Kranten bejubelen winteraanwinst: "Dit wil Anderlecht zien"

853 stemmen
Kranten bejubelen winteraanwinst:

RSC Anderlecht heeft zich op gepaste wijze herpakt na een dramatische week. Na het veroveren van het ticket voor de bekerfinale, pakte Paars-Wit zondagmiddag ook een competitiezege tegen Antwerp FC: 2-0. Daarbij wist één van de winterse nieuwkomers een goede beurt te maken.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag met de nodige portie meeval een plek in de bekerfinale veroverd ten koste van Antwerp. De Great Old leek dan ook gemotiveerd om enkele dagen later revanche te komen nemen in het Lotto Park. In de eerste helft was RAFC ook de betere ploeg, zonder echt grote doelkansen te creëren.

Na de pauze wist Anderlecht de match dan weer naar zich toe te trekken. Daar werd de thuisploeg uiteindelijk ook voor beloond. Zo won Paars-Wit dankzij twee fraaie goals van Kasper Dolberg. En of de Deen in de voorbije weken gemist werden tijdens zijn revalidatie. Maar Dolberg was niet de enige RSCA'er die zich in positieve zin kon onderscheiden.

LEES OOK: Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Sterke Hey

Colin Coosemans was bijvoorbeeld weer van cruciaal belang met enkele goede saves, terwijl Yari Verschaeren zijn stijgende vormcurve onderstreepte. Van de drie winteraanwinsten in de basis sprong dan weer vooral het optreden van Lucas Hey in het oog. De eerste matchen van de Deense verdediger waren redelijk anoniem, zondagmiddag wierp hij zich echter op als de defensieve uitblinker.

Op de krantenwebsites zijn de reacties dan ook lovend. "Hey, daar zit wat in! Defensief op geen foutje te betrappen, verloor geen enkel duel. Zeer sterk in het uitverdedigen. Dit is wat Anderlecht wil zien van de talentvolle Deense verdediger", schrijft Het Laatste Nieuws. "De ene na de andere offensieve pass waarmee hij de linies doorbrak. Op verdedigend vlak onberispelijk", aldus La Dernière Heure.

Opvolger Vertonghen

Bij SudPresse was men vooral over zijn eerste helft onder de indruk. "Een te korte pass op Coosemans was zijn enige minpuntje in de volledige eerste helft. Was defensief aanwezig en op het gemak aan de bal. Zijn tweede helft was rustig." Ook Het Nieuwsblad is lovend over Hey, maar ziet wel nog een werkpunt. "Liet bij vlagen zien dat hij potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen. De Deen staat zijn mannetje en panikeert niet snel met de bal in de voet. Alleen durft hij na het inschuiven nog niet altijd voluit vooruit voetballen. RSCA had vorig seizoen die lange crosspasses met Debast en Vertonghen: dat is er nu niet meer."

Welke winteraanwinst liet tot dusver de beste indruk achter iop u?

Meest recent

'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

19
19
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

123
123
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

26
26
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

171
171
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

95
95
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

123
123
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

303
303
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

211
211
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

521
521
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

382
382
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

422
422
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

325
325
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

138
138
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

128
128
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

171
171
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

382
382
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

567
567
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

343
343
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

457
457
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

340
340
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

292
292

Meer sportnieuws