Guardiola gaat los op Club Brugge: "Hij speelt exceptioneel"

door
Guardiola gaat los op Club Brugge:

Club Brugge is er woensdagavond dan toch niet in geslaagd om te stunten op het veld van Manchester City. Maar Blauw-Zwart, dat ondanks de nederlaag toch doorstoot in de Champions, speelde wel een verdienstelijke match. Ook Pep Guardiola was onder de indruk.

In aanloop naar het duel lag de druk vooral op de thuisploeg. City werkte immers een ondermaatse campagne af in de League Phase en was voor aanvang van de slotspeeldag virtueel uitgeschakeld. Enkel een overwinning tegen Club zou volstaan om alsnog door te stoten naar de volgende fase van het toernooi.

In de eerste helft eiste City dan ook het balbezit op. Maar Kevin De Bruyne en co hadden het lastig om gaten te vinden in de Brugse organisatie. Bovendien konden de bezoekers op de counter voor gevaarlijke tegenprikken zorgen. En vlak voor rust tekende Raphael Onyedika zowaar voor de 0-1.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Guardiola onder de indruk

Na de pauze zette City uiteindelijk wel orde op zaken. Matteo Kovavic bracht de score snel weer in evenwicht met een afstandsschot. Niet veel later dwong de thuisploeg de 2-1 af met een owngoal van Joel Ordoñez. En de sterk ingevallen Savinho zorgde nog voor de 3-1-eindstand. Al bij al ook een logische eindstand.

Ondanks de nederlaag speelde Club wel weer een sterke match tegen een Europese topploeg. Dat vond ook Guardiola. "Ik was vooraf al onder de indruk van Club en dat is niet veranderd. Er wordt wel eens smalend gedaan over Club en het Belgisch voetbal, maar ze zijn heel goed. Brugge behoort tot de goeie teams in Europa. Ik heb veel geleerd van naar hen te kijken", klonk het voor de camera's van VTM 2.

Lof voor Vanaken en Jugtla

Opvallend, hoewel Blauw-Zwart na de rust nog drie goals incasseerde vond Guardiola hen minstens indrukwekkende in die tweede helft. "Club heeft in de tweede helft misschien wel meer kansen gehad dan in de eerste. Het spel lag toen meer open. Zo kwamen er snel uit met onder meer Ferran Jutgla. En uiteraard is Hans Vanaken een exceptionele speler. Met het tempo dat hij speelt, de kalmte, ... . Het was niet makkelijk om ze te doorbreken. Daar hadden we een vonk voor nodig, zoals Savinho die ons gaf in de tweede helft."

Ook Hayen krijgt lof:

Vanaken zou zijn plaats hebben in een ploeg als City ...

Meest recent

Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

139
139
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

50
50
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

153
153
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

173
173
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

243
243
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

91
91
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

118
118
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

235
235
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

125
125
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

321
321
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

469
469
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

373
373
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

121
121
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

108
108
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

103
103
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

68
68
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

63
63
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

78
78
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

248
248
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

285
285
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

48
48
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

239
239

Meer sportnieuws