Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

766
Mannaert onthult: 'Dit zei ik De Condé na niet-selectie Smets'

Rudi Garcia wist een behoorlijke evenwichtige en aantrekkelijke eerste selectie samen te stellen als Belgische bondscoach. Maar er ontbraken ook enkele opvallende namen. Zo heeft de Fransman geen plaats voor Matte Smets voorzien, ondanks die knappe prestaties bij KRC Genk.

De 21-jarige verdediger brak vorig seizoen op indrukwekkende wijze door bij STVV. Tijdens de zomermercato volgde hij trainer Thorsten Fink naar Genk, waar hij ook al in de jeugdopleiding actief was. Een goede zet van Smets. In de Cegeka Arena groeide hij snel uit tot een vaste sterkhouder en strijdt hij volop mee voor de titel.

Dat de jongeling het zou schoppen tot de nationale ploeg stond dan ook buiten kijf. En in november was het eindelijk zover. In de Nations League-partij tegen Israël mocht hij van toenmalig bondscoach Domenico Tedesco debuteren. Jammer genoeg mag Smets toen mee aan de basis van de nederlaag met een dure fout.

LEES OOK: Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

Contact met De Condé

Niet bepaald een droomdebuut dus, maar de verdediger kon zich op clubniveau snel weer herpakken. De verwachting was dan ook dat Garcia hem opnieuw zou oproepen. De Fransman maakte echter andere keuzes. Zelfs toen Arthur Theate uitviel gaf hij de voorkeur aan Ameen Al-Dakhil, die nochtans nog geen 10 officiële matchen heeft gespeeld dit seizoen bij VfB Stuttgart.

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, besloot dan ook om contact op te nemen met Genk om die keuze te verklaren. "Ik had contact met Dimitri de Condé maandagavond. Ik heb hem uitgelegd waarom Smets er niet bij is. Hij staat er dicht bij, maar de bondscoach koos Al-Dakhil omdat hij ook al rechtsachter heeft gespeeld en daar zitten we benepen", klonk het bij Het Nieuwsblad.

JPL naar waarde geschat

Dat Al-Dakhil in de Bundesliga speelt en Smets 'slechts' in de Jupiler Pro League, heeft niets met de beslissing te maken. In tegenstelling tot zijn voorgangers blijkt Garcia net behoorlijk enthousiast over het Belgische kampioenschap. "Ik stel vast dat deze bondscoach de Jupiler Pro League naar waarde schat. Vanaken, Mechele, De Cuyper, Heynen en Lammens zijn er toch bij. In het verleden werd de moeilijkheid van onze competitie te vaak onderschat", is Mannaert tevreden daarover.

Smets is de grootste afwezige in deze selectie ...

Meest recent

'Waanzin bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen?'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

108
108
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

150
150
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

4
4
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

37
37
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

189
189
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

63
63
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

133
133
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

874
874
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

68
68
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

308
308
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

183
183
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

108
108
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

162
162
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

249
249
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

184
184
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

79
79
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

441
441
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

161
161
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

435
435
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

92
92
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

309
309
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

352
352
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

338
338

Meer sportnieuws