Genk laat unieke kans liggen: "Konden ze aan heel België tonen"

door
Genk laat unieke kans liggen:

KRC Genk heeft zaterdagavond gedaan wat moest. Zo hield de competitieleider de drie punten thuis tegen Beerschot VA. Maar de Limburgers lieten de hekkensluiter ondanks een numeriek overwicht nog leven tot diep in de extra tijd: 1-0.

Racing staat komende woensdag voor één van zijn belangrijkste afspraken van het seizoen. In eigen huis wil de ploeg van coach Thorsten Fink dan een ticket veroveren voor de bekerfinale ten koste van titelrivaal Club Brugge. En dus wou men van de wedstrijd tegen Beerschot gebruik maken om extra vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Geen statement

Dat lukte uiteindelijk slechts met mondjesmaat. Genk wist na een halfuur spelen verdiend op voorsprong te komen via Joris Kayembe. En toen Welat Cagro in de tweede helft rood pakte voor de bezoekers, was de match helemaal gespeeld. Toch slaagde Racing er niet in om zijn voorsprong verder uit te bouwen.

Analist Stef Wijnants vindt dat een gemiste kans. "In een week waarin het in de pers bijna alleen maar over Club Brugge is gegaan, was dit wel een gemiste kans voor Genk om een statement te maken. Om eens goed uit te pakken en aan heel België te tonen wie de enige echte competitieleider is. Genk had dit Beerschot kunnen wegblazen, maar dat hebben ze nagelaten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Gretige Bonsu Baah

Om een echte pandoering uit te delen, bleven echter te veel spelers onder het gewenste niveau. Er viel zeker niemand door de mand, maar vooral in de tweede helft liet een aantal sterkhouders het afweten. Al zag Wijnants toch een lichtpunt.

Zo raakte de analist gecharmeerd door een gretige Christopher Bonsu Baah. " hebben het zichzelf moeilijk gemaakt door een heel povere tweede helft te spelen. Steuckers, Karetsas, Tolu ... allemaal bleven ze na de pauze onder hun normale niveau. Bonsu Baah vond ik nog wel oké, maar dan ook vooral in de eerste helft."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Bonsu Baah dan in uw basisploeg bij het huidige Genk?

Meest recent

Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

17
17
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

143
143
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

89
89
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

181
181
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

253
253
'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

48
48
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

85
85
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

37
37
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

393
393
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

77
77
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

366
366
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

56
56
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

171
171
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

382
382
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

456
456
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

228
228
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

748
748
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

492
492
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

115
115
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

215
215
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

140
140
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

128
128
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

170
170
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

468
468
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

707
707

Meer sportnieuws