Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

door
Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. Daarin zal hij ongetwijfeld rekenen op een aantal vaste krachten. Maar Garcia wil ook zijn eigen stempel drukken en dus mogen ook veranderingen verwacht worden ten opzichte van de laatste selectie.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling door de KBVB drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League. Daarvoor strijdt België eind maart in een tweeluik met Oekraïne.

LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Veranderingen ten opzichte van Tedesco

Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Het is dan ook reikhalzend uitkijken naar zijn eerste selectie. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden ongetwijfeld enkele wijzigingen doorgevoerd. Bij de doelmannen zal sowieso een grote verandering volgen. Zo staat Thibaut Courtois voor zijn grote terugkeer, terwijl Koen Casteels afgelopen weekend liet weten dat hij exact om die reden afhaakt. 

Ondertussen maakte Garcia ook een uitgebreide voorselectie bekend van ruim 50 spelers. Daarop verschillende spelers uit de Belgische competitie, al zeker negen JPL-spelers staan op de ruime lijst. Uitkijken dus wie straks de definitieve selectie haalt.Bij het Waalse Dans le Vestiaire maakte men alvast de denkoefening voor de bondscoach. Nadat eerder al de defensie en het middenveld werd behandeld, nam men deze week de mogelijke selectie voor de aanvalslinie onder de loep.

Vaste waarden en jonge wolven

Analist Silvio Proto voorziet alvast niet te veel verrassingen. Uiteraard gaat hij voor Romelu Lukaku als speerpunt, met Loïs Openda als backup. Ook de multifunctionele Charles De Ketelaere kan eventueel in een centrale rol spelen. Net zoals Leandro Trossard. Voor de flanken kiest de oud-doelman voor de snelheid en diepgang van Jérémy Doku en Johan Bakayoko. Tot slot wordt Dodi Lukebakio beloond voor zijn knappe seizoen bij Sevilla FC.

Zijn collega Marc Delire neemt dit keer de volledige lijst van Proto over. Maar hij voegt er wel twee opvallende namen aan toen: Mika Godts en Julien Duranville. Die eerste is dit seizoen helemaal doorgebroken bij Ajax. Voor hem zou het alvast zijn eerste selectie zijn. Duranville debuteerde wel al onder Tedesco. Bij zijn club Borussia Dortmund komt de 18-jarige echter slechts met mondjesmaat in actie, zijn selectie zou toch een behoorlijke verrassing zijn. "Al denk ik ook aan Malick Fofana", besluit Delire.

Lukaku moet de aanvoerdersband krijgen ...

Meest recent

Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

4
4
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

14
14
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

38
38
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

25
25
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

122
122
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

30
30
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

29
29
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

46
46
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

91
91
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

246
246
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

101
101
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

152
152
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

114
114
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

93
93
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

320
320
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

80
80
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

47
47
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

159
159
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

155
155
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

107
107
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

168
168
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

321
321
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

291
291

Meer sportnieuws