Niet enkel spelers Club op CL-niveau: "Opdracht van Hayen"

door
Niet enkel spelers Club op CL-niveau:

Club Brugge blijft de Belgische eer hoog houden in de vernieuwde Champions League. Dinsdagavond slaagde Blauw-Zwart er ook in om Juventus in bedwang te houden. Al kregen de toeschouwers in het Jan Breydel-stadion niet bepaald een hoogstaande match te zien.

De Bruggelingen hadden eerder deze campagne al de scalp van Aston Villa en Sporting CP veroverd op eigen veld. Een zege tegen Juventus zou niet misstaan in dat lijstje. Maar zover kwam het uiteindelijk niet. De Belgisch kampioen moest vrede nemen met een puntje na een 0-0-gelijkspel.

LEES OOK: Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

Onaantrekkelijk duel

Op zich zeker geen slecht resultaat en het veroverde punt kan wel eens doorslaggevend worden om de volgende ronde te halen. Een aantrekkelijke wedstrijd werd het evenwel niet. Aan spanning geen gebrek, maar doelrijpe kansen of technisch hoogstaand spel was het ver zoeken.

Zeker in de eerste helft toonden beide ploegen amper intentie om voor de zege te gaan. Na de pauze was er gelukkig ietwat beterschap, al bleef de neutrale toeschouwer toch grotendeels op zijn honger zitten. "De spektakelwaarde lag dicht bij het vriespunt", concludeert radiocommentator Tom Boudeweel bij Sporza.

Tactisch meesterwerkje

Anderzijds kwam Club nooit in echt grote problemen. Het wist perfect hoe Juventus voor de dag zou komen en speelde daar goed op in. Indien het aan honderd procent had afgewerkt, zat er misschien wel een overwinning in. Achteraf werden coach Nicky Hayen en zijn staff dan ook bejubeld door Hans Vanken.

Ook Boudeweel zag hoe het tactische plannetje perfect klopte. "Hayen had zijn spelers duidelijk de opdracht gegeven dat ze niet in de val mochten trappen. Want dat is het spel van Juventus: eindeloos tikken en hopen dat de tegenstander hapt waardoor er ruimte komt. Dat is niet gebeurd. Tactisch heeft Club de discipline opgebracht en heeft het alles uitgevoerd wat de staf gevraagd had."

Hayen is momenteel de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

35
35
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

37
37
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

194
194
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

68
68
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

319
319
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

193
193
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

425
425
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

172
172
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

119
119
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

505
505
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

88
88
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

308
308
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

268
268
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

555
555
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

826
826
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

918
918
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

360
360
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

312
312
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

692
692
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

363
363
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

387
387
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

179
179
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

263
263
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

372
372

Meer sportnieuws