'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

door
'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

Domenico Tedesco werd afgelopen vrijdag zoals verwacht ontslagen als bondscoach van België. Voorlopig blijft het evenwel afwachten wie hem zal opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. De zoektocht moet deze week in een finale stroomversnelling belanden.

Na een behoorlijk dramatisch 2024, zowel op sportief als financieel vlak, was duidelijk dat er andermaal nood was aan een nieuwe wind bij de KBVB. Vooral nood aan iemand met de nodige expertise in de voetballerij, wat tegenwoordig ver te zoeken is in de bondstop. En dus werd Vincent Mannaert begin december aangesteld als de nieuwe sportief directeur.

De voormalige CEO van Club Brugge kreeg meteen een loodzware opdracht voorgeschoteld. Zo moest hij beslissen over de positie van bondscoach bij de nationale A-ploeg. Mannaert hield de schijn in eerste instantie nog wat op en verklaarde dat hij een uitgebreide evaluatie van Tedesco zou maken. In praktijk was de Italiaanse Duitser al een tijdje een 'dead man walking'.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Einde zoektocht nabij

Nadat hij nog enkele maanden moest spartelen in het vagevuur, werd Tedesco vrijdag eindelijk bedankt voor bewezen diensten. En dus kan Mannaert de volgende knoop doorhakken: wie moet hem opvolgen? Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Volgens Het Nieuwsblad is het echter de bedoeling om deze week een keuze te maken.

Van de vijf overblijvers zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren eerder al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui daaraan toegevoegd. De Spanjaard is momenteel vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United. Op zijn palmares staat onder meer de Europa League (met Sevilla FC), bovendien deed hij eerder al ervaring op als bondscoach van Spanje.

Mannaert gecharmeerd

Mannaert raakte naar verluidt onder de indruk tijdens zijn gesprekken met Lopetegui. Volgens La Dernière Heure is de Spanjaard momenteel zelfs zijn nummer één-keuze. Dat betekent niet persé dat hij de job zal krijgen, maar de voormalige doelman staat er dus goed voor. Al blijft ook zijn aanstelling een risico. Zijn passages buiten Spanje waren voorlopig geen groot succes, bij Real Madrid werd hij ook al na enkele maanden ontslagen. Bovendien werd hij zelfs even als 'landverrader' beschouwd toen hij als Spaans bondscoach vlak voor het WK bij Real tekende en vervolgens twee dagen voor de eerste match ontslagen werd. Wat als hij straks weer zo'n opportuniteit krijgt aangeboden als Belgisch bondscoach?

De KBVB moet vol voor Lopetegui gaan ...

Meest recent

'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

60
60
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

127
127
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

55
55
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

43
43
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

51
51
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

30
30
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

122
122
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

76
76
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

61
61
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

251
251
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

378
378
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

85
85
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

137
137
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

157
157
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

99
99
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

130
130
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

214
214
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

147
147
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

716
716
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

565
565
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

175
175
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

180
180
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

34
34
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

307
307

Meer sportnieuws