Genk laat unieke kans liggen: "Konden ze aan heel België tonen"

door
Genk laat unieke kans liggen:

KRC Genk heeft zaterdagavond gedaan wat moest. Zo hield de competitieleider de drie punten thuis tegen Beerschot VA. Maar de Limburgers lieten de hekkensluiter ondanks een numeriek overwicht nog leven tot diep in de extra tijd: 1-0.

Racing staat komende woensdag voor één van zijn belangrijkste afspraken van het seizoen. In eigen huis wil de ploeg van coach Thorsten Fink dan een ticket veroveren voor de bekerfinale ten koste van titelrivaal Club Brugge. En dus wou men van de wedstrijd tegen Beerschot gebruik maken om extra vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Geen statement

Dat lukte uiteindelijk slechts met mondjesmaat. Genk wist na een halfuur spelen verdiend op voorsprong te komen via Joris Kayembe. En toen Welat Cagro in de tweede helft rood pakte voor de bezoekers, was de match helemaal gespeeld. Toch slaagde Racing er niet in om zijn voorsprong verder uit te bouwen.

Analist Stef Wijnants vindt dat een gemiste kans. "In een week waarin het in de pers bijna alleen maar over Club Brugge is gegaan, was dit wel een gemiste kans voor Genk om een statement te maken. Om eens goed uit te pakken en aan heel België te tonen wie de enige echte competitieleider is. Genk had dit Beerschot kunnen wegblazen, maar dat hebben ze nagelaten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Gretige Bonsu Baah

Om een echte pandoering uit te delen, bleven echter te veel spelers onder het gewenste niveau. Er viel zeker niemand door de mand, maar vooral in de tweede helft liet een aantal sterkhouders het afweten. Al zag Wijnants toch een lichtpunt.

Zo raakte de analist gecharmeerd door een gretige Christopher Bonsu Baah. " hebben het zichzelf moeilijk gemaakt door een heel povere tweede helft te spelen. Steuckers, Karetsas, Tolu ... allemaal bleven ze na de pauze onder hun normale niveau. Bonsu Baah vond ik nog wel oké, maar dan ook vooral in de eerste helft."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Bonsu Baah dan in uw basisploeg bij het huidige Genk?

Meest recent

Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

17
17
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

97
97
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

40
40
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

367
367
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

436
436
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

138
138
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

343
343
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

213
213
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

174
174
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

74
74
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

79
79
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

46
46
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

211
211
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

34
34
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

175
175
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

223
223
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

47
47
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

127
127
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

217
217
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

125
125
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

80
80
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

160
160
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

339
339
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

332
332
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

220
220

Meer sportnieuws