Kranten bejubelen winteraanwinst: "Dit wil Anderlecht zien"

door
Kranten bejubelen winteraanwinst:

RSC Anderlecht heeft zich op gepaste wijze herpakt na een dramatische week. Na het veroveren van het ticket voor de bekerfinale, pakte Paars-Wit zondagmiddag ook een competitiezege tegen Antwerp FC: 2-0. Daarbij wist één van de winterse nieuwkomers een goede beurt te maken.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag met de nodige portie meeval een plek in de bekerfinale veroverd ten koste van Antwerp. De Great Old leek dan ook gemotiveerd om enkele dagen later revanche te komen nemen in het Lotto Park. In de eerste helft was RAFC ook de betere ploeg, zonder echt grote doelkansen te creëren.

Na de pauze wist Anderlecht de match dan weer naar zich toe te trekken. Daar werd de thuisploeg uiteindelijk ook voor beloond. Zo won Paars-Wit dankzij twee fraaie goals van Kasper Dolberg. En of de Deen in de voorbije weken gemist werden tijdens zijn revalidatie. Maar Dolberg was niet de enige RSCA'er die zich in positieve zin kon onderscheiden.

LEES OOK: Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Sterke Hey

Colin Coosemans was bijvoorbeeld weer van cruciaal belang met enkele goede saves, terwijl Yari Verschaeren zijn stijgende vormcurve onderstreepte. Van de drie winteraanwinsten in de basis sprong dan weer vooral het optreden van Lucas Hey in het oog. De eerste matchen van de Deense verdediger waren redelijk anoniem, zondagmiddag wierp hij zich echter op als de defensieve uitblinker.

Op de krantenwebsites zijn de reacties dan ook lovend. "Hey, daar zit wat in! Defensief op geen foutje te betrappen, verloor geen enkel duel. Zeer sterk in het uitverdedigen. Dit is wat Anderlecht wil zien van de talentvolle Deense verdediger", schrijft Het Laatste Nieuws. "De ene na de andere offensieve pass waarmee hij de linies doorbrak. Op verdedigend vlak onberispelijk", aldus La Dernière Heure.

Opvolger Vertonghen

Bij SudPresse was men vooral over zijn eerste helft onder de indruk. "Een te korte pass op Coosemans was zijn enige minpuntje in de volledige eerste helft. Was defensief aanwezig en op het gemak aan de bal. Zijn tweede helft was rustig." Ook Het Nieuwsblad is lovend over Hey, maar ziet wel nog een werkpunt. "Liet bij vlagen zien dat hij potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen. De Deen staat zijn mannetje en panikeert niet snel met de bal in de voet. Alleen durft hij na het inschuiven nog niet altijd voluit vooruit voetballen. RSCA had vorig seizoen die lange crosspasses met Debast en Vertonghen: dat is er nu niet meer."

Welke winteraanwinst liet tot dusver de beste indruk achter iop u?

Meest recent

Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

0
0
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

14
14
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

52
52
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

40
40
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

46
46
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

30
30
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

167
167
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

195
195
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

106
106
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

64
64
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

40
40
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

281
281
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

74
74
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

113
113
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

310
310
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

163
163
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

185
185
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

60
60
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

96
96
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

418
418
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

185
185
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1036
1036
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

171
171
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

97
97
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

358
358

Meer sportnieuws