Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

door
Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

Op vrijdag 14 maart is het eindelijk zover. Dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden alvast de nodige veranderingen verwacht binnen de spelersgroep.

Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Tedesco vroegtijdig is stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.

LEES OOK: Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Stempel van Garcia

De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.

Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet ook uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.

Zestienjarige debutant

Bij het Waalse Dans Le Vestiaire deed men alvast een eerste denkoefening in plaats van Garcia. Zo probeerde men een mogelijke selectie voor de achterhoede, doelmannen en verdedigers, te maken voor de bondscoach. De bekende analist/commentator Marc Delire heeft alvast een plek voorzien voor Courtois. Daarnaast zou hij de jonge Mathieu Epolo oproepen, net als Matz Sels en Koen Casteels.

Achterin heeft Delire enkele verse krachten voorzien. De 16-jarige Jorthy Mokio is misschien wel de grootste verrassing aangezien hij nog maar een handvol duels bij Ajax afwerkte. Met Joaquin Seys, Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zou hij ook drie verdedigers van Club Brugge oproepen. Thomas Meunier en Arthur Theate moeten dan weer voor ervaring zorgen naast ook nog Matte Smets en Zeno Debast.

Geen Debast, wel Moreira?

Ook Silvio Proto, zelf goed voor een dertiental caps, maakte de denkoefening. Hij twijfelt evenmin aan de terugkeer van Courtois. Daarnaast gaat hij voor Sels en Casteels, een vierde doelman is volgens Proto niet nodig. In de defensie volgt hij grotendeels de keuzes van Delire. Al laat hij Debast links liggen voor een andere speler hoger op het veld. "Voor mij heeft hij momenteel geen plaats in de selectie op deze positie", klinkt het.

Als verrassing kiest de ex-doelman dan weer voor Diego Moreira in plaats van Mokio. De zoon van voormalig Standard-lieveling Almani Moreira heeft een dubbele nationaliteit, de KBVB zou alvast bezig zijn met hem te overtuigen. Als linkervleugelback is hij alvast bezig aan een sterk seizoen bij RC Strasbourg. Opvallend Proto noch Delire hebben plaats voorzien voor Wout Faes en Timothy Castagne, onder Tedesco nog twee certitudes. 

Heeft Faes op dit moment nog een plaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

107
107
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

116
116
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

73
73
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

144
144
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

66
66
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

93
93
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

133
133
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

35
35
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

64
64
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

218
218
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1281
1281
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

67
67
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

189
189
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

383
383
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

144
144
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

200
200
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

99
99
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

367
367
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

80
80
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws