'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

1880 stemmen
'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

Domenico Tedesco werd afgelopen vrijdag zoals verwacht ontslagen als bondscoach van België. Voorlopig blijft het evenwel afwachten wie hem zal opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. De zoektocht moet deze week in een finale stroomversnelling belanden.

Na een behoorlijk dramatisch 2024, zowel op sportief als financieel vlak, was duidelijk dat er andermaal nood was aan een nieuwe wind bij de KBVB. Vooral nood aan iemand met de nodige expertise in de voetballerij, wat tegenwoordig ver te zoeken is in de bondstop. En dus werd Vincent Mannaert begin december aangesteld als de nieuwe sportief directeur.

De voormalige CEO van Club Brugge kreeg meteen een loodzware opdracht voorgeschoteld. Zo moest hij beslissen over de positie van bondscoach bij de nationale A-ploeg. Mannaert hield de schijn in eerste instantie nog wat op en verklaarde dat hij een uitgebreide evaluatie van Tedesco zou maken. In praktijk was de Italiaanse Duitser al een tijdje een 'dead man walking'.

LEES OOK: 'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Einde zoektocht nabij

Nadat hij nog enkele maanden moest spartelen in het vagevuur, werd Tedesco vrijdag eindelijk bedankt voor bewezen diensten. En dus kan Mannaert de volgende knoop doorhakken: wie moet hem opvolgen? Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Volgens Het Nieuwsblad is het echter de bedoeling om deze week een keuze te maken.

Van de vijf overblijvers zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren eerder al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui daaraan toegevoegd. De Spanjaard is momenteel vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United. Op zijn palmares staat onder meer de Europa League (met Sevilla FC), bovendien deed hij eerder al ervaring op als bondscoach van Spanje.

Mannaert gecharmeerd

Mannaert raakte naar verluidt onder de indruk tijdens zijn gesprekken met Lopetegui. Volgens La Dernière Heure is de Spanjaard momenteel zelfs zijn nummer één-keuze. Dat betekent niet persé dat hij de job zal krijgen, maar de voormalige doelman staat er dus goed voor. Al blijft ook zijn aanstelling een risico. Zijn passages buiten Spanje waren voorlopig geen groot succes, bij Real Madrid werd hij ook al na enkele maanden ontslagen. Bovendien werd hij zelfs even als 'landverrader' beschouwd toen hij als Spaans bondscoach vlak voor het WK bij Real tekende en vervolgens twee dagen voor de eerste match ontslagen werd. Wat als hij straks weer zo'n opportuniteit krijgt aangeboden als Belgisch bondscoach?

De KBVB moet vol voor Lopetegui gaan ...

Meest recent

‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

40
40
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

21
21
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

22
22
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

49
49
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

150
150
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

233
233
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

118
118
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

235
235
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

98
98
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

192
192
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

284
284
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

70
70
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

572
572
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

70
70
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

222
222
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

99
99
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

109
109
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

51
51
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

45
45
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

486
486
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

54
54
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

248
248
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

93
93
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

78
78

Meer sportnieuws