Garcia speelt open kaart over shortlist Rode Duivels

89
Garcia speelt open kaart over shortlist Rode Duivels

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels voor het eerst verzamelen onder Rudi Garcia, die in de Nations League-barrages tegen Oekräine zijn vuurdoop zal beleven. Nu al wordt reikhalzend uitgekeken naar de eerste selectie van de bondscoach, die ten opzichte van zijn voorganger Domencio Tedesco wellicht een aantal andere namen aan zijn selectie zal toevoegen. De ene al wat nieuwer dan de andere.

In een gesprek met L'Équipe bevestigt Garcia bijvoorbeeld dat Thibaut Courtois zijn teugkeer zal vieren tussen de palen. Opvallend: toen hij de doelman bezocht in Madrid zat de Fransman ook met Axel Witsel rond de tafel. "Ik vond het leuk om met hem te praten. Hij is een intelligente man. Zeg nooit nooit", zet hij de terugkeer voor een nieuwe comeback van de ervaren rot bij het nationale elftal toch opnieuw op een kier.

LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Garcia focust op jeugd

Benieuwd dus of hij deel uitmaakt van de 50-koppige shortlist die Garcia naar eigen zeggen eerstdaags zal samenstellen. Daarbij lijkt de bondscoach, die Konstantinos Karetsas weliswaar al door zijn vingers zag glippen, ook een paar plaatsjes vrij te laten voor aanstormende talenten. "Het heeft geen nut dat ik nog eens naar Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne ga kijken, hen ken ik al. Ik weet hoeveel talent er is in België."

"Dan besteed ik liever extra aandacht aan pakweg Joaquin Seys of Matte Smets. Ook al ken ik ze al, ook andere beloftevolle jongeren zoals Samuel Mbangula, Julien Duranville, Jorthy Mokio en Mika Godts moeten we bekijken. Ik heb een overvloed aan opties", aldus Garcia, die voor het overige liever commentaar geeft op de heikele dossiers van jonkies met een dubbele nationaliteit zoals Chemsdine Talbi en vele anderen.

Eerherstel voor Vanaken

Dat laat hij liever over aan technisch directeur Vincent Mannaert, die mogelijk ook een goed woordje deed voor Hans Vanaken. "Het WK in 2026 kan wel eens de laatste kans zijn voor De Bruyne, Lukaku, Courtois, Thomas Meunier, Yannick Carrasco of Vanaken om te laten zien dat ze internationale toptalenten zijn", wordt de aanvoerder van Club Brugge in één adem genoemd met een aantal anciens van de Rode Duivels.

Vanaken lijkt zo plots een aanzienlijke status te genieten in Tubeke. Een schril contrast toch met Tedesco, die de drievoudige Gouden Schoen steevast links liet liggen. Net zoals Carrasco en Meunier, die dus evenmin hoeven te vrezen voor hun plekje in de selectie, zal hij straks vermoedelijk dus gewoon van de partij zijn. Benieuwd welke andere op kant geschoven internationals en nieuwkomers Garcia uit zijn hoed tovert.

Denkt u dat Vanaken veel zal spelen onder Garcia?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

29
29
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

42
42
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

24
24
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

117
117
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

221
221
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

94
94
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

96
96
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

329
329
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

349
349
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

242
242
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws