Eerste selectie Garcia: met Vanaken én Anderlecht-surprise?

door
Eerste selectie Garcia: met Vanaken én Anderlecht-surprise?

Eind deze maand spelen de Rode Duivels tegen Oekraïne om het behoud in de A-divisie van de Nations League. Dat tweeluik wordt tevens het grote debuut van Rudi Garcia als bondscoach. En het is nu al reikhalzend uitkijken naar diens eerste selectie.

Begin dit kalenderjaar viel zoals verwacht het doek over Domenico Tedesco als bondscoach. De Italiaanse Duitser betaalde de volle prijs voor het tegenvallende EK en de povere Nations League-campagne. De zoektocht naar een opvolger werd in handen van Vincent Mannaert gegeven. De nieuwe sportief directeur van de KBVB polsten een pak namen in binnen- en buitenland, om finaal bij Garcia uit te komen.

LEES OOK: Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

Eerste selectie op komst

De Fransman is momenteel dan ook druk in weer met het scouten van spelers voor zijn eerste selectie, die hij bekend zal maken op vrijdag 14 maart. Tegenover L'Equipe liet Garcia vorige week nog verstaan dat hij zich momenteel vooral focust op spelers uit de Belgische competitie en op de jonge talenten. Met vaste waarden als Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne heeft hij wel contact, maar hun kwaliteiten kent hij inmiddels.

In ieder geval wordt verwacht dat Garcia zijn eigen stempel zal drukken op de selectie ten opzichte van Tedesco. Voor bepaalde spelers betekent dat goed nieuws, andere moeten dan weer vrezen voor hun plek. Bij het Waalse Dans le Vestiaire maakte men alvast de denkoefening voor de bondscoach. Nadat eerder al de defensie werd behandeld, nam deze week de mogelijke selectie voor het middenveld onder de loep.

Debast als middenvelder

Analist Silvio Proto liet Zeno Debast vorige week nog links liggen als verdediger, maar zou hem wel oproepen als middenvelder. Een nieuwe rol die hij de laatste weken ook regelmatig bij Sporting CP opnam. "Voor mij is dat zijn beste positie. Hij zal er niet meteen titularis mee worden, maar hij kan in bepaalde gevallen een oplossing vormen", stelt de ex-doelman. Daarnaast kiest hij logischerwijs voor vaste krachten De Bruyne, Amadou Onana en Youri Tielemans.

Voorts gaat Proto ook voor Arne Engels, die onder Tedesco ook doorgaans geselecteerd werd. De middenvelder kende een ietwat moeilijke periode bij Celtic FC, maar inmiddels speelt hij weer op topniveau. Tot slot haalt Proto, zelf dertienvoudig international, Hans Vanaken terug bij de selectie. De aanvoerder van Club Brugge werd door Tedesco telkens genegegeerd. Maar Garcia, die hem persoonlijk zijn derde Gouden Schoen overhandigde, hintte al vaker op een terugkeer.

Debuut voor Stroeykens

Ook Proto's collega Marc Delire voorziet opnieuw een plaats voor Vanaken in zijn spelersgroep. En uiteraard ontbreken De Bruyne, Onana en Tielemans niet in zijn selectie. Daarnaast gaat Delire voor Roméo Lavia. De middenvelder van Chelsea FC speelde nochtans niet meer sinds 14 januari en wordt pas eind maart terug fit verwacht. "Maar zelfs een Lavia op één been is beter dan Arthur Vermeeren", klinkt het. Tot slot heeft Delire nog een verrassing voorzien. Zo zou hij Mario Stroeykens een eerste keer oproepen. De spelmaker is dan ook bezig aan een sterk seizoen bij RSC Anderlecht, al kreeg hij de voorbije weken af te rekenen met blessures.

Indien Garcia slechts één van de twee zou kunnen oproepen, wie zou u op dit moment kiezen?

Meest recent

Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

116
116
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

68
68
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

219
219
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

138
138
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

100
100
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

576
576
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

108
108
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

51
51
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

133
133
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

166
166
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

807
807
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

132
132
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

205
205
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

74
74
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

229
229
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1063
1063
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

291
291
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

216
216
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

194
194
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

228
228
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

502
502
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

621
621
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

60
60

Meer sportnieuws