Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

door
Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

Een punt meepakken uit Manchester zat er vanavond net niet in voor Club Brugge, maar na een fantastische CL-campagne mag het wel naar de volgende ronde. Blauw-Zwart bracht City één helft aan het wankelen, na de pauze rechtten Guardiola en co de rug. Op doelsaldo eindigt de Belgische landskampioen net binnen de top-24.

Het was het moment van de waarheid voor Club Brugge vanavond. Als Blauw-Zwart een punt (of meer) pakte bij Manchester City, was het altijd geplaatst voor de volgende ronde in de Champions League. Uiteraard geen sinecure, het team van Guardiola moest immers winnen om zijn hachje te redden op het kampioenenbal. Hayen kon opnieuw rekenen op Hans Vanaken, voorin kreeg Jutgla de voorkeur boven Nilsson. Bij de thuisploeg kreeg De Bruyne deze keer wel een basisplaats.

LEES OOK: ‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club droomt halfweg na geniale eerste helft

Een goede start kon al half het werk doen voor de Belgische landskampioen, dus was het zaak om een vroeg doelpunt te vermijden. City had in de beginfase wel doorlopend het balbezit, na een kwartier spelen schoof Foden de bal vanuit een scherpe hoek naast. Kort nadien werd ook een doelpunt van Gundogan afgekeurd vanwege buitenspel. 

De thuisploeg joeg op een doelpunt maar ook een schot van De Bruyne zeilde halfweg de eerste helft naast de kooi van Mignolet. De Blauw-Zwarte organisatie stond voorlopig prima en City beet er zijn tanden op stuk. In het slot van de eerste helft kwam Club zelf een paar keer goed opzetten, een grondscherend schot van Jashari werd geklemd door Ederson.

Het schijnbaar onmogelijke gebeurde in minuut 45 (!). Na een vlijmscherpe counter bereikte Jutgla centraal Onyedika en die knalde genadeloos de 0-1 in doel. Halfweg mocht Club meer dan dromen.

City toont ware gelaat en mept Blauw-Zwart KO

Kon Club ook na rust overleven in Manchester? Het antwoord bleek al snel: neen. Na een stormloop in de beginminuten zorgde Kovacic na een paar minuten spelen al voor de 1-1 met een rake knal. Club mikte ook nadien op de counter en kwam iets voor het uur via Tzolis en Vanaken weer dicht bij de voorsprong, Ederson stond echter pal.

Een zure misser van Blauw-Zwart, een paar minuten later infiltreerde Gvardiol in de Brugse zestien meter en ongelukkig ging de bal via Ordonez in doel: 2-1 en plots zag de wereld er weer helemaal anders uit voor Club (en City). Toch bleven de bezoekers hun momenten ook nadien krijgen. Op twintig minuten van het einde bracht de thuisdoelman opnieuw redding bij een scherp schot van Talbi.

Manchester City vergat aan de overzijde dan weer tot twee keer toe om de wedstrijd te beslissen: Mignolet en Mechele hielden de bezoekers in leven. Uiteindelijk zouden de Citizens in het slot toch het laken helemaal naar zich toetrekken: Savinho was Skoras te snel af en met een hard schot vloerde hij een grabbelende Mignolet in de korte hoek: 3-1. Het was voor Club Brugge nadien hinken op twee gedachten (door de uitslagen op de andere velden). Uiteindelijk bleef het bij een nederlaag met twee doelpunten verschil, hierdoor stoot het door op het kampioenenbal. Gewoon razend knap!

Scoreverloop:

0-1 (45') Onyedika, 1-1 (53') Kovacic, 2-1 (62') ed Ordonez, 3-1 (77') Savinho

Zat er meer in voor Club vanavond?

Meest recent

Broos: "Hij wordt ooit bondscoach van de Rode Duivels"

Hugo Broos gaat zijn voorlaatste uitdaging aan bij Zuid-Afrika. Hij zal deelnemen aan de Afrika Cup ...

16
16
Oosting waarschuwt voor twee spelers van Anderlecht

Royal Antwerp FC kent een geweldige periode met een 9 op 9 en bekerkwalificatie. Zondag nemen ze het ...

51
51
Hugo Broos neergesabeld door collega-BV: "Randje dom"

Hugo Broos, momenteel aan het roer bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, ligt al enkele weken ...

34
34
Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

28
28
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

233
233
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

47
47
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

31
31
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

49
49
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

76
76
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

158
158
Brusselmans zwaait af met vernietigende uithaal naar BV’s

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

85
85
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

512
512
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

102
102
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

125
125
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

156
156
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

263
263
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

287
287
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

204
204
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

202
202
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

364
364
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

149
149
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

218
218
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

757
757

Meer sportnieuws