'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

door
'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

Domenico Tedesco werd afgelopen vrijdag zoals verwacht ontslagen als bondscoach van België. Voorlopig blijft het evenwel afwachten wie hem zal opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. De zoektocht moet deze week in een finale stroomversnelling belanden.

Na een behoorlijk dramatisch 2024, zowel op sportief als financieel vlak, was duidelijk dat er andermaal nood was aan een nieuwe wind bij de KBVB. Vooral nood aan iemand met de nodige expertise in de voetballerij, wat tegenwoordig ver te zoeken is in de bondstop. En dus werd Vincent Mannaert begin december aangesteld als de nieuwe sportief directeur.

De voormalige CEO van Club Brugge kreeg meteen een loodzware opdracht voorgeschoteld. Zo moest hij beslissen over de positie van bondscoach bij de nationale A-ploeg. Mannaert hield de schijn in eerste instantie nog wat op en verklaarde dat hij een uitgebreide evaluatie van Tedesco zou maken. In praktijk was de Italiaanse Duitser al een tijdje een 'dead man walking'.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Einde zoektocht nabij

Nadat hij nog enkele maanden moest spartelen in het vagevuur, werd Tedesco vrijdag eindelijk bedankt voor bewezen diensten. En dus kan Mannaert de volgende knoop doorhakken: wie moet hem opvolgen? Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Volgens Het Nieuwsblad is het echter de bedoeling om deze week een keuze te maken.

Van de vijf overblijvers zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren eerder al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui daaraan toegevoegd. De Spanjaard is momenteel vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United. Op zijn palmares staat onder meer de Europa League (met Sevilla FC), bovendien deed hij eerder al ervaring op als bondscoach van Spanje.

Mannaert gecharmeerd

Mannaert raakte naar verluidt onder de indruk tijdens zijn gesprekken met Lopetegui. Volgens La Dernière Heure is de Spanjaard momenteel zelfs zijn nummer één-keuze. Dat betekent niet persé dat hij de job zal krijgen, maar de voormalige doelman staat er dus goed voor. Al blijft ook zijn aanstelling een risico. Zijn passages buiten Spanje waren voorlopig geen groot succes, bij Real Madrid werd hij ook al na enkele maanden ontslagen. Bovendien werd hij zelfs even als 'landverrader' beschouwd toen hij als Spaans bondscoach vlak voor het WK bij Real tekende en vervolgens twee dagen voor de eerste match ontslagen werd. Wat als hij straks weer zo'n opportuniteit krijgt aangeboden als Belgisch bondscoach?

De KBVB moet vol voor Lopetegui gaan ...

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

53
53
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

129
129
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

53
53
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

169
169
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

182
182
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

384
384
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

23
23
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

688
688
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

45
45
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

76
76
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

176
176
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

185
185
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

104
104
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

340
340
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

80
80
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

200
200
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

308
308
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

736
736
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1056
1056
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

345
345
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

370
370
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

72
72
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

787
787
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws