Kranten bejubelen winteraanwinst: "Dit wil Anderlecht zien"

door
Kranten bejubelen winteraanwinst:

RSC Anderlecht heeft zich op gepaste wijze herpakt na een dramatische week. Na het veroveren van het ticket voor de bekerfinale, pakte Paars-Wit zondagmiddag ook een competitiezege tegen Antwerp FC: 2-0. Daarbij wist één van de winterse nieuwkomers een goede beurt te maken.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag met de nodige portie meeval een plek in de bekerfinale veroverd ten koste van Antwerp. De Great Old leek dan ook gemotiveerd om enkele dagen later revanche te komen nemen in het Lotto Park. In de eerste helft was RAFC ook de betere ploeg, zonder echt grote doelkansen te creëren.

Na de pauze wist Anderlecht de match dan weer naar zich toe te trekken. Daar werd de thuisploeg uiteindelijk ook voor beloond. Zo won Paars-Wit dankzij twee fraaie goals van Kasper Dolberg. En of de Deen in de voorbije weken gemist werden tijdens zijn revalidatie. Maar Dolberg was niet de enige RSCA'er die zich in positieve zin kon onderscheiden.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Sterke Hey

Colin Coosemans was bijvoorbeeld weer van cruciaal belang met enkele goede saves, terwijl Yari Verschaeren zijn stijgende vormcurve onderstreepte. Van de drie winteraanwinsten in de basis sprong dan weer vooral het optreden van Lucas Hey in het oog. De eerste matchen van de Deense verdediger waren redelijk anoniem, zondagmiddag wierp hij zich echter op als de defensieve uitblinker.

Op de krantenwebsites zijn de reacties dan ook lovend. "Hey, daar zit wat in! Defensief op geen foutje te betrappen, verloor geen enkel duel. Zeer sterk in het uitverdedigen. Dit is wat Anderlecht wil zien van de talentvolle Deense verdediger", schrijft Het Laatste Nieuws. "De ene na de andere offensieve pass waarmee hij de linies doorbrak. Op verdedigend vlak onberispelijk", aldus La Dernière Heure.

Opvolger Vertonghen

Bij SudPresse was men vooral over zijn eerste helft onder de indruk. "Een te korte pass op Coosemans was zijn enige minpuntje in de volledige eerste helft. Was defensief aanwezig en op het gemak aan de bal. Zijn tweede helft was rustig." Ook Het Nieuwsblad is lovend over Hey, maar ziet wel nog een werkpunt. "Liet bij vlagen zien dat hij potentieel heeft om Jan Vertonghen op te volgen. De Deen staat zijn mannetje en panikeert niet snel met de bal in de voet. Alleen durft hij na het inschuiven nog niet altijd voluit vooruit voetballen. RSCA had vorig seizoen die lange crosspasses met Debast en Vertonghen: dat is er nu niet meer."

Welke winteraanwinst liet tot dusver de beste indruk achter iop u?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

2
2
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

6
6
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

10
10
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

15
15
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

73
73
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

26
26
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

88
88
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

149
149
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

290
290
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

102
102
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

156
156
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

107
107
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

518
518
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

530
530
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

41
41
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

363
363
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

169
169
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

207
207
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

222
222
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

450
450
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

577
577
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

136
136
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

124
124
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

69
69
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

75
75

Meer sportnieuws