Guardiola gaat los op Club Brugge: "Hij speelt exceptioneel"

2913 stemmen
Guardiola gaat los op Club Brugge:

Club Brugge is er woensdagavond dan toch niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City. Maar Blauw-Zwart, dat ondanks de nederlaag toch doorstoot in de Champions, speelde wel een verdienstelijke match. Ook Pep Guardiola was onder de indruk.

In aanloop naar het duel lag de druk vooral op de thuisploeg. City werkte immers een ondermaatse campagne af in de League Phase en was voor aanvang van de slotspeeldag virtueel uitgeschakeld. Enkel een overwinning tegen Club zou volstaan om alsnog door te stoten naar de volgende fase van het toernooi.

In de eerste helft eiste City dan ook het balbezit op. Maar Kevin De Bruyne en co hadden het lastig om gaten te vinden in de Brugse organisatie. Bovendien konden de bezoekers op de counter voor gevaarlijke tegenprikken zorgen. En vlak voor rust tekende Raphael Onyedika zowaar voor de 0-1.

LEES OOK: ‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Guardiola onder de indruk

Na de pauze zette City uiteindelijk wel orde op zaken. Matteo Kovavic bracht de score snel weer in evenwicht met een afstandsschot. Niet veel later dwong de thuisploeg de 2-1 af met een owngoal van Joel Ordoñez. En de sterk ingevallen Savinho zorgde nog voor de 3-1-eindstand. Al bij al ook een logische eindstand.

Ondanks de nederlaag speelde Club wel weer een sterke match tegen een Europese topploeg. Dat vond ook Guardiola. "Ik was vooraf al onder de indruk van Club en dat is niet veranderd. Er wordt wel eens smalend gedaan over Club en het Belgisch voetbal, maar ze zijn heel goed. Brugge behoort tot de goeie teams in Europa. Ik heb veel geleerd van naar hen te kijken", klonk het voor de camera's van VTM 2.

Lof voor Vanaken en Jugtla

Opvallend, hoewel Blauw-Zwart na de rust nog drie goals incasseerde vond Guardiola hen minstens indrukwekkende in die tweede helft. "Club heeft in de tweede helft misschien wel meer kansen gehad dan in de eerste. Het spel lag toen meer open. Zo kwamen er snel uit met onder meer Ferran Jutgla. En uiteraard is Hans Vanaken een exceptionele speler. Met het tempo dat hij speelt, de kalmte, ... . Het was niet makkelijk om ze te doorbreken. Daar hadden we een vonk voor nodig, zoals Savinho die ons gaf in de tweede helft."

Ook Hayen krijgt lof:

Vanaken zou zijn plaats hebben in een ploeg als City ...

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

66
66
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

136
136
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

86
86
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

36
36
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

470
470
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

83
83
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

103
103
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

135
135
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

130
130
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

57
57
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

403
403
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

127
127
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

155
155
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

160
160
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

190
190
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

563
563
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

158
158
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

158
158
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

403
403
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

352
352
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

789
789
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

262
262

Meer sportnieuws