Vanaken geeft reden voor straffe campagne: "Pluim voor hem"

683 stemmen
Vanaken geeft reden voor straffe campagne:

De kans is groot dat Club Brugge straks mag aantreden in de knock out-fase van de Champions League. In het beste geval is de kwalificatie woensdagavond zelfs al een feit. De Belgische kampioen hield dinsdag immers een knap punt over aan het duel tegen Juventus.

Zoals geweten steekt het Kampioenenbal dit seizoen in een compleet nieuw jasje waarbij de traditionele groepsfase werd ingeruild voor één groot algemeen klassement, waarvan de top 24 doorstoot naar de volgende fase. Op voorhand werd voorspeld dat 8 à 10 punten nodig zouden zijn om door te stoten.

Inmiddels telt Club er al 11 stuks. Dat kan volstaan om door te stoten. Indien Manchester City en Arsenal woensdagavond winnen van respectievelijk Paris Saint-Germain en Dinamo Zagreb, is de kwalificatie nagenoeg een feit. Al valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag van volgende week.

LEES OOK: Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Sterk werk Hayen

Maar ongeacht de ontknoping, de campagne van Club mag sowieso gezien worden. En ook de puntendeling tegen Juventus, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, is opnieuw een erg fraai resultaat. Niet dat de Italianen hun beste niveau haalde, maar dat is ook deels de verdienste van Blauw-Zwart.

Achteraf zwaaide aanvoerder Hans Vanaken dan ook met lof naar trainer Nicky Hayen en zijn staff. "Een pluim voor de coach en onze technische staff die zich zoals steeds heel goed hadden voorbereid en andermaal met een plan kwamen om hun sterktes eruit te halen en hun zwakkere plekken te benutten. Hun manier van aanpakken kan niet genoeg in de verf worden gezet want het levert ons telkens goeie resultaten op", klink het op de clubwebstek.

Verwacht scenario

Hoewel Club zelf amper voor gevaar kon zorgen, had Vanaken het spelbeeld op voorhand zien aankomen. "Deze match is verlopen zoals we vooraf hadden verwacht en gehoopt want dit punt kan misschien voldoende zijn om naar de volgende ronde door te stoten. Tactisch stonden we heel sterk en hielden we de ruimtes klein waardoor Juventus niet echt vooruit kon voetballen. Ze claimden weliswaar het meeste balbezit maar eigenlijk hebben ze nauwelijks kansen weten af te dwingen."

Hayen verdient meer erkenning voor zijn werk als T1 van Club ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

17
17
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

99
99
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

47
47
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

48
48
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

438
438
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

135
135
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

55
55
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

91
91
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

318
318
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

487
487
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

303
303
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

605
605
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

218
218
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

306
306
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

110
110
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

459
459
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

231
231
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

288
288
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

138
138
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

177
177
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

505
505
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

301
301

Meer sportnieuws