Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

door
Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

Op vrijdag 14 maart is het eindelijk zover. Dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden alvast de nodige veranderingen verwacht binnen de spelersgroep.

Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Tedesco vroegtijdig is stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.

LEES OOK: Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Stempel van Garcia

De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.

Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet ook uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.

Zestienjarige debutant

Bij het Waalse Dans Le Vestiaire deed men alvast een eerste denkoefening in plaats van Garcia. Zo probeerde men een mogelijke selectie voor de achterhoede, doelmannen en verdedigers, te maken voor de bondscoach. De bekende analist/commentator Marc Delire heeft alvast een plek voorzien voor Courtois. Daarnaast zou hij de jonge Mathieu Epolo oproepen, net als Matz Sels en Koen Casteels.

Achterin heeft Delire enkele verse krachten voorzien. De 16-jarige Jorthy Mokio is misschien wel de grootste verrassing aangezien hij nog maar een handvol duels bij Ajax afwerkte. Met Joaquin Seys, Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zou hij ook drie verdedigers van Club Brugge oproepen. Thomas Meunier en Arthur Theate moeten dan weer voor ervaring zorgen naast ook nog Matte Smets en Zeno Debast.

Geen Debast, wel Moreira?

Ook Silvio Proto, zelf goed voor een dertiental caps, maakte de denkoefening. Hij twijfelt evenmin aan de terugkeer van Courtois. Daarnaast gaat hij voor Sels en Casteels, een vierde doelman is volgens Proto niet nodig. In de defensie volgt hij grotendeels de keuzes van Delire. Al laat hij Debast links liggen voor een andere speler hoger op het veld. "Voor mij heeft hij momenteel geen plaats in de selectie op deze positie", klinkt het.

Als verrassing kiest de ex-doelman dan weer voor Diego Moreira in plaats van Mokio. De zoon van voormalig Standard-lieveling Almani Moreira heeft een dubbele nationaliteit, de KBVB zou alvast bezig zijn met hem te overtuigen. Als linkervleugelback is hij alvast bezig aan een sterk seizoen bij RC Strasbourg. Opvallend Proto noch Delire hebben plaats voorzien voor Wout Faes en Timothy Castagne, onder Tedesco nog twee certitudes. 

Heeft Faes op dit moment nog een plaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

12
12
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

84
84
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

105
105
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

100
100
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

261
261
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

284
284
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

88
88
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

243
243
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

261
261
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

69
69
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

212
212
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

250
250
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

73
73
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

205
205
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

119
119
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

109
109
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

92
92
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

590
590
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

494
494
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

85
85
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

242
242
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

294
294

Meer sportnieuws