Guardiola gaat los op Club Brugge: "Hij speelt exceptioneel"

door
Guardiola gaat los op Club Brugge:

Club Brugge is er woensdagavond dan toch niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City. Maar Blauw-Zwart, dat ondanks de nederlaag toch doorstoot in de Champions, speelde wel een verdienstelijke match. Ook Pep Guardiola was onder de indruk.

In aanloop naar het duel lag de druk vooral op de thuisploeg. City werkte immers een ondermaatse campagne af in de League Phase en was voor aanvang van de slotspeeldag virtueel uitgeschakeld. Enkel een overwinning tegen Club zou volstaan om alsnog door te stoten naar de volgende fase van het toernooi.

In de eerste helft eiste City dan ook het balbezit op. Maar Kevin De Bruyne en co hadden het lastig om gaten te vinden in de Brugse organisatie. Bovendien konden de bezoekers op de counter voor gevaarlijke tegenprikken zorgen. En vlak voor rust tekende Raphael Onyedika zowaar voor de 0-1.

LEES OOK: Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Guardiola onder de indruk

Na de pauze zette City uiteindelijk wel orde op zaken. Matteo Kovavic bracht de score snel weer in evenwicht met een afstandsschot. Niet veel later dwong de thuisploeg de 2-1 af met een owngoal van Joel Ordoñez. En de sterk ingevallen Savinho zorgde nog voor de 3-1-eindstand. Al bij al ook een logische eindstand.

Ondanks de nederlaag speelde Club wel weer een sterke match tegen een Europese topploeg. Dat vond ook Guardiola. "Ik was vooraf al onder de indruk van Club en dat is niet veranderd. Er wordt wel eens smalend gedaan over Club en het Belgisch voetbal, maar ze zijn heel goed. Brugge behoort tot de goeie teams in Europa. Ik heb veel geleerd van naar hen te kijken", klonk het voor de camera's van VTM 2.

Lof voor Vanaken en Jugtla

Opvallend, hoewel Blauw-Zwart na de rust nog drie goals incasseerde vond Guardiola hen minstens indrukwekkende in die tweede helft. "Club heeft in de tweede helft misschien wel meer kansen gehad dan in de eerste. Het spel lag toen meer open. Zo kwamen er snel uit met onder meer Ferran Jutgla. En uiteraard is Hans Vanaken een exceptionele speler. Met het tempo dat hij speelt, de kalmte, ... . Het was niet makkelijk om ze te doorbreken. Daar hadden we een vonk voor nodig, zoals Savinho die ons gaf in de tweede helft."

Ook Hayen krijgt lof:

Vanaken zou zijn plaats hebben in een ploeg als City ...

Meest recent

Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

7
7
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

104
104
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

192
192
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

36
36
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

76
76
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

77
77
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

12
12
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

146
146
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

119
119
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

220
220
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

142
142
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

178
178
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

215
215
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

74
74
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

290
290
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

141
141
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

221
221
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

112
112
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

258
258
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

96
96

Meer sportnieuws