Guardiola gaat los op Club Brugge: "Hij speelt exceptioneel"

door
Guardiola gaat los op Club Brugge:

Club Brugge is er woensdagavond dan toch niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City. Maar Blauw-Zwart, dat ondanks de nederlaag toch doorstoot in de Champions, speelde wel een verdienstelijke match. Ook Pep Guardiola was onder de indruk.

In aanloop naar het duel lag de druk vooral op de thuisploeg. City werkte immers een ondermaatse campagne af in de League Phase en was voor aanvang van de slotspeeldag virtueel uitgeschakeld. Enkel een overwinning tegen Club zou volstaan om alsnog door te stoten naar de volgende fase van het toernooi.

In de eerste helft eiste City dan ook het balbezit op. Maar Kevin De Bruyne en co hadden het lastig om gaten te vinden in de Brugse organisatie. Bovendien konden de bezoekers op de counter voor gevaarlijke tegenprikken zorgen. En vlak voor rust tekende Raphael Onyedika zowaar voor de 0-1.

LEES OOK: 'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Guardiola onder de indruk

Na de pauze zette City uiteindelijk wel orde op zaken. Matteo Kovavic bracht de score snel weer in evenwicht met een afstandsschot. Niet veel later dwong de thuisploeg de 2-1 af met een owngoal van Joel Ordoñez. En de sterk ingevallen Savinho zorgde nog voor de 3-1-eindstand. Al bij al ook een logische eindstand.

Ondanks de nederlaag speelde Club wel weer een sterke match tegen een Europese topploeg. Dat vond ook Guardiola. "Ik was vooraf al onder de indruk van Club en dat is niet veranderd. Er wordt wel eens smalend gedaan over Club en het Belgisch voetbal, maar ze zijn heel goed. Brugge behoort tot de goeie teams in Europa. Ik heb veel geleerd van naar hen te kijken", klonk het voor de camera's van VTM 2.

Lof voor Vanaken en Jugtla

Opvallend, hoewel Blauw-Zwart na de rust nog drie goals incasseerde vond Guardiola hen minstens indrukwekkende in die tweede helft. "Club heeft in de tweede helft misschien wel meer kansen gehad dan in de eerste. Het spel lag toen meer open. Zo kwamen er snel uit met onder meer Ferran Jutgla. En uiteraard is Hans Vanaken een exceptionele speler. Met het tempo dat hij speelt, de kalmte, ... . Het was niet makkelijk om ze te doorbreken. Daar hadden we een vonk voor nodig, zoals Savinho die ons gaf in de tweede helft."

Ook Hayen krijgt lof:

Vanaken zou zijn plaats hebben in een ploeg als City ...

Meest recent

'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

7
7
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

43
43
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

70
70
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

27
27
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

12
12
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

31
31
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

122
122
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

63
63
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

42
42
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

72
72
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

305
305
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

32
32
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

152
152
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

38
38
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

39
39
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

124
124
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

252
252
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

7
7
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

314
314
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

204
204
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

125
125
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

52
52
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

238
238
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

74
74
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

151
151

Meer sportnieuws