'Antwerp wil in de zomer eindelijk af van vergeten pion'

210 stemmen
'Antwerp wil in de zomer eindelijk af van vergeten pion'

Bij Antwerp was er de voorbije jaren zeer veel transferbeweging. Veel spelers werden te gelde gemaakt en aan inkomende zijde wordt er dezer dagen gemikt op jong talent. Ook in de zomer zullen weer enkele ervaren krachten vertrekken.

Toby Alderweireld zal dan normaliter een punt achter zijn carrière zetten, terwijl ook Vincent Janssen andere oorden zou kunnen opzoeken. Daarnaast wil Antwerp ook af van een ervaren speler die al jaren uit beeld verdwenen is.

LEES OOK: 'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Engels speelde al 3 jaar geen match meer

Björn Engels is immers nog altijd speler van Antwerp, maar zijn laatste partij voor de Great Old dateert intussen al van 5 februari 2022. Toen moest hij tegen Union vroeg in de tweede helft geblesseerd naar de kant en sindsdien kwam hij nooit meer in actie.

Enkel in de herfst van 2023 kwam hij er nog eens dichtbij, toen Antwerp hem (per ongeluk) inschreef voor de Champions League en hij tegen FC Porto op de bank zat. Daarna verdween hij echter weer helemaal uit beeld.

Antwerp wil contract ontbinden

Engels ligt bij Antwerp nog vast tot 2026, maar Het Laatste Nieuws weet dat de club in de zomer zijn overeenkomst hoopt te ontbinden. De vraag is maar of Engels daarna nog een club zal vinden na drie jaar zonder wedstrijden. "Zeker in de huidige markt is dat moeilijk als je zo lang niet gevoetbald hebt", vreest Sébastien Stassin van spelersvakbond United Athletes.

De carrière van de intussen 30-jarige Engels dreigt zo zeer jammerlijk te eindigen. Ze begon nochtans veelbelovend, want er werd hem een grote toekomst voorspeld toen hij doorbrak bij Club Brugge. In 2016 leek hij ook een plaats te versieren in de EK-selectie van de Rode Duivels, tot een blessure roet in het eten gooide. Daarna speelde Engels nog voor Olympiakos, Stade Reims en Aston Villa, maar blessures bleven een rode draad door zijn carrière.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
242

Zullen we Engels nog terugzien in het profvoetbal?

Meest recent

Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

4
4
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

20
20
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

57
57
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

39
39
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

72
72
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

323
323
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

161
161
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

355
355
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

114
114
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

721
721
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

99
99
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

197
197
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

363
363
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

326
326
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

558
558
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

921
921
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

964
964
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

712
712

Meer sportnieuws