Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

door
Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

Een punt meepakken uit Manchester zat er vanavond net niet in voor Club Brugge, maar na een fantastische CL-campagne mag het wel naar de volgende ronde. Blauw-Zwart bracht City één helft aan het wankelen, na de pauze rechtten Guardiola en co de rug. Op doelsaldo eindigt de Belgische landskampioen net binnen de top-24.

Het was het moment van de waarheid voor Club Brugge vanavond. Als Blauw-Zwart een punt (of meer) pakte bij Manchester City, was het altijd geplaatst voor de volgende ronde in de Champions League. Uiteraard geen sinecure, het team van Guardiola moest immers winnen om zijn hachje te redden op het kampioenenbal. Hayen kon opnieuw rekenen op Hans Vanaken, voorin kreeg Jutgla de voorkeur boven Nilsson. Bij de thuisploeg kreeg De Bruyne deze keer wel een basisplaats.

LEES OOK: Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club droomt halfweg na geniale eerste helft

Een goede start kon al half het werk doen voor de Belgische landskampioen, dus was het zaak om een vroeg doelpunt te vermijden. City had in de beginfase wel doorlopend het balbezit, na een kwartier spelen schoof Foden de bal vanuit een scherpe hoek naast. Kort nadien werd ook een doelpunt van Gundogan afgekeurd vanwege buitenspel. 

De thuisploeg joeg op een doelpunt maar ook een schot van De Bruyne zeilde halfweg de eerste helft naast de kooi van Mignolet. De Blauw-Zwarte organisatie stond voorlopig prima en City beet er zijn tanden op stuk. In het slot van de eerste helft kwam Club zelf een paar keer goed opzetten, een grondscherend schot van Jashari werd geklemd door Ederson.

Het schijnbaar onmogelijke gebeurde in minuut 45 (!). Na een vlijmscherpe counter bereikte Jutgla centraal Onyedika en die knalde genadeloos de 0-1 in doel. Halfweg mocht Club meer dan dromen.

City toont ware gelaat en mept Blauw-Zwart KO

Kon Club ook na rust overleven in Manchester? Het antwoord bleek al snel: neen. Na een stormloop in de beginminuten zorgde Kovacic na een paar minuten spelen al voor de 1-1 met een rake knal. Club mikte ook nadien op de counter en kwam iets voor het uur via Tzolis en Vanaken weer dicht bij de voorsprong, Ederson stond echter pal.

Een zure misser van Blauw-Zwart, een paar minuten later infiltreerde Gvardiol in de Brugse zestien meter en ongelukkig ging de bal via Ordonez in doel: 2-1 en plots zag de wereld er weer helemaal anders uit voor Club (en City). Toch bleven de bezoekers hun momenten ook nadien krijgen. Op twintig minuten van het einde bracht de thuisdoelman opnieuw redding bij een scherp schot van Talbi.

Manchester City vergat aan de overzijde dan weer tot twee keer toe om de wedstrijd te beslissen: Mignolet en Mechele hielden de bezoekers in leven. Uiteindelijk zouden de Citizens in het slot toch het laken helemaal naar zich toetrekken: Savinho was Skoras te snel af en met een hard schot vloerde hij een grabbelende Mignolet in de korte hoek: 3-1. Het was voor Club Brugge nadien hinken op twee gedachten (door de uitslagen op de andere velden). Uiteindelijk bleef het bij een nederlaag met twee doelpunten verschil, hierdoor stoot het door op het kampioenenbal. Gewoon razend knap!

Scoreverloop:

0-1 (45') Onyedika, 1-1 (53') Kovacic, 2-1 (62') ed Ordonez, 3-1 (77') Savinho

Zat er meer in voor Club vanavond?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

25
25
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

49
49
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

291
291
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

64
64
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

86
86
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

201
201
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

48
48
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

211
211
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

167
167
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

103
103
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

170
170
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

250
250
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

146
146
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

221
221
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

585
585
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

335
335
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

353
353
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

311
311
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

362
362

Meer sportnieuws