Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

3987 stemmen
Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Hans Vanaken trekt dinsdagavond als dé absolute favoriet naar het Gala van de Gouden Schoen. De spelmaker van Club Brugge is dan ook bezig aan een sterk seizoen. Iets waar zelfs een internationale topcoach als Pep Guardiola niet blind voor blijft.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek een gouden zet voor beide partijen. Na een korte inloopperiode groeide de spelmaker in Brugge uit tot één van de beste spelers op de Belgische velden.

Inmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder twee Gouden Schoenen én meer dan 20 caps bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

Lof van Guardiola

Doorheen de jaren werd hij dan ook geregeld gelinkt aan een overstap naar één van de topcompetities. Maar uiteindelijk bleef hij Club Brugge telkens trouw. Desondanks heeft hij inmiddels toch naam gemaakt in het buitenland. In voor én na het Champions League-treffen met Manchester City zwaaide zelfs Guardiola met lof.

In een interview met Het Laatste Nieuws onthult Vanaken nu dat de Spaanse topcoach hem ook persoonlijk aanspraak. "Hij kwam toevallig buiten zijn kleedkamer toen ik in de spelerstunnel stond. Hij lachte meteen naar me en gaf me een hand. Hij zei hij me een goede speler vond. Dat ik een bepaalde rust in de ploeg breng met mijn manier van voetballen. Dat was het. Kort maar krachtig."

Prachtig compliment

Vanaken staat bekend als de nuchterheid zelve en zal na zo'n woorden niet gaan zweven. Maar zulke mooie worden van één van de absolute legendes in het voetbal deed uiteraard wat met hem. "Een prachtig compliment. Hij is de beste trainer van de wereld, of toch zeker van zijn generatie. Het geeft me wel bepaalde trots en fierheid. Maar ook dat is vergankelijk. Als we de volgende match niet winnen, is dat alweer gepasseerd", aldus de toekomstige drievoudige Gouden Schoen.

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

35
35
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

50
50
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

33
33
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

89
89
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

34
34
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

51
51
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

45
45
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

55
55
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

74
74
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

109
109
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

329
329
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

86
86
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

195
195
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

151
151
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

83
83
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

497
497
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

420
420
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

132
132
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

424
424
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

308
308
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

290
290
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

548
548
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

210
210

Meer sportnieuws