Guardiola gaat los op Club Brugge: "Hij speelt exceptioneel"

2913 stemmen
Guardiola gaat los op Club Brugge:

Club Brugge is er woensdagavond dan toch niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City. Maar Blauw-Zwart, dat ondanks de nederlaag toch doorstoot in de Champions, speelde wel een verdienstelijke match. Ook Pep Guardiola was onder de indruk.

In aanloop naar het duel lag de druk vooral op de thuisploeg. City werkte immers een ondermaatse campagne af in de League Phase en was voor aanvang van de slotspeeldag virtueel uitgeschakeld. Enkel een overwinning tegen Club zou volstaan om alsnog door te stoten naar de volgende fase van het toernooi.

In de eerste helft eiste City dan ook het balbezit op. Maar Kevin De Bruyne en co hadden het lastig om gaten te vinden in de Brugse organisatie. Bovendien konden de bezoekers op de counter voor gevaarlijke tegenprikken zorgen. En vlak voor rust tekende Raphael Onyedika zowaar voor de 0-1.

LEES OOK: 'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

Guardiola onder de indruk

Na de pauze zette City uiteindelijk wel orde op zaken. Matteo Kovavic bracht de score snel weer in evenwicht met een afstandsschot. Niet veel later dwong de thuisploeg de 2-1 af met een owngoal van Joel Ordoñez. En de sterk ingevallen Savinho zorgde nog voor de 3-1-eindstand. Al bij al ook een logische eindstand.

Ondanks de nederlaag speelde Club wel weer een sterke match tegen een Europese topploeg. Dat vond ook Guardiola. "Ik was vooraf al onder de indruk van Club en dat is niet veranderd. Er wordt wel eens smalend gedaan over Club en het Belgisch voetbal, maar ze zijn heel goed. Brugge behoort tot de goeie teams in Europa. Ik heb veel geleerd van naar hen te kijken", klonk het voor de camera's van VTM 2.

Lof voor Vanaken en Jugtla

Opvallend, hoewel Blauw-Zwart na de rust nog drie goals incasseerde vond Guardiola hen minstens indrukwekkende in die tweede helft. "Club heeft in de tweede helft misschien wel meer kansen gehad dan in de eerste. Het spel lag toen meer open. Zo kwamen er snel uit met onder meer Ferran Jutgla. En uiteraard is Hans Vanaken een exceptionele speler. Met het tempo dat hij speelt, de kalmte, ... . Het was niet makkelijk om ze te doorbreken. Daar hadden we een vonk voor nodig, zoals Savinho die ons gaf in de tweede helft."

Ook Hayen krijgt lof:

Vanaken zou zijn plaats hebben in een ploeg als City ...

Meest recent

Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

32
32
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

100
100
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

30
30
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

319
319
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

174
174
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

160
160
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

203
203
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

48
48
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

347
347
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

73
73
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

246
246
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

197
197
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

255
255
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1017
1017
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

503
503
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

171
171
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

90
90
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

241
241
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

218
218
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

603
603
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

750
750
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

334
334
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

649
649
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

492
492
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

718
718

Meer sportnieuws