Kranten bejubelen winteraanwinst: "Dit wil Anderlecht zien"

853 stemmen
Kranten bejubelen winteraanwinst:

RSC Anderlecht heeft zich op gepaste wijze herpakt na een dramatische week. Na het veroveren van het ticket voor de bekerfinale, pakte Paars-Wit zondagmiddag ook een competitiezege tegen Antwerp FC: 2-0. Daarbij wist één van de winterse nieuwkomers een goede beurt te maken.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag met de nodige portie meeval een plek in de bekerfinale veroverd ten koste van Antwerp. De Great Old leek dan ook gemotiveerd om enkele dagen later revanche te komen nemen in het Lotto Park. In de eerste helft was RAFC ook de betere ploeg, zonder echt grote doelkansen te creëren.

Na de pauze wist Anderlecht de match dan weer naar zich toe te trekken. Daar werd de thuisploeg uiteindelijk ook voor beloond. Zo won Paars-Wit dankzij twee fraaie goals van Kasper Dolberg. En of de Deen in de voorbije weken gemist werden tijdens zijn revalidatie. Maar Dolberg was niet de enige RSCA'er die zich in positieve zin kon onderscheiden.

LEES OOK: Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Sterke Hey

Colin Coosemans was bijvoorbeeld weer van cruciaal belang met enkele goede saves, terwijl Yari Verschaeren zijn stijgende vormcurve onderstreepte. Van de drie winteraanwinsten in de basis sprong dan weer vooral het optreden van Lucas Hey in het oog. De eerste matchen van de Deense verdediger waren redelijk anoniem, zondagmiddag wierp hij zich echter op als de defensieve uitblinker.

Op de krantenwebsites zijn de reacties dan ook lovend. "Hey, daar zit wat in! Defensief op geen foutje te betrappen, verloor geen enkel duel. Zeer sterk in het uitverdedigen. Dit is wat Anderlecht wil zien van de talentvolle Deense verdediger", schrijft Het Laatste Nieuws. "De ene na de andere offensieve pass waarmee hij de linies doorbrak. Op verdedigend vlak onberispelijk", aldus La Dernière Heure.

Opvolger Vertonghen

Bij SudPresse was men vooral over zijn eerste helft onder de indruk. "Een te korte pass op Coosemans was zijn enige minpuntje in de volledige eerste helft. Was defensief aanwezig en op het gemak aan de bal. Zijn tweede helft was rustig." Ook Het Nieuwsblad is lovend over Hey, maar ziet wel nog een werkpunt. "Liet bij vlagen zien dat hij potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen. De Deen staat zijn mannetje en panikeert niet snel met de bal in de voet. Alleen durft hij na het inschuiven nog niet altijd voluit vooruit voetballen. RSCA had vorig seizoen die lange crosspasses met Debast en Vertonghen: dat is er nu niet meer."

Welke winteraanwinst liet tot dusver de beste indruk achter iop u?

Meest recent

'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

24
24
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

71
71
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

397
397
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

12
12
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

335
335
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

69
69
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

165
165
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

674
674
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

99
99
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

180
180
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

201
201
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

531
531
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

439
439
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

862
862
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

307
307
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

493
493
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

275
275
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

172
172
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

427
427
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

45
45
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

514
514
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

107
107
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

337
337
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

731
731
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

81
81

Meer sportnieuws