Overname Anderlecht: Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

door
Overname Anderlecht: Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Binnen enkele maanden komt er een spraakmakend proces in de Belgische voetbalwereld. De overname van Anderlecht door Marc Coucke in 2017 zal uiteindelijk voor de rechtbank eindigen, zo melden L'Echo en De Tijd.

Daar zullen voormalig manager Herman Van Holsbeeck, ex-CEO Jo Van Biesbroeck en spelersmakelaar Christophe Henrotay zich moeten verantwoorden voor vermeende fraude bij de verkoop van Paars-Wit. Dat heeft de Brusselse kamer van inbeschuldigingstelling beslist. Het proces zou eind 2025 of begin 2026 van start gaan.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Van Holsbeeck, Van Biesbroeck en Henrotay verschijnen voor rechtbank

De bal ging aan het rollen door één van de gerechtelijke onderzoeken in de marge van Operatie Zero. Het parket onderzocht daarin verdachte commissies die door Henrotay opgestreken werden bij de uitgaande transfers van Chancel Mbemba, Aleksandar Mitrovic en Youri Tielemans.

Daarbij stootte het parket ook op de overname, waarin Henrotay ook een grote rol speelde. Hem was een finders fee van 3 miljoen euro beloofd, maar uiteindelijk haalde zijn kandidaat het niet van Marc Coucke.

Knoeien met facturen en valse tabellen

Het was immers de zakenman die het hoogste bod neergelegd had, door op aandringen van Van Biesbroeck nog 5 miljoen euro bovenop zijn oorspronkelijke aanbieding te leggen. Coucke zou daarbij overtuigd zijn door valse financiële tabellen.

Henrotay eiste desondanks toch zijn volledige finders fee en dus schoot Van Holsbeeck in actie. Anderlecht betaalde Henrotay 1 miljoen euro en paste tegelijk het contract van zijn cliënt Leander Dendoncker aan. Daardoor kon Henrotay nog eens 2 miljoen opstrijken. Daarbij zouden er valse facturen opgesteld zijn en zou er geknoeid zijn met de datums op facturen om dat laatste bedrag op de nek van Coucke te leggen.

De rechtbank moet zich nu over het dossier buigen, al blijft Henrotay wel zijn onschuld uitschreeuwen. "RSCA en zijn hoofdaandeelhouder, die geen enkel nadeel hebben geleden, proberen via deze zaak alleen maar te ontkomen aan de betaling van facturen die de heer Henrotay ongetwijfeld nog verschuldigd is voor transfers die de club destijds veel geld hebben opgeleverd", reageert zijn makelaar Dimitri de Beco.

Denk je dat ze ook veroordeeld zullen worden?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

26
26
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

12
12
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

21
21
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

144
144
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

260
260
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

246
246
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

356
356
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

603
603
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

652
652
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

431
431
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1135
1135
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

692
692
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1072
1072
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

218
218
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

655
655
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

438
438
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

897
897
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1459
1459

Meer sportnieuws