Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

859 stemmen
Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

KRC Genk zal ook de 23ste speeldag van de Jupiler Pro League afsluiten op de leidersplaats. De Limburgers gingen zaterdagnamiddag immers met de volle buit aan de haal op het veld van KVC Westerlo. Al werd het in de slotfase nog even spannend: 1-2.

Racing is bezig aan een sterk seizoen, vooral op eigen veld valt het amper te kloppen. Maar op verplaatsing liet de leider iets te vaak steken vallen. Daar lijkt nu echter verandering in te komen.Vorig weekend won de ploeg van Thorsten Fink al in Mechelen en zaterdag ging dus ook het kwakkelende Westerlo voor de bijl.

Dit keer was het Genk dat het beste aan de wedstrijd begon en al in de eerste helft op een dubbele voorsprong kon komen. In de tweede periode liep het echter iets minder bij Racing. En dus werd het in de slotfase toch nog even bibberen toen Issa Sakamoto voor de aansluitingstreffer zorgde.

LEES OOK: Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Vervelende tegengoal

Al bij al was Fink dan ook een tevreden man. Maar die late tegengoal lag hem toch op de maag. "Elke week leren we bij, maar we moeten de kansen gewoon afmaken om niet op het einde nog bang te moeten worden", reageerde de Duister trainer bij Sporza.

Wat Fink dan weer gelukkig stemt is het feit dat Genk wel degelijk op zoek ging naar een derde treffer. "In de eerste helft waren we goed, in de tweede helft maken we de wedstrijd niet af met Tolu. Ik ben wel blij dat we ze na de 2-0 niet hebben laten voetballen en zelf gingen zoeken naar de derde."

Comfortabele positie

In ieder geval voegt Genk opnieuw drie punten toe aan zijn saldo. En dus ligt de druk opnieuw bij de achtervolgers. "Drie punten in onze zak, we gaan weer verder. Wel fijn om zo vroeg in de speeldag te spelen en drie punten te pakken, dan kunnen we kijken wat de anderen doen. Hopelijk kunnen we zo door blijven gaan", aldus sterkhouder Matte Smets.

Met de huidige kern moet Genk kampioen kunnen spelen ...

Meest recent

Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

41
41
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

197
197
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

245
245
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

84
84
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

72
72
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

632
632
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

358
358
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

352
352
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

37
37
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

253
253
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

655
655
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

552
552
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

358
358
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

443
443
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

154
154
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

716
716
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

150
150

Meer sportnieuws