Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

door
Mannaert doet boekje open over Duivelse comeback Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels ging uiteraard niet onopgemerkt voorbij. Dinsdag stond het nummer één van Real Madrid voor het eerst sinds lang nog eens de Belgische pers te woord. Nadien was het de beurt aan Vincent Mannaert om nog een laatste keer een extra woordje uitleg te verschaffen.

De technisch directeur van de KBVB blijkt opgetogen dat Courtois zijn vaste stek onder de lat opnieuw zal innemen. "Voor de spelers is het voorbij. Voor de voetbalbond ook. Er is hier veel veranderd. Een nieuwe trainerstaf, een nieuwe sportief directeur. Ook voor de bond is dit thema nu afgesloten", wordt Mannaert geciteerd door Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

Lof voor Garcia

"Hij heeft gezegd dat hij wilde terugkeren en de coach en de bond hebben beslist dat hij mocht terugkeren. Wij hebben de weg vrijgemaakt voor Thibaut", aldus Mannaert, die zelf vooral het aandeel van Rudi Garcia wil benadrukken. "Ik heb vastgesteld dat de bondscoach deze zaak fantastisch heeft aangepakt", klinkt het ook bij Het Laatste Nieuws.

"Hij wilde pas actie ondernemen als iedereen er was. Maandagavond is er een gesprek geweest met Courtois, de bondscoach en de leiders van de ploeg: Romelu Lukaku, Kevin De Bruyne, Thomas Meunier en Youri Tielemans. Dinsdagmorgen is er voor de training vervolgens tevens een gesprek geweest met de hele groep. Ook dat verliep goed."

Steun van anciens

"Iedereen kon daarbij vragen stellen en zijn emoties uiten. Voor veel spelers was het dus de eerste keer dat ze de uitleg van Thibaut konden horen. Hij heeft toegegeven dat hij fouten heeft gemaakt tegenover zijn ploegmaats en de supporters en gaf ook verklaringen over zijn onmin met de vorige bondscoach. Ik heb daarna toch een blok gezien."

"De cohesie is terug en dat op amper 24 uur. Het had anders kunnen lopen maar dat is gelukkig niet gebeurd. Ik heb gemerkt dat hij de steun van de captains heeft en ook van de rest van de groep. Dat is goed. Je merkt dat ook jongens als De Bruyne en Lukaku hier met veel goesting zijn. Iedereen heeft zin in dit nieuwe verhaal", besluit Mannaert.

Case closed?

Meest recent

Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

0
0
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

22
22
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

39
39
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

94
94
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

27
27
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

24
24
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

83
83
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

279
279
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

125
125
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

213
213
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

67
67
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

102
102
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

40
40
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

82
82
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

49
49
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

388
388
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

198
198
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

122
122
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

529
529
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

210
210
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

116
116
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

114
114
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

226
226
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

64
64

Meer sportnieuws