Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

door
Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

Een punt meepakken uit Manchester zat er vanavond net niet in voor Club Brugge, maar na een fantastische CL-campagne mag het wel naar de volgende ronde. Blauw-Zwart bracht City één helft aan het wankelen, na de pauze rechtten Guardiola en co de rug. Op doelsaldo eindigt de Belgische landskampioen net binnen de top-24.

Het was het moment van de waarheid voor Club Brugge vanavond. Als Blauw-Zwart een punt (of meer) pakte bij Manchester City, was het altijd geplaatst voor de volgende ronde in de Champions League. Uiteraard geen sinecure, het team van Guardiola moest immers winnen om zijn hachje te redden op het kampioenenbal. Hayen kon opnieuw rekenen op Hans Vanaken, voorin kreeg Jutgla de voorkeur boven Nilsson. Bij de thuisploeg kreeg De Bruyne deze keer wel een basisplaats.

LEES OOK: Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club droomt halfweg na geniale eerste helft

Een goede start kon al half het werk doen voor de Belgische landskampioen, dus was het zaak om een vroeg doelpunt te vermijden. City had in de beginfase wel doorlopend het balbezit, na een kwartier spelen schoof Foden de bal vanuit een scherpe hoek naast. Kort nadien werd ook een doelpunt van Gundogan afgekeurd vanwege buitenspel. 

De thuisploeg joeg op een doelpunt maar ook een schot van De Bruyne zeilde halfweg de eerste helft naast de kooi van Mignolet. De Blauw-Zwarte organisatie stond voorlopig prima en City beet er zijn tanden op stuk. In het slot van de eerste helft kwam Club zelf een paar keer goed opzetten, een grondscherend schot van Jashari werd geklemd door Ederson.

Het schijnbaar onmogelijke gebeurde in minuut 45 (!). Na een vlijmscherpe counter bereikte Jutgla centraal Onyedika en die knalde genadeloos de 0-1 in doel. Halfweg mocht Club meer dan dromen.

City toont ware gelaat en mept Blauw-Zwart KO

Kon Club ook na rust overleven in Manchester? Het antwoord bleek al snel: neen. Na een stormloop in de beginminuten zorgde Kovacic na een paar minuten spelen al voor de 1-1 met een rake knal. Club mikte ook nadien op de counter en kwam iets voor het uur via Tzolis en Vanaken weer dicht bij de voorsprong, Ederson stond echter pal.

Een zure misser van Blauw-Zwart, een paar minuten later infiltreerde Gvardiol in de Brugse zestien meter en ongelukkig ging de bal via Ordonez in doel: 2-1 en plots zag de wereld er weer helemaal anders uit voor Club (en City). Toch bleven de bezoekers hun momenten ook nadien krijgen. Op twintig minuten van het einde bracht de thuisdoelman opnieuw redding bij een scherp schot van Talbi.

Manchester City vergat aan de overzijde dan weer tot twee keer toe om de wedstrijd te beslissen: Mignolet en Mechele hielden de bezoekers in leven. Uiteindelijk zouden de Citizens in het slot toch het laken helemaal naar zich toetrekken: Savinho was Skoras te snel af en met een hard schot vloerde hij een grabbelende Mignolet in de korte hoek: 3-1. Het was voor Club Brugge nadien hinken op twee gedachten (door de uitslagen op de andere velden). Uiteindelijk bleef het bij een nederlaag met twee doelpunten verschil, hierdoor stoot het door op het kampioenenbal. Gewoon razend knap!

Scoreverloop:

0-1 (45') Onyedika, 1-1 (53') Kovacic, 2-1 (62') ed Ordonez, 3-1 (77') Savinho

Zat er meer in voor Club vanavond?

Meest recent

Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

37
37
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

77
77
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

29
29
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

261
261
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

205
205
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

56
56
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

40
40
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

126
126
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

483
483
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

250
250
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

52
52
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

83
83
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

33
33
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

404
404
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

324
324
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

127
127
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

201
201
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

130
130
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

206
206
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

457
457
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

452
452

Meer sportnieuws