'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

door
'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

Domenico Tedesco werd afgelopen vrijdag zoals verwacht ontslagen als bondscoach van België. Voorlopig blijft het evenwel afwachten wie hem zal opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. De zoektocht moet deze week in een finale stroomversnelling belanden.

Na een behoorlijk dramatisch 2024, zowel op sportief als financieel vlak, was duidelijk dat er andermaal nood was aan een nieuwe wind bij de KBVB. Vooral nood aan iemand met de nodige expertise in de voetballerij, wat tegenwoordig ver te zoeken is in de bondstop. En dus werd Vincent Mannaert begin december aangesteld als de nieuwe sportief directeur.

De voormalige CEO van Club Brugge kreeg meteen een loodzware opdracht voorgeschoteld. Zo moest hij beslissen over de positie van bondscoach bij de nationale A-ploeg. Mannaert hield de schijn in eerste instantie nog wat op en verklaarde dat hij een uitgebreide evaluatie van Tedesco zou maken. In praktijk was de Italiaanse Duitser al een tijdje een 'dead man walking'.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Einde zoektocht nabij

Nadat hij nog enkele maanden moest spartelen in het vagevuur, werd Tedesco vrijdag eindelijk bedankt voor bewezen diensten. En dus kan Mannaert de volgende knoop doorhakken: wie moet hem opvolgen? Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Volgens Het Nieuwsblad is het echter de bedoeling om deze week een keuze te maken.

Van de vijf overblijvers zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren eerder al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui daaraan toegevoegd. De Spanjaard is momenteel vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United. Op zijn palmares staat onder meer de Europa League (met Sevilla FC), bovendien deed hij eerder al ervaring op als bondscoach van Spanje.

Mannaert gecharmeerd

Mannaert raakte naar verluidt onder de indruk tijdens zijn gesprekken met Lopetegui. Volgens La Dernière Heure is de Spanjaard momenteel zelfs zijn nummer één-keuze. Dat betekent niet persé dat hij de job zal krijgen, maar de voormalige doelman staat er dus goed voor. Al blijft ook zijn aanstelling een risico. Zijn passages buiten Spanje waren voorlopig geen groot succes, bij Real Madrid werd hij ook al na enkele maanden ontslagen. Bovendien werd hij zelfs even als 'landverrader' beschouwd toen hij als Spaans bondscoach vlak voor het WK bij Real tekende en vervolgens twee dagen voor de eerste match ontslagen werd. Wat als hij straks weer zo'n opportuniteit krijgt aangeboden als Belgisch bondscoach?

De KBVB moet vol voor Lopetegui gaan ...

Meest recent

Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

1
1
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

68
68
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

119
119
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

57
57
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

76
76
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

195
195
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

134
134
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

49
49
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

290
290
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

232
232
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

115
115
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

390
390
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

87
87
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

759
759
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

266
266
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

209
209
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

356
356
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

137
137
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

125
125
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

82
82
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

417
417
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281

Meer sportnieuws