Genk laat unieke kans liggen: "Konden ze aan heel België tonen"

door stemmen
Genk laat unieke kans liggen:

KRC Genk heeft zaterdagavond gedaan wat moest. Zo hield de competitieleider de drie punten thuis tegen Beerschot VA. Maar de Limburgers lieten de hekkensluiter ondanks een numeriek overwicht nog leven tot diep in de extra tijd: 1-0.

Racing staat komende woensdag voor één van zijn belangrijkste afspraken van het seizoen. In eigen huis wil de ploeg van coach Thorsten Fink dan een ticket veroveren voor de bekerfinale ten koste van titelrivaal Club Brugge. En dus wou men van de wedstrijd tegen Beerschot gebruik maken om extra vertrouwen te tanken.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Geen statement

Dat lukte uiteindelijk slechts met mondjesmaat. Genk wist na een halfuur spelen verdiend op voorsprong te komen via Joris Kayembe. En toen Welat Cagro in de tweede helft rood pakte voor de bezoekers, was de match helemaal gespeeld. Toch slaagde Racing er niet in om zijn voorsprong verder uit te bouwen.

Analist Stef Wijnants vindt dat een gemiste kans. "In een week waarin het in de pers bijna alleen maar over Club Brugge is gegaan, was dit wel een gemiste kans voor Genk om een statement te maken. Om eens goed uit te pakken en aan heel België te tonen wie de enige echte competitieleider is. Genk had dit Beerschot kunnen wegblazen, maar dat hebben ze nagelaten", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Gretige Bonsu Baah

Om een echte pandoering uit te delen, bleven echter te veel spelers onder het gewenste niveau. Er viel zeker niemand door de mand, maar vooral in de tweede helft liet een aantal sterkhouders het afweten. Al zag Wijnants toch een lichtpunt.

Zo raakte de analist gecharmeerd door een gretige Christopher Bonsu Baah. " hebben het zichzelf moeilijk gemaakt door een heel povere tweede helft te spelen. Steuckers, Karetsas, Tolu ... allemaal bleven ze na de pauze onder hun normale niveau. Bonsu Baah vond ik nog wel oké, maar dan ook vooral in de eerste helft."

Indien iedereen fit en in vorm, staat Bonsu Baah dan in uw basisploeg bij het huidige Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

58
58
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

50
50
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

141
141
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

673
673
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

399
399
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

205
205
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

410
410
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws