Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

door
Club droomt één helft van grootse stunt en stoot door in UCL

Een punt meepakken uit Manchester zat er vanavond net niet in voor Club Brugge, maar na een fantastische CL-campagne mag het wel naar de volgende ronde. Blauw-Zwart bracht City één helft aan het wankelen, na de pauze rechtten Guardiola en co de rug. Op doelsaldo eindigt de Belgische landskampioen net binnen de top-24.

Het was het moment van de waarheid voor Club Brugge vanavond. Als Blauw-Zwart een punt (of meer) pakte bij Manchester City, was het altijd geplaatst voor de volgende ronde in de Champions League. Uiteraard geen sinecure, het team van Guardiola moest immers winnen om zijn hachje te redden op het kampioenenbal. Hayen kon opnieuw rekenen op Hans Vanaken, voorin kreeg Jutgla de voorkeur boven Nilsson. Bij de thuisploeg kreeg De Bruyne deze keer wel een basisplaats.

LEES OOK: Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Club droomt halfweg na geniale eerste helft

Een goede start kon al half het werk doen voor de Belgische landskampioen, dus was het zaak om een vroeg doelpunt te vermijden. City had in de beginfase wel doorlopend het balbezit, na een kwartier spelen schoof Foden de bal vanuit een scherpe hoek naast. Kort nadien werd ook een doelpunt van Gundogan afgekeurd vanwege buitenspel. 

De thuisploeg joeg op een doelpunt maar ook een schot van De Bruyne zeilde halfweg de eerste helft naast de kooi van Mignolet. De Blauw-Zwarte organisatie stond voorlopig prima en City beet er zijn tanden op stuk. In het slot van de eerste helft kwam Club zelf een paar keer goed opzetten, een grondscherend schot van Jashari werd geklemd door Ederson.

Het schijnbaar onmogelijke gebeurde in minuut 45 (!). Na een vlijmscherpe counter bereikte Jutgla centraal Onyedika en die knalde genadeloos de 0-1 in doel. Halfweg mocht Club meer dan dromen.

City toont ware gelaat en mept Blauw-Zwart KO

Kon Club ook na rust overleven in Manchester? Het antwoord bleek al snel: neen. Na een stormloop in de beginminuten zorgde Kovacic na een paar minuten spelen al voor de 1-1 met een rake knal. Club mikte ook nadien op de counter en kwam iets voor het uur via Tzolis en Vanaken weer dicht bij de voorsprong, Ederson stond echter pal.

Een zure misser van Blauw-Zwart, een paar minuten later infiltreerde Gvardiol in de Brugse zestien meter en ongelukkig ging de bal via Ordonez in doel: 2-1 en plots zag de wereld er weer helemaal anders uit voor Club (en City). Toch bleven de bezoekers hun momenten ook nadien krijgen. Op twintig minuten van het einde bracht de thuisdoelman opnieuw redding bij een scherp schot van Talbi.

Manchester City vergat aan de overzijde dan weer tot twee keer toe om de wedstrijd te beslissen: Mignolet en Mechele hielden de bezoekers in leven. Uiteindelijk zouden de Citizens in het slot toch het laken helemaal naar zich toetrekken: Savinho was Skoras te snel af en met een hard schot vloerde hij een grabbelende Mignolet in de korte hoek: 3-1. Het was voor Club Brugge nadien hinken op twee gedachten (door de uitslagen op de andere velden). Uiteindelijk bleef het bij een nederlaag met twee doelpunten verschil, hierdoor stoot het door op het kampioenenbal. Gewoon razend knap!

Scoreverloop:

0-1 (45') Onyedika, 1-1 (53') Kovacic, 2-1 (62') ed Ordonez, 3-1 (77') Savinho

Zat er meer in voor Club vanavond?

Meest recent

Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

12
12
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

99
99
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

215
215
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

58
58
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

209
209
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

253
253
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

102
102
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

202
202
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

172
172
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

219
219
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

123
123
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

396
396
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

166
166
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

147
147
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

70
70
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

72
72
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

163
163
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

263
263
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

69
69
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

419
419
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

255
255
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

190
190
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302

Meer sportnieuws