Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

159 stemmen
Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

Een punt meepakken uit Manchester zat er vanavond net niet in voor Club Brugge, maar na een fantastische CL-campagne mag het wel naar de volgende ronde. Blauw-Zwart bracht City één helft aan het wankelen, na de pauze rechtten Guardiola en co de rug. Op doelsaldo eindigt de Belgische landskampioen net binnen de top-24.

Het was het moment van de waarheid voor Club Brugge vanavond. Als Blauw-Zwart een punt (of meer) pakte bij Manchester City, was het altijd geplaatst voor de volgende ronde in de Champions League. Uiteraard geen sinecure, het team van Guardiola moest immers winnen om zijn hachje te redden op het kampioenenbal. Hayen kon opnieuw rekenen op Hans Vanaken, voorin kreeg Jutgla de voorkeur boven Nilsson. Bij de thuisploeg kreeg De Bruyne deze keer wel een basisplaats.

LEES OOK: Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club droomt halfweg na geniale eerste helft

Een goede start kon al half het werk doen voor de Belgische landskampioen, dus was het zaak om een vroeg doelpunt te vermijden. City had in de beginfase wel doorlopend het balbezit, na een kwartier spelen schoof Foden de bal vanuit een scherpe hoek naast. Kort nadien werd ook een doelpunt van Gundogan afgekeurd vanwege buitenspel. 

De thuisploeg joeg op een doelpunt maar ook een schot van De Bruyne zeilde halfweg de eerste helft naast de kooi van Mignolet. De Blauw-Zwarte organisatie stond voorlopig prima en City beet er zijn tanden op stuk. In het slot van de eerste helft kwam Club zelf een paar keer goed opzetten, een grondscherend schot van Jashari werd geklemd door Ederson.

Het schijnbaar onmogelijke gebeurde in minuut 45 (!). Na een vlijmscherpe counter bereikte Jutgla centraal Onyedika en die knalde genadeloos de 0-1 in doel. Halfweg mocht Club meer dan dromen.

City toont ware gelaat en mept Blauw-Zwart KO

Kon Club ook na rust overleven in Manchester? Het antwoord bleek al snel: neen. Na een stormloop in de beginminuten zorgde Kovacic na een paar minuten spelen al voor de 1-1 met een rake knal. Club mikte ook nadien op de counter en kwam iets voor het uur via Tzolis en Vanaken weer dicht bij de voorsprong, Ederson stond echter pal.

Een zure misser van Blauw-Zwart, een paar minuten later infiltreerde Gvardiol in de Brugse zestien meter en ongelukkig ging de bal via Ordonez in doel: 2-1 en plots zag de wereld er weer helemaal anders uit voor Club (en City). Toch bleven de bezoekers hun momenten ook nadien krijgen. Op twintig minuten van het einde bracht de thuisdoelman opnieuw redding bij een scherp schot van Talbi.

Manchester City vergat aan de overzijde dan weer tot twee keer toe om de wedstrijd te beslissen: Mignolet en Mechele hielden de bezoekers in leven. Uiteindelijk zouden de Citizens in het slot toch het laken helemaal naar zich toetrekken: Savinho was Skoras te snel af en met een hard schot vloerde hij een grabbelende Mignolet in de korte hoek: 3-1. Het was voor Club Brugge nadien hinken op twee gedachten (door de uitslagen op de andere velden). Uiteindelijk bleef het bij een nederlaag met twee doelpunten verschil, hierdoor stoot het door op het kampioenenbal. Gewoon razend knap!

Scoreverloop:

0-1 (45') Onyedika, 1-1 (53') Kovacic, 2-1 (62') ed Ordonez, 3-1 (77') Savinho

Zat er meer in voor Club vanavond?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

205
205
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

199
199
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

66
66
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

56
56
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

502
502
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

259
259
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

116
116
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

118
118
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

121
121
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

97
97
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

281
281
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

114
114
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

408
408
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

100
100
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

37
37
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

137
137
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

565
565
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

206
206
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

359
359
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

270
270
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

140
140
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

198
198
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

533
533

Meer sportnieuws