Kranten bejubelen winteraanwinst: "Dit wil Anderlecht zien"

853
Kranten bejubelen winteraanwinst:

RSC Anderlecht heeft zich op gepaste wijze herpakt na een dramatische week. Na het veroveren van het ticket voor de bekerfinale, pakte Paars-Wit zondagmiddag ook een competitiezege tegen Antwerp FC: 2-0. Daarbij wist één van de winterse nieuwkomers een goede beurt te maken.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag met de nodige portie meeval een plek in de bekerfinale veroverd ten koste van Antwerp. De Great Old leek dan ook gemotiveerd om enkele dagen later revanche te komen nemen in het Lotto Park. In de eerste helft was RAFC ook de betere ploeg, zonder echt grote doelkansen te creëren.

Na de pauze wist Anderlecht de match dan weer naar zich toe te trekken. Daar werd de thuisploeg uiteindelijk ook voor beloond. Zo won Paars-Wit dankzij twee fraaie goals van Kasper Dolberg. En of de Deen in de voorbije weken gemist werden tijdens zijn revalidatie. Maar Dolberg was niet de enige RSCA'er die zich in positieve zin kon onderscheiden.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Sterke Hey

Colin Coosemans was bijvoorbeeld weer van cruciaal belang met enkele goede saves, terwijl Yari Verschaeren zijn stijgende vormcurve onderstreepte. Van de drie winteraanwinsten in de basis sprong dan weer vooral het optreden van Lucas Hey in het oog. De eerste matchen van de Deense verdediger waren redelijk anoniem, zondagmiddag wierp hij zich echter op als de defensieve uitblinker.

Op de krantenwebsites zijn de reacties dan ook lovend. "Hey, daar zit wat in! Defensief op geen foutje te betrappen, verloor geen enkel duel. Zeer sterk in het uitverdedigen. Dit is wat Anderlecht wil zien van de talentvolle Deense verdediger", schrijft Het Laatste Nieuws. "De ene na de andere offensieve pass waarmee hij de linies doorbrak. Op verdedigend vlak onberispelijk", aldus La Dernière Heure.

Opvolger Vertonghen

Bij SudPresse was men vooral over zijn eerste helft onder de indruk. "Een te korte pass op Coosemans was zijn enige minpuntje in de volledige eerste helft. Was defensief aanwezig en op het gemak aan de bal. Zijn tweede helft was rustig." Ook Het Nieuwsblad is lovend over Hey, maar ziet wel nog een werkpunt. "Liet bij vlagen zien dat hij potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen. De Deen staat zijn mannetje en panikeert niet snel met de bal in de voet. Alleen durft hij na het inschuiven nog niet altijd voluit vooruit voetballen. RSCA had vorig seizoen die lange crosspasses met Debast en Vertonghen: dat is er nu niet meer."

Welke winteraanwinst liet tot dusver de beste indruk achter iop u?

Meest recent

‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

9
9
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

18
18
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

94
94
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

172
172
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

182
182
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

68
68
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

54
54
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

179
179
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

33
33
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

98
98
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

181
181
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

699
699
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

91
91
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

137
137
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

184
184
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

68
68
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

119
119
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

228
228
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

447
447
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186

Meer sportnieuws