Sadiki nooit Rode Duivel: "Begrijp de frustraties"

door
Sadiki nooit Rode Duivel:

Er was de afgelopen weken veel te doen over de keuzes van Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi voor Griekenland en Marokko. Noah Sadiki koos ook voor Congo. De middenvelder van Union SG sprak over de kritiek die dergelijke spelers krijgen na hun beslissing.

De afgelopen maanden en jaren kozen véél spelers met buitenlandse roots ook voor de Rode Duivels. Het is maar vanuit welke hoek je het bekijkt, dat haalden we eerder al aan. Dan is er nog een opvallende discussie.

LEES OOK: 'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Keuze van het hart

Zo geldt Marokko ineens als voorbeeld om spelers te ontvangen. Het is logisch dat de Marokkanen in Frankrijk, Nederland en België gaan shoppen, omdat er daar nu eenmaal grote Marokkaanse gemeenschappen zijn. In eigen land zijn de jeugdopleidingen niet bepaald indrukwekkend en om een goede nationale ploeg te hebben in de toekomst, moéten ze wel vroeg jonkies warm maken.

De kritiek was dat we in België te weinig omgaan met die spelers die elders roots hebben. Maar spreekt er niet genoeg vertrouwen uit als spelers al Talbi, Karetsas en Sadiki jarenlang voor de Belgische jeugdploegen werden opgeroepen? Een teken dat ze worden aanzien als de besten van hun generatie. Moeten we hen dan nog eens 'uitnodigen op Tubeke', waar ze alle uithoeken al kennen, en nog extra gaan pamperen? Veel geluk voor Mannaert & co, want bij de Belgische jeugdploegen spelen nu heel veel spelers die keuzes te over hebben in de toekomst. 

Sadiki over de frustraties

Vaak is het een keuze van het hart. Karetsas weet ook dat hij sportief meer kan bereiken met België. Maar Griekenland is speciaal voor hem en zijn familie. Elk dossier is anders en hangt van persoon tot persoon af. 

Sadiki begrijpt dat mensen teleurgesteld zijn dat ze ondanks het feit dat ze voor de Belgische jeugdploegen speelden én hier werden opgeleid, toch voor een ander nationaal elftal kiezen. "Ja, ik kan de frustratie begrijpen. Ik begrijp niet dat ze het woord 'verschuldigd' zeggen. Dat betekent dat sommigen denken dat ze naar hier zijn gekomen en alles hebben 'genomen' en niets aan België hebben gegeven", zegt de speler van USG aan DAZN.

"Terwijl hun ouders werken zoals iedereen. Toen ze naar school gingen, moesten ze ervoor betalen. Het inschrijvingsgeld voor de clubs moest ook betaald worden. Dus 'verschuldigd' is niet het juiste woord. Maar ik kan de frustratie begrijpen. Ik ben hier echter geboren en zal altijd fier zijn om Belg te zijn."

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

18
18
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

59
59
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

27
27
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

239
239
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

195
195
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

55
55
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

39
39
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

124
124
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

249
249
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

52
52
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

81
81
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

31
31
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

398
398
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

322
322
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

126
126
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

200
200
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

129
129
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

109
109
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

206
206
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

453
453
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

448
448

Meer sportnieuws