Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

door
Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

KRC Genk zal ook de 23ste speeldag van de Jupiler Pro League afsluiten op de leidersplaats. De Limburgers gingen zaterdagnamiddag immers met de volle buit aan de haal op het veld van KVC Westerlo. Al werd het in de slotfase nog even spannend: 1-2.

Racing is bezig aan een sterk seizoen, vooral op eigen veld valt het amper te kloppen. Maar op verplaatsing liet de leider iets te vaak steken vallen. Daar lijkt nu echter verandering in te komen.Vorig weekend won de ploeg van Thorsten Fink al in Mechelen en zaterdag ging dus ook het kwakkelende Westerlo voor de bijl.

Dit keer was het Genk dat het beste aan de wedstrijd begon en al in de eerste helft op een dubbele voorsprong kon komen. In de tweede periode liep het echter iets minder bij Racing. En dus werd het in de slotfase toch nog even bibberen toen Issa Sakamoto voor de aansluitingstreffer zorgde.

LEES OOK: Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Vervelende tegengoal

Al bij al was Fink dan ook een tevreden man. Maar die late tegengoal lag hem toch op de maag. "Elke week leren we bij, maar we moeten de kansen gewoon afmaken om niet op het einde nog bang te moeten worden", reageerde de Duister trainer bij Sporza.

Wat Fink dan weer gelukkig stemt is het feit dat Genk wel degelijk op zoek ging naar een derde treffer. "In de eerste helft waren we goed, in de tweede helft maken we de wedstrijd niet af met Tolu. Ik ben wel blij dat we ze na de 2-0 niet hebben laten voetballen en zelf gingen zoeken naar de derde."

Comfortabele positie

In ieder geval voegt Genk opnieuw drie punten toe aan zijn saldo. En dus ligt de druk opnieuw bij de achtervolgers. "Drie punten in onze zak, we gaan weer verder. Wel fijn om zo vroeg in de speeldag te spelen en drie punten te pakken, dan kunnen we kijken wat de anderen doen. Hopelijk kunnen we zo door blijven gaan", aldus sterkhouder Matte Smets.

Met de huidige kern moet Genk kampioen kunnen spelen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

32
32
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

14
14
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

66
66
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

60
60
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

128
128
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

188
188
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

130
130
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

72
72
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

85
85
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

74
74
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

98
98
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

135
135
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

150
150
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

233
233
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

504
504
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

437
437
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

340
340
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

323
323
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

202
202
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

172
172
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

518
518

Meer sportnieuws