Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

859 stemmen
Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

KRC Genk zal ook de 23ste speeldag van de Jupiler Pro League afsluiten op de leidersplaats. De Limburgers gingen zaterdagnamiddag immers met de volle buit aan de haal op het veld van KVC Westerlo. Al werd het in de slotfase nog even spannend: 1-2.

Racing is bezig aan een sterk seizoen, vooral op eigen veld valt het amper te kloppen. Maar op verplaatsing liet de leider iets te vaak steken vallen. Daar lijkt nu echter verandering in te komen.Vorig weekend won de ploeg van Thorsten Fink al in Mechelen en zaterdag ging dus ook het kwakkelende Westerlo voor de bijl.

Dit keer was het Genk dat het beste aan de wedstrijd begon en al in de eerste helft op een dubbele voorsprong kon komen. In de tweede periode liep het echter iets minder bij Racing. En dus werd het in de slotfase toch nog even bibberen toen Issa Sakamoto voor de aansluitingstreffer zorgde.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Vervelende tegengoal

Al bij al was Fink dan ook een tevreden man. Maar die late tegengoal lag hem toch op de maag. "Elke week leren we bij, maar we moeten de kansen gewoon afmaken om niet op het einde nog bang te moeten worden", reageerde de Duister trainer bij Sporza.

Wat Fink dan weer gelukkig stemt is het feit dat Genk wel degelijk op zoek ging naar een derde treffer. "In de eerste helft waren we goed, in de tweede helft maken we de wedstrijd niet af met Tolu. Ik ben wel blij dat we ze na de 2-0 niet hebben laten voetballen en zelf gingen zoeken naar de derde."

Comfortabele positie

In ieder geval voegt Genk opnieuw drie punten toe aan zijn saldo. En dus ligt de druk opnieuw bij de achtervolgers. "Drie punten in onze zak, we gaan weer verder. Wel fijn om zo vroeg in de speeldag te spelen en drie punten te pakken, dan kunnen we kijken wat de anderen doen. Hopelijk kunnen we zo door blijven gaan", aldus sterkhouder Matte Smets.

Met de huidige kern moet Genk kampioen kunnen spelen ...

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

40
40
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

28
28
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

79
79
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

62
62
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

42
42
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

55
55
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

290
290
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

167
167
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

248
248
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

251
251
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

873
873
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

288
288
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

326
326
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

431
431
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

138
138
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

102
102
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

169
169
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

264
264
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

371
371
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

228
228
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws