Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

door
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als Belgische bondscoach. Maar er ontbraken ook enkele opvallende namen. Zo heeft de Fransman geen plaats voor Matte Smets voorzien, ondanks die knappe prestaties bij KRC Genk.

De 21-jarige verdediger brak vorig seizoen op indrukwekkende wijze door bij STVV. Tijdens de zomermercato volgde hij trainer Thorsten Fink naar Genk, waar hij ook al in de jeugdopleiding actief was. Een goede zet van Smets. In de Cegeka Arena groeide hij snel uit tot een vaste sterkhouder en strijdt hij volop mee voor de titel.

Dat de jongeling het zou schoppen tot de nationale ploeg stond dan ook buiten kijf. En in november was het eindelijk zover. In de Nations League-partij tegen Israël mocht hij van toenmalig bondscoach Domenico Tedesco debuteren. Jammer genoeg mag Smets toen mee aan de basis van de nederlaag met een dure fout.

LEES OOK: 'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

Contact met De Condé

Niet bepaald een droomdebuut dus, maar de verdediger kon zich op clubniveau snel weer herpakken. De verwachting was dan ook dat Garcia hem opnieuw zou oproepen. De Fransman maakte echter andere keuzes. Zelfs toen Arthur Theate uitviel gaf hij de voorkeur aan Ameen Al-Dakhil, die nochtans nog geen 10 officiële matchen heeft gespeeld dit seizoen bij VfB Stuttgart.

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, besloot dan ook om contact op te nemen met Genk om die keuze te verklaren. "Ik had contact met Dimitri de Condé maandagavond. Ik heb hem uitgelegd waarom Smets er niet bij is. Hij staat er dicht bij, maar de bondscoach koos Al-Dakhil omdat hij ook al rechtsachter heeft gespeeld en daar zitten we benepen", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL naar waarde geschat

Dat Al-Dakhil in de Bundesliga speelt en Smets 'slechts' in de Jupiler Pro League, heeft niets met de beslissing te maken. In tegenstelling tot zijn voorgangers blijkt Garcia net behoorlijk enthousiast over het Belgische kampioenschap. "Ik stel vast dat deze bondscoach de Jupiler Pro League naar waarde schat. Vanaken, Mechele, De Cuyper, Heynen en Lammens zijn er toch bij. In het verleden werd de moeilijkheid van onze competitie te vaak onderschat", is Mannaert tevreden daarover.

Smets is de grootste afwezige in deze selectie ...

Meest recent

Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

7
7
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

51
51
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

66
66
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

76
76
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

244
244
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

446
446
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

177
177
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

23
23
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

77
77
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

75
75
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

101
101
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

336
336
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

54
54
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

468
468
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

274
274
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

388
388
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

35
35
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

38
38
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

80
80
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

138
138
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

78
78
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

484
484
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

177
177
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

358
358

Meer sportnieuws