Niet enkel spelers Club op CL-niveau: "Opdracht van Hayen"

door
Niet enkel spelers Club op CL-niveau:

Club Brugge blijft de Belgische eer hoog houden in de vernieuwde Champions League. Dinsdagavond slaagde Blauw-Zwart er ook in om Juventus in bedwang te houden. Al kregen de toeschouwers in het Jan Breydel-stadion niet bepaald een hoogstaande match te zien.

De Bruggelingen hadden eerder deze campagne al de scalp van Aston Villa en Sporting CP veroverd op eigen veld. Een zege tegen Juventus zou niet misstaan in dat lijstje. Maar zover kwam het uiteindelijk niet. De Belgisch kampioen moest vrede nemen met een puntje na een 0-0-gelijkspel.

LEES OOK: Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

Onaantrekkelijk duel

Op zich zeker geen slecht resultaat en het veroverde punt kan wel eens doorslaggevend worden om de volgende ronde te halen. Een aantrekkelijke wedstrijd werd het evenwel niet. Aan spanning geen gebrek, maar doelrijpe kansen of technisch hoogstaand spel was het ver zoeken.

Zeker in de eerste helft toonden beide ploegen amper intentie om voor de zege te gaan. Na de pauze was er gelukkig ietwat beterschap, al bleef de neutrale toeschouwer toch grotendeels op zijn honger zitten. "De spektakelwaarde lag dicht bij het vriespunt", concludeert radiocommentator Tom Boudeweel bij Sporza.

Tactisch meesterwerkje

Anderzijds kwam Club nooit in echt grote problemen. Het wist perfect hoe Juventus voor de dag zou komen en speelde daar goed op in. Indien het aan honderd procent had afgewerkt, zat er misschien wel een overwinning in. Achteraf werden coach Nicky Hayen en zijn staff dan ook bejubeld door Hans Vanken.

Ook Boudeweel zag hoe het tactische plannetje perfect klopte. "Hayen had zijn spelers duidelijk de opdracht gegeven dat ze niet in de val mochten trappen. Want dat is het spel van Juventus: eindeloos tikken en hopen dat de tegenstander hapt waardoor er ruimte komt. Dat is niet gebeurd. Tactisch heeft Club de discipline opgebracht en heeft het alles uitgevoerd wat de staf gevraagd had."

Hayen is momenteel de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

0
0
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

47
47
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

142
142
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

53
53
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

360
360
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

88
88
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

113
113
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

302
302
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

121
121
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

305
305
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

107
107
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

503
503
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

614
614
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

193
193
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

497
497
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

69
69
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

191
191
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

814
814
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

720
720
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

983
983
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

302
302
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

77
77
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

47
47

Meer sportnieuws