'Anderlecht in dubio: middenvelder weg of niet?'

door
'Anderlecht in dubio: middenvelder weg of niet?'

We kondigden het eerder al aan: RSC Anderlecht gaat in 2025 veel transfers doen, in en-uitgaand. In januari deed Olivier Renard er al heel wat, in de zomer gaat Paars-Wit nog een tempo hoger schakelen. De club gaat in de komende maanden een beslissing moeten nemen over een speler.

Gok Ashimeru pakt niet goed uit

Jesper Fredberg zette Majeed Ashimeru, ondertussen eindelijk weer fit, ongeveer een jaar geleden op de transferlijst. RSCA hoopte een dynamische middenvelder aan te trekken, ze keken daarbij rond in Mexico en Nederland, maar de Deen had amper een transferbudget gekregen. Ondanks het feit dat er voor ongeveer 20 miljoen euro aan transferinkomsten binnenkwamen.

Fredberg moest dus creatief zijn en besloot Majeed Ashimeru, voor wie er geen concrete interesse kwam, een prestatiegericht contract te geven, waardoor hij tot medio 2027 onder contract ligt. In een ideaal scenario zou hij schitteren en kon Anderlecht hem in de zomer van 2026 alsnog verkopen. In totaal betaalden ze in het verleden 2,5 miljoen euro voor hem.

Houden of vertrekken?

Dat was geen gelukkige beslissing. Ashimeru krijgt vaak veel lof van ploegmaats en bepaalde media, maar hij toonde het veel te weinig. Ashimeru kende enkele weken een goede passage onder Vincent Kompany, maar nadien volgde het grote niets. In het seizoen onder Felice Mazzu bleek dat Ashimeru, die toen doorlopend in de basis stond en heel veel speelde, geen dragende speler is. Hij kende een matig seizoen. 

Waarom dan de lof? Dat komt omdat Ashimeru een profiel heeft dat RSCA nodig heeft. Hij is snel, kan goed wegdraaien van een man en brengt een soort dynamiek in het spel. Maar het feit is dat de Ghanees, enorm geliefd in de spelersgroep, nadien simpelweg te vaak het overzicht verliest. De passes in het laatste gedeelte van het veld gaan te vaak mis.

Hij kan mogelijk wel goed meedraaien zijn als RSCA over een gerodeerd middenveld beschikt, waar hij niét het verschil moet maken. Een soort van verbindingsspeler, maar Yari Verschaeren deed het voor zijn laatste blessure daar zeer goed. Een basisplaats zit er dus niet meteen in voor Ashimeru. Wat brengt de toekomst?

RSCA gaat volgens La Dernière Heure een beslissing moeten nemen. Geven ze Ashimeru, die door RB Salzburg door werd gestuurd vanwege zijn fysieke broosheid en ook bij RSCA al meer dan 40% van de matchen miste, nog een kans komende zomer? Of kan de Ghanees plots wél schitteren en een transfer versieren? Ashimeru krijgt er volgend seizoen met Cédric Hatenboer alvast een concurrent bij. 

JOUW MENING TELT:
Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

'Keepersdilemma bij Anderlecht: drie opties op tafel'

Bij de vernieuwing van de omkadering van de eerste ploeg, pakte RSC Anderlecht ook uit met de ...

17
17
'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

85
85
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

131
131
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

237
237
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

67
67
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

106
106
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

74
74
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

718
718
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

122
122
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

155
155
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

351
351
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

449
449
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

230
230
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

254
254
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

384
384
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

984
984
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

528
528
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

155
155
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1488
1488
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

306
306
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

637
637
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

1006
1006
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

189
189
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

802
802
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

142
142

Meer sportnieuws