Vanaken geeft reden voor straffe campagne: "Pluim voor hem"

683
Vanaken geeft reden voor straffe campagne:

De kans is groot dat Club Brugge straks mag aantreden in de knock out-fase van de Champions League. In het beste geval is de kwalificatie woensdagavond zelfs al een feit. De Belgische kampioen hield dinsdag immers een knap punt over aan het duel tegen Juventus.

Zoals geweten steekt het Kampioenenbal dit seizoen in een compleet nieuw jasje waarbij de traditionele groepsfase werd ingeruild voor één groot algemeen klassement, waarvan de top 24 doorstoot naar de volgende fase. Op voorhand werd voorspeld dat 8 à 10 punten nodig zouden zijn om door te stoten.

Inmiddels telt Club er al 11 stuks. Dat kan volstaan om door te stoten. Indien Manchester City en Arsenal woensdagavond winnen van respectievelijk Paris Saint-Germain en Dinamo Zagreb, is de kwalificatie nagenoeg een feit. Al valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag van volgende week.

LEES OOK: Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Sterk werk Hayen

Maar ongeacht de ontknoping, de campagne van Club mag sowieso gezien worden. En ook de puntendeling tegen Juventus, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, is opnieuw een erg fraai resultaat. Niet dat de Italianen hun beste niveau haalde, maar dat is ook deels de verdienste van Blauw-Zwart.

Achteraf zwaaide aanvoerder Hans Vanaken dan ook met lof naar trainer Nicky Hayen en zijn staff. "Een pluim voor de coach en onze technische staff die zich zoals steeds heel goed hadden voorbereid en andermaal met een plan kwamen om hun sterktes eruit te halen en hun zwakkere plekken te benutten. Hun manier van aanpakken kan niet genoeg in de verf worden gezet want het levert ons telkens goeie resultaten op", klink het op de clubwebstek.

Verwacht scenario

Hoewel Club zelf amper voor gevaar kon zorgen, had Vanaken het spelbeeld op voorhand zien aankomen. "Deze match is verlopen zoals we vooraf hadden verwacht en gehoopt want dit punt kan misschien voldoende zijn om naar de volgende ronde door te stoten. Tactisch stonden we heel sterk en hielden we de ruimtes klein waardoor Juventus niet echt vooruit kon voetballen. Ze claimden weliswaar het meeste balbezit maar eigenlijk hebben ze nauwelijks kansen weten af te dwingen."

Hayen verdient meer erkenning voor zijn werk als T1 van Club ...

Meest recent

Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

16
16
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

31
31
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

65
65
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

27
27
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

79
79
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

132
132
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

174
174
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

81
81
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

122
122
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

189
189
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

249
249
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

92
92
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

137
137
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

73
73
Bom barst compleet: hierdoor verliet Ronaldo selectie

De spanningen tussen Cristiano Ronaldo en Jorge Jesus zouden na een opvallend incident achter de ...

217
217
Vermant goudeerlijk: "Niet makkelijk bij Club Brugge"

Romeo Vermant is momenteel aan de slag bij de Belgische beloften. Daar is de aanvaller wel een ...

265
265
Deschacht vindt vrouwenvoetbal niet om aan te zien: “Sydney Sweeney erbij?”

In Ongefilterd zorgt een gesprek over vrouwenvoetbal meteen voor opvallende reacties. Het populaire ...

137
137
Van Bommel breekt zijn woord en vernedert Rode Duivel

Mark van Bommel beloofde dat hij iedereen aan het werk wilde zien. Twee wedstrijden later heeft ...

242
242
Vaak gelinkt aan Anderlecht, nu in de basis tegen Belgie?

Turkije is een team dat de afgelopen maanden niet overtuigde. Een zwak WK en in de Nations League ...

56
56
Rode Duivels-gekte: 'van nieuwe basispion tot beste ooit'

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn. Er is soms te weinig nuance bij bepaalde experts. Niet altijd. ...

121
121
Ooit het ‘nieuwe wonderkind’ van België, nu op zijn 30ste clubloos

Er duiken weer nieuwe spelers op bij de Rode Duivels zoals onder meer Mika Godts en Roméo ...

246
246
Van Bommel zoekt: nieuwe basispion tegen Turkije

Mark van Bommel levert tot op heden goed werk bij de Rode Duivels, al mogen we de balans pas na een ...

80
80
Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

228
228
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

187
187

Meer sportnieuws