Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

door
Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

Op vrijdag 14 maart is het eindelijk zover. Dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden alvast de nodige veranderingen verwacht binnen de spelersgroep.

Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Tedesco vroegtijdig is stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.

LEES OOK: Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Stempel van Garcia

De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.

Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet ook uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.

Zestienjarige debutant

Bij het Waalse Dans Le Vestiaire deed men alvast een eerste denkoefening in plaats van Garcia. Zo probeerde men een mogelijke selectie voor de achterhoede, doelmannen en verdedigers, te maken voor de bondscoach. De bekende analist/commentator Marc Delire heeft alvast een plek voorzien voor Courtois. Daarnaast zou hij de jonge Mathieu Epolo oproepen, net als Matz Sels en Koen Casteels.

Achterin heeft Delire enkele verse krachten voorzien. De 16-jarige Jorthy Mokio is misschien wel de grootste verrassing aangezien hij nog maar een handvol duels bij Ajax afwerkte. Met Joaquin Seys, Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zou hij ook drie verdedigers van Club Brugge oproepen. Thomas Meunier en Arthur Theate moeten dan weer voor ervaring zorgen naast ook nog Matte Smets en Zeno Debast.

Geen Debast, wel Moreira?

Ook Silvio Proto, zelf goed voor een dertiental caps, maakte de denkoefening. Hij twijfelt evenmin aan de terugkeer van Courtois. Daarnaast gaat hij voor Sels en Casteels, een vierde doelman is volgens Proto niet nodig. In de defensie volgt hij grotendeels de keuzes van Delire. Al laat hij Debast links liggen voor een andere speler hoger op het veld. "Voor mij heeft hij momenteel geen plaats in de selectie op deze positie", klinkt het.

Als verrassing kiest de ex-doelman dan weer voor Diego Moreira in plaats van Mokio. De zoon van voormalig Standard-lieveling Almani Moreira heeft een dubbele nationaliteit, de KBVB zou alvast bezig zijn met hem te overtuigen. Als linkervleugelback is hij alvast bezig aan een sterk seizoen bij RC Strasbourg. Opvallend Proto noch Delire hebben plaats voorzien voor Wout Faes en Timothy Castagne, onder Tedesco nog twee certitudes. 

Heeft Faes op dit moment nog een plaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

23
23
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

100
100
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

26
26
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

329
329
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

266
266
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

117
117
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

396
396
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

67
67
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

294
294
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

543
543
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

184
184
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

218
218
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

302
302
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

302
302
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

362
362
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

543
543
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

186
186
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

301
301
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

498
498
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

384
384
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

203
203
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

446
446
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

347
347
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

201
201

Meer sportnieuws