'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

door
'Bondscoach op komst: Mannaert zet één naam bovenaan lijst'

Domenico Tedesco werd afgelopen vrijdag zoals verwacht ontslagen als bondscoach van België. Voorlopig blijft het evenwel afwachten wie hem zal opvolgen aan het hoofd van de Rode Duivels. De zoektocht moet deze week in een finale stroomversnelling belanden.

Na een behoorlijk dramatisch 2024, zowel op sportief als financieel vlak, was duidelijk dat er andermaal nood was aan een nieuwe wind bij de KBVB. Vooral nood aan iemand met de nodige expertise in de voetballerij, wat tegenwoordig ver te zoeken is in de bondstop. En dus werd Vincent Mannaert begin december aangesteld als de nieuwe sportief directeur.

De voormalige CEO van Club Brugge kreeg meteen een loodzware opdracht voorgeschoteld. Zo moest hij beslissen over de positie van bondscoach bij de nationale A-ploeg. Mannaert hield de schijn in eerste instantie nog wat op en verklaarde dat hij een uitgebreide evaluatie van Tedesco zou maken. In praktijk was de Italiaanse Duitser al een tijdje een 'dead man walking'.

LEES OOK: Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Einde zoektocht nabij

Nadat hij nog enkele maanden moest spartelen in het vagevuur, werd Tedesco vrijdag eindelijk bedankt voor bewezen diensten. En dus kan Mannaert de volgende knoop doorhakken: wie moet hem opvolgen? Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Volgens Het Nieuwsblad is het echter de bedoeling om deze week een keuze te maken.

Van de vijf overblijvers zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren eerder al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui daaraan toegevoegd. De Spanjaard is momenteel vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United. Op zijn palmares staat onder meer de Europa League (met Sevilla FC), bovendien deed hij eerder al ervaring op als bondscoach van Spanje.

Mannaert gecharmeerd

Mannaert raakte naar verluidt onder de indruk tijdens zijn gesprekken met Lopetegui. Volgens La Dernière Heure is de Spanjaard momenteel zelfs zijn nummer één-keuze. Dat betekent niet persé dat hij de job zal krijgen, maar de voormalige doelman staat er dus goed voor. Al blijft ook zijn aanstelling een risico. Zijn passages buiten Spanje waren voorlopig geen groot succes, bij Real Madrid werd hij ook al na enkele maanden ontslagen. Bovendien werd hij zelfs even als 'landverrader' beschouwd toen hij als Spaans bondscoach vlak voor het WK bij Real tekende en vervolgens twee dagen voor de eerste match ontslagen werd. Wat als hij straks weer zo'n opportuniteit krijgt aangeboden als Belgisch bondscoach?

De KBVB moet vol voor Lopetegui gaan ...

Meest recent

‘Anderlecht duizelt: dribbelkoning op weg naar RSCA’

Anderlecht-fans voelen het meteen. RSCA kijkt naar een dribbelkoning en dat maakt iets los. Het ...

143
143
Barça heeft eerste aanwinst beet: Deco bevestigt deal

FC Barcelona prijkt voorlopig wel opnieuw aan de leiding in LaLiga, maar de voorbije maanden werd ...

17
17
'Union slaat weer toe: 5,5 miljoen voor tweede aanwinst'

Terwijl bij de meeste teams in de Jupiler Pro League de wintermercato nog echt van start moet gaan, ...

58
58
Hasi doet voorspelling over komst nieuwe spits

Anderlecht zal na een tegenvallende decembermaand uit een ander vaatje moeten tappen om in de tweede ...

138
138
AA Gent pakt uit: revelatie tekent bij tot 2030

Bij AA Gent bereiden ze zich momenteel in Spanje voor op de tweede seizoenshelft. Daarbij geeft Rik ...

68
68
"Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Lionel Messi staat bekend als het toonbeeld van rust en discipline, maar achter dat kalme imago ...

34
34
Club liet JPL-revelatie glippen: "Ze begrepen het niet"

Club Brugge zag de voorbije jaren al heel wat spelers uit de eigen jeugdopleiding doorbreken, ...

128
128
CEO gooit transferplannen Beerschot op tafel

In de Challenger Pro League lijkt de strijd om de twee rechtstreekse promotietickets al gestreden te ...

216
216
'Genk moet echt vrezen: deze club drukt door voor El Ouahdi'

Voor KRC Genk belooft het nog een hete transferwinter te worden. De Limburgers dreigen immers ...

302
302
Soap escaleert: Nainggolan maakt duidelijk transferstatement

Het lijkt erop dat we in de Challenger Pro League een heuse transfersoap gaan krijgen. Het ...

153
153
Arteta komt met straffe uitspraken over Trossard

Een halfjaar geleden leek het er nog op dat Leandro Trossard vrede zou moeten nemen met een rol in ...

86
86
'Antwerp haakt af: kampioenenspeler niét terug'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

384
384
Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

550
550
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

136
136
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

155
155
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

141
141
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

119
119
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

242
242
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

1977
1977
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

486
486
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

325
325
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

97
97
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

80
80
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

139
139
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

400
400

Meer sportnieuws