Niet met goed gevoel naar City: Club niet voorbij Kortrijk

door
Niet met goed gevoel naar City: Club niet voorbij Kortrijk

Club Brugge is er niet in geslaagd om vertrouwen te tanken voor de cruciale Champions League-wedstrijd van woensdag op Manchester City. Het raakte zaterdagavond in eigen stadion met een vertimmerd elftal niet voorbij KV Kortrijk, dat een 1-1 meegraaide op Jan Breydel.

Zoals aangekondigd had Nicky Hayen opnieuw stevig aan zijn elftal gesleuteld. Vanaken was ziek, terwijl Ordoñez, Sabbe, De Cuyper, Onyedika, Talbi en Jutgla op de bank zaten. Onder meer Romero, Vetlesen en Skoras kregen nog eens hun kans.

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Club schiet niet goed uit startblokken

Maar zij raakten maar moeizaam in het ritme en het was Kortrijk dat de beste kansen kreeg. Club kreeg een eerste waarschuwing toen na een scherpe counter Kadri een schoenlengte te kort kwam om binnen te tikken. Die kwam niet aan, want enkele minuten later was het toch raak. Dejaegere verschalkte Mignolet met een plaatsbal.

Daarmee schoot Blauw-Zwart wel wakker, al raakte het maar moeizaam aan kansen. Vijf minuten voor rust kreeg het echter een penalty, na een trekfout van Gueye op Nilsson. Die laatste zette zich achter de bal en knalde de gelijkmaker heerlijk binnen.

2-1 valt in de tweede helft niet meer

Na rust ging Club ook voorzichtig op zoek naar de overwinning, maar pas in het slotkwartier kwam het tot kansen. Pirard, die door ziekte hoogst onzeker was, ontpopte zich nog tot de Kortrijkse held met knappe reddingen op pogingen van Jutgla en Nilsson.

De 2-1 viel zo niet meer en dus loopt Club toch wat averij op voor de kraker in Manchester. De ongeslagen reeks wordt wel verlengd tot 20 wedstrijden, maar dat is ook zowat het enige positieve nieuws. Kortrijk pakt een onverhoopt punt in de strijd om het behoud.

Moet Club zich zorgen maken over dit resultaat?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

42
42
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

30
30
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

72
72
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

181
181
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

76
76
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

229
229
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

87
87
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

131
131
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

524
524
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

131
131
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

198
198
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

316
316
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

286
286
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

246
246
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

929
929
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

293
293

Meer sportnieuws