AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

door
AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

Om 18u30 stond AA Gent-RSC Anderlecht op het programma. Beide ploegen konden zeer goede zaken doen in het klassement. De Buffalo's wonnen met 1-0, maar RSCA zal nog stevig (en terecht) klagen over de onterechte rode kaart voor Moussa N'Diaye. Met een 6 op 18 zal David Hubert wel beter moeten gaan presteren, anders zal de druk ook op hem gaan toenemen.

AA Gent kon weer de top zes induiken door het puntenverlies van Standard, Anderlecht kon drie punten inlopen op Club Brugge. Paars-Wit begon met een Neerpede-middenveld met Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren. Benieuwd of dat beter ging verlopen.

LEES OOK: De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

Flater en onterechte rode kaart

Dan moesten ze achteraan wel zo niet gaan flateren. Kikkenborg gaf Hey de bal, die gaf hem terug aan de Deense doelman en die raakte in paniek. Ito profiteerde en trapte al snel de 1-0 tegen de touwen. Een gigantische blunder van vooral Kikkenborg, al was ook Hey niet vrij van zonden. RSCA reageerde met een kans voor Huerta, die echter te zacht trapte.

AA Gent was echter de ploeg die het gevaarlijkst was. Kikkenborg moest twee ballen stoppen. Bij RSCA konden ze vooraan geen bal vasthouden. Fysiek vielen de Brusselaars toch wat licht uit met Goto, Degreef en Huerta. Anderlecht presteerde weer heel mak en Adryelson trapte klungelig de bal tegen de eigen paal en zo bijna 2-0. En het werd nog erger. N'Diaye kreeg plots twee keer geel op dertig seconden tijd en dus rood. Een zware en overdreven sanctie, maar RSCA nu helemaal zwaar in de problemen.

Tweede rode kaart

Paars-Wit reageerde wel met een prachtige vrije trap van Verschaeren, wiens schot via Roef de lat raakte. Zo bleef het 1-0 tot aan de rust. Anderlecht zwaar in de problemen. Hubert bracht Hazard en Vazquez voor Degreef en Goto. De tweede periode was een zeer mager beestje. 

AA Gent hield controle, Anderlecht was niet bij machte om iets te forceren. Al kregen ze na 72 minuten plots een kans voor Hazard, maar die trapte naast. Toch wel een kans voor de Brusselaars. En ze kregen meer hoop toen Lopes na 75 minuten zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Kon RSCA daarvan profiteren om nog een punt uit de brand te slepen?

Neen. Vazquez noopte Roef nog tot twee reddingen. Daardoor bleef het 1-0. Zo blijven ze achter met een 6 op 18. De crisis loert zo om de hoek in het Lotto Park. Alweer. AA Gent haalt opgelucht adem en is weer zesde.

Scoreverloop:

  • 1-0 (05') Atsuki Ito

Loert een crisis om de hoek bij RSCA?

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

91
91
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

118
118
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

225
225
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

164
164
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

260
260
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

259
259
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

59
59
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

435
435
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

268
268
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

82
82
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

64
64
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

160
160
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

534
534
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

95
95
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

67
67
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

39
39
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

436
436
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

365
365
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

138
138
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

215
215
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

136
136
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws