
322
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

308
308
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

546
546
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

245
245
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

183
183
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

261
261

Meer sportnieuws