Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

door
Eerste selectie Garcia: debutant én grote verrassing in aanvalslinie?

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. Daarin zal hij ongetwijfeld rekenen op een aantal vaste krachten. Maar Garcia wil ook zijn eigen stempel drukken en dus mogen ook veranderingen verwacht worden ten opzichte van de laatste selectie.

De Fransman kreeg bij zijn aanstelling door de KBVB drie grote doelen mee. Als prioriteit uiteraard de kwalificatie voor het WK 2026. Vervolgens moet er natuurlijk ook iets gepresteerd worden op dat toernooi in Noord- en Midden-Amerika. Maar het eerste grote doel is het behoud in de eerste divisie van de Nations League. Daarvoor strijdt België eind maart in een tweeluik met Oekraïne.

LEES OOK: Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Veranderingen ten opzichte van Tedesco

Garcia zal dus meteen aan de bak moeten. Het is dan ook reikhalzend uitkijken naar zijn eerste selectie. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden ongetwijfeld enkele wijzigingen doorgevoerd. Bij de doelmannen zal sowieso een grote verandering volgen. Zo staat Thibaut Courtois voor zijn grote terugkeer, terwijl Koen Casteels afgelopen weekend liet weten dat hij exact om die reden afhaakt. 

Ondertussen maakte Garcia ook een uitgebreide voorselectie bekend van ruim 50 spelers. Daarop verschillende spelers uit de Belgische competitie, al zeker negen JPL-spelers staan op de ruime lijst. Uitkijken dus wie straks de definitieve selectie haalt.Bij het Waalse Dans le Vestiaire maakte men alvast de denkoefening voor de bondscoach. Nadat eerder al de defensie en het middenveld werd behandeld, nam men deze week de mogelijke selectie voor de aanvalslinie onder de loep.

Vaste waarden en jonge wolven

Analist Silvio Proto voorziet alvast niet te veel verrassingen. Uiteraard gaat hij voor Romelu Lukaku als speerpunt, met Loïs Openda als backup. Ook de multifunctionele Charles De Ketelaere kan eventueel in een centrale rol spelen. Net zoals Leandro Trossard. Voor de flanken kiest de oud-doelman voor de snelheid en diepgang van Jérémy Doku en Johan Bakayoko. Tot slot wordt Dodi Lukebakio beloond voor zijn knappe seizoen bij Sevilla FC.

Zijn collega Marc Delire neemt dit keer de volledige lijst van Proto over. Maar hij voegt er wel twee opvallende namen aan toen: Mika Godts en Julien Duranville. Die eerste is dit seizoen helemaal doorgebroken bij Ajax. Voor hem zou het alvast zijn eerste selectie zijn. Duranville debuteerde wel al onder Tedesco. Bij zijn club Borussia Dortmund komt de 18-jarige echter slechts met mondjesmaat in actie, zijn selectie zou toch een behoorlijke verrassing zijn. "Al denk ik ook aan Malick Fofana", besluit Delire.

Lukaku moet de aanvoerdersband krijgen ...

Meest recent

Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

11
11
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

7
7
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

72
72
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

128
128
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

146
146
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

77
77
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

309
309
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

266
266
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

323
323
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

100
100
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

418
418
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

490
490
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

388
388
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

369
369
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

259
259
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1949
1949
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

130
130
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

478
478
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

244
244
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

201
201
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

240
240
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

283
283
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

103
103

Meer sportnieuws