Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

door
Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Hans Vanaken trekt dinsdagavond als dé absolute favoriet naar het Gala van de Gouden Schoen. De spelmaker van Club Brugge is dan ook bezig aan een sterk seizoen. Iets waar zelfs een internationale topcoach als Pep Guardiola niet blind voor blijft.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek een gouden zet voor beide partijen. Na een korte inloopperiode groeide de spelmaker in Brugge uit tot één van de beste spelers op de Belgische velden.

Inmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder twee Gouden Schoenen én meer dan 20 caps bij de nationale ploeg.

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Lof van Guardiola

Doorheen de jaren werd hij dan ook geregeld gelinkt aan een overstap naar één van de topcompetities. Maar uiteindelijk bleef hij Club Brugge telkens trouw. Desondanks heeft hij inmiddels toch naam gemaakt in het buitenland. In voor én na het Champions League-treffen met Manchester City zwaaide zelfs Guardiola met lof.

In een interview met Het Laatste Nieuws onthult Vanaken nu dat de Spaanse topcoach hem ook persoonlijk aanspraak. "Hij kwam toevallig buiten zijn kleedkamer toen ik in de spelerstunnel stond. Hij lachte meteen naar me en gaf me een hand. Hij zei hij me een goede speler vond. Dat ik een bepaalde rust in de ploeg breng met mijn manier van voetballen. Dat was het. Kort maar krachtig."

Prachtig compliment

Vanaken staat bekend als de nuchterheid zelve en zal na zo'n woorden niet gaan zweven. Maar zulke mooie worden van één van de absolute legendes in het voetbal deed uiteraard wat met hem. "Een prachtig compliment. Hij is de beste trainer van de wereld, of toch zeker van zijn generatie. Het geeft me wel bepaalde trots en fierheid. Maar ook dat is vergankelijk. Als we de volgende match niet winnen, is dat alweer gepasseerd", aldus de toekomstige drievoudige Gouden Schoen.

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

50
50
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

30
30
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

117
117
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

27
27
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

84
84
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

98
98
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

172
172
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

59
59
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

407
407
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

319
319
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

255
255
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

264
264
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

215
215
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

41
41
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

64
64
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

45
45
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

170
170
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

115
115
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

228
228
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

270
270
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

67
67
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

148
148
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

482
482
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

69
69

Meer sportnieuws