Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

door
Vanaken onthult: 'Dit zei Guardiola me in de spelerstunnel'

Hans Vanaken trekt dinsdagavond als dé absolute favoriet naar het Gala van de Gouden Schoen. De spelmaker van Club Brugge is dan ook bezig aan een sterk seizoen. Iets waar zelfs een internationale topcoach als Pep Guardiola niet blind voor blijft.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. En dat bleek een gouden zet voor beide partijen. Na een korte inloopperiode groeide de spelmaker in Brugge uit tot één van de beste spelers op de Belgische velden.

Inmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder twee Gouden Schoenen én meer dan 20 caps bij de nationale ploeg.

LEES OOK: Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Lof van Guardiola

Doorheen de jaren werd hij dan ook geregeld gelinkt aan een overstap naar één van de topcompetities. Maar uiteindelijk bleef hij Club Brugge telkens trouw. Desondanks heeft hij inmiddels toch naam gemaakt in het buitenland. In voor én na het Champions League-treffen met Manchester City zwaaide zelfs Guardiola met lof.

In een interview met Het Laatste Nieuws onthult Vanaken nu dat de Spaanse topcoach hem ook persoonlijk aanspraak. "Hij kwam toevallig buiten zijn kleedkamer toen ik in de spelerstunnel stond. Hij lachte meteen naar me en gaf me een hand. Hij zei hij me een goede speler vond. Dat ik een bepaalde rust in de ploeg breng met mijn manier van voetballen. Dat was het. Kort maar krachtig."

Prachtig compliment

Vanaken staat bekend als de nuchterheid zelve en zal na zo'n woorden niet gaan zweven. Maar zulke mooie worden van één van de absolute legendes in het voetbal deed uiteraard wat met hem. "Een prachtig compliment. Hij is de beste trainer van de wereld, of toch zeker van zijn generatie. Het geeft me wel bepaalde trots en fierheid. Maar ook dat is vergankelijk. Als we de volgende match niet winnen, is dat alweer gepasseerd", aldus de toekomstige drievoudige Gouden Schoen.

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

19
19
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

62
62
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

85
85
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

117
117
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

228
228
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

92
92
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

138
138
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

173
173
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

458
458
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

711
711
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

383
383
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

238
238
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

364
364
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

129
129
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

588
588
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

183
183
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

74
74
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

336
336
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

259
259
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

401
401
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

426
426

Meer sportnieuws