Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

750 stemmen
Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. Daarin zal hij ongetwijfeld rekenen op een aantal vaste krachten. Maar Garcia wil ook zijn eigen stempel drukken en dus mogen ook veranderingen verwacht worden ten opzichte van de laatste selectie.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling door de KBVB drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League. Daarvoor strijdt België eind maart in een tweeluik met Oekraïne.

LEES OOK: Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Veranderingen ten opzichte van Tedesco

Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Het is dan ook reikhalzend uitkijken naar zijn eerste selectie. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden ongetwijfeld enkele wijzigingen doorgevoerd. Bij de doelmannen zal sowieso een grote verandering volgen. Zo staat Thibaut Courtois voor zijn grote terugkeer, terwijl Koen Casteels afgelopen weekend liet weten dat hij exact om die reden afhaakt. 

Ondertussen maakte Garcia ook een uitgebreide voorselectie bekend van ruim 50 spelers. Daarop verschillende spelers uit de Belgische competitie, al zeker negen JPL-spelers staan op de ruime lijst. Uitkijken dus wie straks de definitieve selectie haalt.Bij het Waalse Dans le Vestiaire maakte men alvast de denkoefening voor de bondscoach. Nadat eerder al de defensie en het middenveld werd behandeld, nam men deze week de mogelijke selectie voor de aanvalslinie onder de loep.

Vaste waarden en jonge wolven

Analist Silvio Proto voorziet alvast niet te veel verrassingen. Uiteraard gaat hij voor Romelu Lukaku als speerpunt, met Loïs Openda als backup. Ook de multifunctionele Charles De Ketelaere kan eventueel in een centrale rol spelen. Net zoals Leandro Trossard. Voor de flanken kiest de oud-doelman voor de snelheid en diepgang van Jérémy Doku en Johan Bakayoko. Tot slot wordt Dodi Lukebakio beloond voor zijn knappe seizoen bij Sevilla FC.

Zijn collega Marc Delire neemt dit keer de volledige lijst van Proto over. Maar hij voegt er wel twee opvallende namen aan toen: Mika Godts en Julien Duranville. Die eerste is dit seizoen helemaal doorgebroken bij Ajax. Voor hem zou het alvast zijn eerste selectie zijn. Duranville debuteerde wel al onder Tedesco. Bij zijn club Borussia Dortmund komt de 18-jarige echter slechts met mondjesmaat in actie, zijn selectie zou toch een behoorlijke verrassing zijn. "Al denk ik ook aan Malick Fofana", besluit Delire.

Lukaku moet de aanvoerdersband krijgen ...

Meest recent

Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

6
6
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

21
21
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

21
21
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

63
63
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

22
22
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

199
199
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

79
79
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

525
525
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

48
48
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

229
229
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

226
226
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

481
481
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

424
424
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

518
518
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

73
73
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

103
103
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

170
170
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

84
84
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

91
91
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

217
217
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

144
144
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

273
273
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

548
548
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

332
332

Meer sportnieuws