Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

door
Eerste selectie Garcia: drie Bruggelingen én grote verrassing?

Op vrijdag 14 maart is het eindelijk zover. Dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van zijn voorganger Domenico Tedesco worden alvast de nodige veranderingen verwacht binnen de spelersgroep.

Begin dit kalenderjaar maakte de KBVB officieel bekend dat de samenwerking met Tedesco vroegtijdig is stopgezet. Na een belabberd Europees kampioenschap en dito Nations League-campagne, was diens positie gewoonweg onhoudbaar geworden. Na een zoektocht waarbij een pak kandidaten de revue passeerden, viel de keuze uiteindelijk op Garcia als opvolger.

LEES OOK: KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

Stempel van Garcia

De aanstelling van de 61-jarige Fransman werd in eerste instantie op de nodige scepsis onthaald. Maar in zijn eerste media-optredens liet Garcia meteen een goede indruk achter. Al kan hij uiteraard pas eerste keer beoordeeld worden na de eerste wedstrijden van zijn ploeg. Die volgen eind maart. Dan worden de barragematchen in de Nations League tegen Oekraïne afgewerkt.

Het wordt uitkijken naar welke spelers Garcia zal oproepen voor dat tweeluik. De bondscoach liet eerder al verstaan dat hij blijft rekenen op een aantal vaste krachten zoals Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daarnaast is de terugkeer van Thibaut Courtois imminent. En de Franse trainer liet ook uitschijnen dat hij ruimte zal voorzien voor bepaalde spelers uit de Jupiler Pro League.

Zestienjarige debutant

Bij het Waalse Dans Le Vestiaire deed men alvast een eerste denkoefening in plaats van Garcia. Zo probeerde men een mogelijke selectie voor de achterhoede, doelmannen en verdedigers, te maken voor de bondscoach. De bekende analist/commentator Marc Delire heeft alvast een plek voorzien voor Courtois. Daarnaast zou hij de jonge Mathieu Epolo oproepen, net als Matz Sels en Koen Casteels.

Achterin heeft Delire enkele verse krachten voorzien. De 16-jarige Jorthy Mokio is misschien wel de grootste verrassing aangezien hij nog maar een handvol duels bij Ajax afwerkte. Met Joaquin Seys, Brandon Mechele en Maxim De Cuyper zou hij ook drie verdedigers van Club Brugge oproepen. Thomas Meunier en Arthur Theate moeten dan weer voor ervaring zorgen naast ook nog Matte Smets en Zeno Debast.

Geen Debast, wel Moreira?

Ook Silvio Proto, zelf goed voor een dertiental caps, maakte de denkoefening. Hij twijfelt evenmin aan de terugkeer van Courtois. Daarnaast gaat hij voor Sels en Casteels, een vierde doelman is volgens Proto niet nodig. In de defensie volgt hij grotendeels de keuzes van Delire. Al laat hij Debast links liggen voor een andere speler hoger op het veld. "Voor mij heeft hij momenteel geen plaats in de selectie op deze positie", klinkt het.

Als verrassing kiest de ex-doelman dan weer voor Diego Moreira in plaats van Mokio. De zoon van voormalig Standard-lieveling Almani Moreira heeft een dubbele nationaliteit, de KBVB zou alvast bezig zijn met hem te overtuigen. Als linkervleugelback is hij alvast bezig aan een sterk seizoen bij RC Strasbourg. Opvallend Proto noch Delire hebben plaats voorzien voor Wout Faes en Timothy Castagne, onder Tedesco nog twee certitudes. 

🔥 Populair bij onze lezers

‘Stroeykens maakt fans woest met transferbeslissing’
‘Stroeykens maakt fans woest met transferbeslissing’

Heeft Faes op dit moment nog een plaats bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

157
157
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

84
84
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

255
255
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

279
279
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

705
705
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1724
1724
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

229
229
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1187
1187
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

777
777
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

294
294
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1190
1190
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

522
522
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws