Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

door
Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Hans Vanaken trekt dinsdagavond als dé absolute favoriet naar het Gala van de Gouden Schoen. De spelmaker van Club Brugge is dan ook bezig aan een sterk seizoen. Iets waar zelfs een internationale topcoach als Pep Guardiola niet blind voor blijft.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek een gouden zet voor beide partijen. Na een korte inloopperiode groeide de spelmaker in Brugge uit tot één van de beste spelers op de Belgische velden.

Inmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder twee Gouden Schoenen én meer dan 20 caps bij de nationale ploeg.

LEES OOK: 'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Lof van Guardiola

Doorheen de jaren werd hij dan ook geregeld gelinkt aan een overstap naar één van de topcompetities. Maar uiteindelijk bleef hij Club Brugge telkens trouw. Desondanks heeft hij inmiddels toch naam gemaakt in het buitenland. In voor én na het Champions League-treffen met Manchester City zwaaide zelfs Guardiola met lof.

In een interview met Het Laatste Nieuws onthult Vanaken nu dat de Spaanse topcoach hem ook persoonlijk aanspraak. "Hij kwam toevallig buiten zijn kleedkamer toen ik in de spelerstunnel stond. Hij lachte meteen naar me en gaf me een hand. Hij zei hij me een goede speler vond. Dat ik een bepaalde rust in de ploeg breng met mijn manier van voetballen. Dat was het. Kort maar krachtig."

Prachtig compliment

Vanaken staat bekend als de nuchterheid zelve en zal na zo'n woorden niet gaan zweven. Maar zulke mooie worden van één van de absolute legendes in het voetbal deed uiteraard wat met hem. "Een prachtig compliment. Hij is de beste trainer van de wereld, of toch zeker van zijn generatie. Het geeft me wel bepaalde trots en fierheid. Maar ook dat is vergankelijk. Als we de volgende match niet winnen, is dat alweer gepasseerd", aldus de toekomstige drievoudige Gouden Schoen.

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

1
1
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

71
71
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

31
31
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

65
65
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

42
42
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

118
118
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

579
579
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

149
149
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

423
423
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

297
297
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

118
118
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

153
153
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

474
474
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

391
391
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

338
338
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

864
864
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

280
280
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

502
502
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

392
392
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

957
957

Meer sportnieuws