Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

door
Milicevic verrast met basisdebutant, Kuyt wisselt drie keer

AA Gent kan zondagmiddag een grote stap richting deelname aan Play-Off I zetten. Maar dan moeten de Buffalo's thuis wel winnen van Beerschot VA, dat zelf de punten broodnodig heeft in de strijd om het behoud. Ref Kevin Van Damme fluit de partij in de Planet Group Arena om 13u30 op gang.

De Conference League-campagne van Gent lijkt er zo goed als op te zitten, de heenmatch tegen Real Betis ging immers met zware 0-3-cijfers verloren. En dus is het eens zo belangrijk om voor het eerst sinds 2019 een plek in Play-Off I te halen. Door het verlies van grote concurrent Standard kan het mits een zege tegen Beerschot alvast een grote stap in die richting zetten.

Om het duel tegen de hekkensluiter tot een goed einde te brengen, voert interim-coach Milicevic enkele wissels door aan zijn basiself ten opzichte van het Europees duel met Betis. Achterin maakt winteraanwinst Koto zijn basisdebuut. Ook Brown, Delorge, Gandelman en Sonko keren terug in de ploeg. Routiniers Kums en Mitrovic moeten dan weer op de bank plaatsnemen.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Van la Parra start eerste keer

Voor Beerschot wordt het dan weer alles of niets in een uitverkochte Planet Group Arena. Indien de Antwerpenaren punten verliezen, zijn ze immers ook mathematisch verzekerd van deelname aan de Play-Downs. Al lijkt dat sowieso onvermijdbaar. Het wordt vooral zaak om de achterstand zo klein mogelijk te houden, in de degradatie play-offs worden de punten immers níét gehalveerd.

Coach Kuyt voert alvast enkele wijzigingen door tegenover het duel met Charleroi van vorige week (1-1). Al-Sahafi is weer inzetbaar maar start op de bank, Dagba en Henderson keren wel terug in de ploeg. Daarnaast maakt Van la Parra zijn basisdebuut. Martha moet daardoor plaats nemen op de bank, Reynders en Fayed ontbreken in de selectie.

Wie wint?

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

19
19
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

23
23
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

176
176
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

32
32
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

222
222
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

137
137
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

259
259
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

340
340
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

228
228
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

199
199
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

282
282
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

358
358
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

330
330
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

300
300
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

451
451
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

605
605
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

239
239
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

71
71
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

342
342
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

166
166
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

97
97
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

296
296

Meer sportnieuws