Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

4948
Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

Op vrijdag 14 maart is het eindelijk zover. Dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden alvast de nodige veranderingen verwacht binnen de spelersgroep.

Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Tedesco vroegtijdig is stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.

LEES OOK: De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Stempel van Garcia

De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.

Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet ook uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.

Zestienjarige debutant

Bij het Waalse Dans Le Vestiaire deed men alvast een eerste denkoefening in plaats van Garcia. Zo probeerde men een mogelijke selectie voor de achterhoede, doelmannen en verdedigers, te maken voor de bondscoach. De bekende analist/commentator Marc Delire heeft alvast een plek voorzien voor Courtois. Daarnaast zou hij de jonge Mathieu Epolo oproepen, net als Matz Sels en Koen Casteels.

Achterin heeft Delire enkele verse krachten voorzien. De 16-jarige Jorthy Mokio is misschien wel de grootste verrassing aangezien hij nog maar een handvol duels bij Ajax afwerkte. Met Joaquin Seys, Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zou hij ook drie verdedigers van Club Brugge oproepen. Thomas Meunier en Arthur Theate moeten dan weer voor ervaring zorgen naast ook nog Matte Smets en Zeno Debast.

Geen Debast, wel Moreira?

Ook Silvio Proto, zelf goed voor een dertiental caps, maakte de denkoefening. Hij twijfelt evenmin aan de terugkeer van Courtois. Daarnaast gaat hij voor Sels en Casteels, een vierde doelman is volgens Proto niet nodig. In de defensie volgt hij grotendeels de keuzes van Delire. Al laat hij Debast links liggen voor een andere speler hoger op het veld. "Voor mij heeft hij momenteel geen plaats in de selectie op deze positie", klinkt het.

Als verrassing kiest de ex-doelman dan weer voor Diego Moreira in plaats van Mokio. De zoon van voormalig Standard-lieveling Almani Moreira heeft een dubbele nationaliteit, de KBVB zou alvast bezig zijn met hem te overtuigen. Als linkervleugelback is hij alvast bezig aan een sterk seizoen bij RC Strasbourg. Opvallend Proto noch Delire hebben plaats voorzien voor Wout Faes en Timothy Castagne, onder Tedesco nog twee certitudes. 

Heeft Faes op dit moment nog een plaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

4
4
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

4
4
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

51
51
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

83
83
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

182
182
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

201
201
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

225
225
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

51
51
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

126
126
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

122
122
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

69
69
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

52
52
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

347
347
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

63
63
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

153
153
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

183
183
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

82
82

Meer sportnieuws