"Casteels zal niet gemist worden bij de Rode Duivels"

door

Zondag werd er plots een bommetje gedropt bij de Rode Duivels, want Koen Casteels kondigde aan dat hij niet langer voor de nationale ploeg wil uitkomen. Dat kondigde de nummer één op het vorige EK aan in de podcast MIDMID.

Als verklaring wees Casteels naar de nakende terugkeer van Thibaut Courtois, die zich na het ontslag van Domenico Tedesco weer beschikbaar stelde voor de Duivels. Dat de doelman van Real Madrid zomaar weer in de armen gesloten wordt, stuit Casteels tegen de borst.

Casteels krijgt bakken kritiek na afscheid

Voor die beslissing wordt hij echter zwaar onder vuur genomen. Vooral het feit dat Casteels aan zijn uitleg een riedeltje over 'normen en waarden' wordt op hoongelach onthaald. In de eerste plaats omdat Casteels zelf zeer goed zijn brood verdient in Saudi-Arabië, niet bepaald een bastion van moraliteit.

Daarnaast merken velen op dat Casteels eigenlijk net hetzelfde doet als Courtois destijds en zijn ego boven het belang van de nationale ploeg stelt. Ook over de taalgrens zijn ze het erover eens dat de beslissing van Casteels vooral ingegeven zal zijn door het feit dat hij in de pikorde zou zakken.

Casteels zal niet gemist worden

"Er is duidelijk jaloezie", ziet ook analist Alexandre Teklak bij RTBF. "Ik kan begrijpen dat Casteels een gebrek aan respect voelt, maar hij zou op het EK ook nooit titularis geweest zijn zonder de afwezigheid van Courtois. Zijn afscheid is dus een storm in een glas water."

Iets waar ook Christophe Franken, de chef voetbal van La Dernière Heure, het mee eens is. "Het is vooral een kwestie van ego", luidt zijn oordeel. "Casteels had begrepen dat hij onder Rudi Garcia pas nummer drie zou zijn, als je ziet hoe Matz Sels ook presteert in de Premier League. Dat hij de voetjes maar op de grond houdt. Er komen nog jonge doelmannen aan, hij zal niet gemist worden."

JOUW MENING TELT:
Zal Casteels gemist worden bij de Rode Duivels?

Meest recent

Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

30
30
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

26
26
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

71
71
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

255
255
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

322
322
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

158
158
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

391
391
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1011
1011
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

83
83
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

78
78
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

146
146
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

84
84
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

548
548
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

34
34
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

172
172
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

284
284
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

351
351
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

70
70
'Vanden Borre duikt plots op bij Belgische eersteklasser'

Anthony Vanden Borre was de voorbije jaren wat van de radar verdwenen. Maar de 29-voudige Rode ...

295
295
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

780
780
'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

169
169
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

697
697
'Genk vreest vervelende clausule: exit steunpilaar dreigt'

Bij KRC Genk staat de voorbereiding op het komende seizoen alweer voor de deur. Aanstaande vrijdag ...

555
555
'Toptarget maakt zwaar offer voor droomtransfer Barça'

FC Barcelona was afgelopen seizoen de oppermachtige ploeg in Spanje en wil die suprematie in de ...

223
223

Meer sportnieuws