Vanaken geeft reden voor straffe campagne: "Pluim voor hem"

door
Vanaken geeft reden voor straffe campagne:

De kans is groot dat Club Brugge straks mag aantreden in de knock out-fase van de Champions League. In het beste geval is de kwalificatie woensdagavond zelfs al een feit. De Belgische kampioen hield dinsdag immers een knap punt over aan het duel tegen Juventus.

Zoals geweten steekt het Kampioenenbal dit seizoen in een compleet nieuw jasje waarbij de traditionele groepsfase werd ingeruild voor één groot algemeen klassement, waarvan de top 24 doorstoot naar de volgende fase. Op voorhand werd voorspeld dat 8 à 10 punten nodig zouden zijn om door te stoten.

Inmiddels telt Club er al 11 stuks. Dat kan volstaan om door te stoten. Indien Manchester City en Arsenal woensdagavond winnen van respectievelijk Paris Saint-Germain en Dinamo Zagreb, is de kwalificatie nagenoeg een feit. Al valt de beslissing sowieso pas op de slotspeeldag van volgende week.

LEES OOK: KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Sterk werk Hayen

Maar ongeacht de ontknoping, de campagne van Club mag sowieso gezien worden. En ook de puntendeling tegen Juventus, dat dit seizoen nog maar twee keer verloor, is opnieuw een erg fraai resultaat. Niet dat de Italianen hun beste niveau haalde, maar dat is ook deels de verdienste van Blauw-Zwart.

Achteraf zwaaide aanvoerder Hans Vanaken dan ook met lof naar trainer Nicky Hayen en zijn staff. "Een pluim voor de coach en onze technische staff die zich zoals steeds heel goed hadden voorbereid en andermaal met een plan kwamen om hun sterktes eruit te halen en hun zwakkere plekken te benutten. Hun manier van aanpakken kan niet genoeg in de verf worden gezet want het levert ons telkens goeie resultaten op", klink het op de clubwebstek.

Verwacht scenario

Hoewel Club zelf amper voor gevaar kon zorgen, had Vanaken het spelbeeld op voorhand zien aankomen. "Deze match is verlopen zoals we vooraf hadden verwacht en gehoopt want dit punt kan misschien voldoende zijn om naar de volgende ronde door te stoten. Tactisch stonden we heel sterk en hielden we de ruimtes klein waardoor Juventus niet echt vooruit kon voetballen. Ze claimden weliswaar het meeste balbezit maar eigenlijk hebben ze nauwelijks kansen weten af te dwingen."

Hayen verdient meer erkenning voor zijn werk als T1 van Club ...

Meest recent

Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

3
3
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

52
52
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

29
29
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

134
134
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

57
57
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

117
117
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

104
104
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

202
202
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

459
459
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

98
98
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

207
207
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

53
53
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

177
177
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

86
86
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

140
140
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

293
293
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

271
271
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

139
139
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

311
311
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

227
227
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

857
857
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

267
267
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

689
689
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

140
140

Meer sportnieuws