Niet enkel spelers Club op CL-niveau: "Opdracht van Hayen"

door
Niet enkel spelers Club op CL-niveau:

Club Brugge blijft de Belgische eer hoog houden in de vernieuwde Champions League. Dinsdagavond slaagde Blauw-Zwart er ook in om Juventus in bedwang te houden. Al kregen de toeschouwers in het Jan Breydel-stadion niet bepaald een hoogstaande match te zien.

De Bruggelingen hadden eerder deze campagne al de scalp van Aston Villa en Sporting CP veroverd op eigen veld. Een zege tegen Juventus zou niet misstaan in dat lijstje. Maar zover kwam het uiteindelijk niet. De Belgisch kampioen moest vrede nemen met een puntje na een 0-0-gelijkspel.

LEES OOK: Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Onaantrekkelijk duel

Op zich zeker geen slecht resultaat en het veroverde punt kan wel eens doorslaggevend worden om de volgende ronde te halen. Een aantrekkelijke wedstrijd werd het evenwel niet. Aan spanning geen gebrek, maar doelrijpe kansen of technisch hoogstaand spel was het ver zoeken.

Zeker in de eerste helft toonden beide ploegen amper intentie om voor de zege te gaan. Na de pauze was er gelukkig ietwat beterschap, al bleef de neutrale toeschouwer toch grotendeels op zijn honger zitten. "De spektakelwaarde lag dicht bij het vriespunt", concludeert radiocommentator Tom Boudeweel bij Sporza.

Tactisch meesterwerkje

Anderzijds kwam Club nooit in echt grote problemen. Het wist perfect hoe Juventus voor de dag zou komen en speelde daar goed op in. Indien het aan honderd procent had afgewerkt, zat er misschien wel een overwinning in. Achteraf werden coach Nicky Hayen en zijn staff dan ook bejubeld door Hans Vanken.

Ook Boudeweel zag hoe het tactische plannetje perfect klopte. "Hayen had zijn spelers duidelijk de opdracht gegeven dat ze niet in de val mochten trappen. Want dat is het spel van Juventus: eindeloos tikken en hopen dat de tegenstander hapt waardoor er ruimte komt. Dat is niet gebeurd. Tactisch heeft Club de discipline opgebracht en heeft het alles uitgevoerd wat de staf gevraagd had."

Hayen is momenteel de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

80
80
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

44
44
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

67
67
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

444
444
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

114
114
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

107
107
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

199
199
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

281
281
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

315
315
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

144
144
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

700
700
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

432
432
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

130
130
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

311
311
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

56
56
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

70
70
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

87
87
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

508
508
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

272
272
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

461
461
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

385
385
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1542
1542
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

457
457

Meer sportnieuws