Opmerkelijk: Anderlecht wilde Club-icoon meermaals kapen

door
Opmerkelijk: Anderlecht wilde Club-icoon meermaals kapen

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn eeuwige rivalen. In het verleden had Paars-Wit de overhand, maar de afgelopen jaren was Blauw-Zwart alleenheerser in België. Het Nieuwsblad bracht een opmerkelijke transferonthulling naar buiten.

HNB sprak met Guy Bonny, de voormalige makelaar van Timmy Simons. Bonny laat weten dat Anderlecht meerdere keren achter het Club Brugge-icoon aasde, maar telkens viste Paars-Wit naast het net.

LEES OOK: Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Mooi voorstel

Simons maakte als 21-jarige indruk bij Lommel en clubs zoals Stuttgart, Hamburg, Tottenham Hotspur, Anderlecht en Club Brugge streden om zijn handtekening. Uiteindelijk won Blauw-Zwart de strijd en Anderlecht koos voor Yves Vanderhaeghe en Besnik Hasi. Zo’ veertien jaar later zou Anderlecht echter opnieuw een poging wagen.

Toen was Simons al een icoon bij Club Brugge en had hij een knappe carrière bij PSV en Nürnberg achter de rug. Anderlecht zag in de toen 35-jarige Simons een ideale versterking. Paars-Wit dacht de middenvelder al binnen te hebben. “Er is toen onderhandeld met Anderlecht en er kwam een heel mooi voorstel. Alleen is het nooit tot een deal gekomen.”

Veel respect

Uiteindelijk koos Simons wéér voor Club Brugge. “Timmy heeft ook met veel respect geluisterd naar Anderlecht. Maar Club bleef Club, hé. Nürnberg ging er toen ook van uit dat hij terug wou naar de ploeg van zijn hart. We zijn toen bij Bart Verhaeghe gegaan en het was snel beklonken voor nog enkele mooie jaren.”

Had jij Timmy Simons graag bij Anderlecht zien spelen?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

56
56
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

29
29
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

164
164
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

364
364
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

270
270
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

217
217
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

78
78
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

415
415
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

170
170

Meer sportnieuws