Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

door
Genk blijft doorstomen: één groot werkpunt voor Fink

KRC Genk zal ook de 23ste speeldag van de Jupiler Pro League afsluiten op de leidersplaats. De Limburgers gingen zaterdagnamiddag immers met de volle buit aan de haal op het veld van KVC Westerlo. Al werd het in de slotfase nog even spannend: 1-2.

Racing is bezig aan een sterk seizoen, vooral op eigen veld valt het amper te kloppen. Maar op verplaatsing liet de leider iets te vaak steken vallen. Daar lijkt nu echter verandering in te komen.Vorig weekend won de ploeg van Thorsten Fink al in Mechelen en zaterdag ging dus ook het kwakkelende Westerlo voor de bijl.

Dit keer was het Genk dat het beste aan de wedstrijd begon en al in de eerste helft op een dubbele voorsprong kon komen. In de tweede periode liep het echter iets minder bij Racing. En dus werd het in de slotfase toch nog even bibberen toen Issa Sakamoto voor de aansluitingstreffer zorgde.

LEES OOK: Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Vervelende tegengoal

Al bij al was Fink dan ook een tevreden man. Maar die late tegengoal lag hem toch op de maag. "Elke week leren we bij, maar we moeten de kansen gewoon afmaken om niet op het einde nog bang te moeten worden", reageerde de Duister trainer bij Sporza.

Wat Fink dan weer gelukkig stemt is het feit dat Genk wel degelijk op zoek ging naar een derde treffer. "In de eerste helft waren we goed, in de tweede helft maken we de wedstrijd niet af met Tolu. Ik ben wel blij dat we ze na de 2-0 niet hebben laten voetballen en zelf gingen zoeken naar de derde."

Comfortabele positie

In ieder geval voegt Genk opnieuw drie punten toe aan zijn saldo. En dus ligt de druk opnieuw bij de achtervolgers. "Drie punten in onze zak, we gaan weer verder. Wel fijn om zo vroeg in de speeldag te spelen en drie punten te pakken, dan kunnen we kijken wat de anderen doen. Hopelijk kunnen we zo door blijven gaan", aldus sterkhouder Matte Smets.

Met de huidige kern moet Genk kampioen kunnen spelen ...

Meest recent

Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

10
10
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

50
50
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

218
218
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

288
288
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

190
190
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

254
254
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

159
159
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

111
111
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

117
117
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

65
65
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

208
208
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

57
57
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

294
294
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

205
205
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

197
197
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

423
423
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

503
503
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

71
71
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

125
125
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

333
333
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

149
149
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

203
203
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

244
244
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

430
430
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

463
463

Meer sportnieuws