Genk laat unieke kans liggen: "Konden ze aan heel België tonen"

door
Genk laat unieke kans liggen:

KRC Genk heeft zaterdagavond gedaan wat moest. Zo hield de competitieleider de drie punten thuis tegen Beerschot VA. Maar de Limburgers lieten de hekkensluiter ondanks een numeriek overwicht nog leven tot diep in de extra tijd: 1-0.

Racing staat komende woensdag voor één van zijn belangrijkste afspraken van het seizoen. In eigen huis wil de ploeg van coach Thorsten Fink dan een ticket veroveren voor de bekerfinale ten koste van titelrivaal Club Brugge. En dus wou men van de wedstrijd tegen Beerschot gebruik maken om extra vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Geen statement

Dat lukte uiteindelijk slechts met mondjesmaat. Genk wist na een halfuur spelen verdiend op voorsprong te komen via Joris Kayembe. En toen Welat Cagro in de tweede helft rood pakte voor de bezoekers, was de match helemaal gespeeld. Toch slaagde Racing er niet in om zijn voorsprong verder uit te bouwen.

Analist Stef Wijnants vindt dat een gemiste kans. "In een week waarin het in de pers bijna alleen maar over Club Brugge is gegaan, was dit wel een gemiste kans voor Genk om een statement te maken. Om eens goed uit te pakken en aan heel België te tonen wie de enige echte competitieleider is. Genk had dit Beerschot kunnen wegblazen, maar dat hebben ze nagelaten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Gretige Bonsu Baah

Om een echte pandoering uit te delen, bleven echter te veel spelers onder het gewenste niveau. Er viel zeker niemand door de mand, maar vooral in de tweede helft liet een aantal sterkhouders het afweten. Al zag Wijnants toch een lichtpunt.

Zo raakte de analist gecharmeerd door een gretige Christopher Bonsu Baah. " hebben het zichzelf moeilijk gemaakt door een heel povere tweede helft te spelen. Steuckers, Karetsas, Tolu ... allemaal bleven ze na de pauze onder hun normale niveau. Bonsu Baah vond ik nog wel oké, maar dan ook vooral in de eerste helft."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Bonsu Baah dan in uw basisploeg bij het huidige Genk?

Meest recent

Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

7
7
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

110
110
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

16
16
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

78
78
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

96
96
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

77
77
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

320
320
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

31
31
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

169
169
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

240
240
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

30
30
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

51
51
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

291
291
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

277
277
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

142
142
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

271
271
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

99
99
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

94
94
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

132
132
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

111
111
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

64
64
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

75
75
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238

Meer sportnieuws