'Renard haalt alles uit de kast: drie extra winteraanwinsten'

2362 stemmen
'Renard haalt alles uit de kast: drie extra winteraanwinsten'

RSC Anderlecht heeft zich na drie competitienederlagen kunnen herpakken en won zondag verdiend op het veld van KV Kortrijk. De focus kan nu gelegd worden op de Europese verplaatsing tegen Viktoria Plzen. Ondertussen blijft RSCA ook actief op de transfermarkt.

De wedstrijd in het Guldensporen-stadion moet sportief directeur Olivier Renard deugd hebben gedaan. Vooral dan de invalbeurt van César Huerta. De Mexicaan is de eerste speler die door Renard naar Anderlecht werd gehaald en liet meteen een gretige indruk achter. De flankaanvaller bekroonde zijn veelbelovende debuut zelfs met een doelpunt. 

Die andere directe winteraanwinst, Adryelson, begon dan weer voor de tweede match op rij in de basis. De Braziliaan blijkt niet de meest technischvaardige speler en laat het uitvoetballen best aan zijn ploegmaats over. Maar hij verdedigt wel erg secuur en hoewel hij niet de grootste verdediger is, houdt hij zich meer dan goed staande in de duels.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

Miljoenen voor Dreyer

Renard, die ondertussen ook de RSCA Futures van enkele versterkingen, mag voorlopig dus tevreden zijn over de oogst op de wintermercato. Al vragen de prestaties van Huerta en Adryelson natuurlijk wel om bevestiging. Ondertussen zorgt de sportief directeur ook voor de nodige inkomsten. Zo wordt eerstdaags afscheid genomen van Anders Dreyer.

De Deen, die geweldige statistieken koppelde aan veel te hoge dosis wisselvalligheid, is op weg naar de MLS. Meer bepaald naar de nieuwe franchise San Diego FC. Daar zou men een slordige 5 miljoen euro, aangevuld met bonussen, neertellen. Niet bepaald de jackpot waar men eerder op rekende voor Dreyer. Maar RSCA boekt wel nog een beperkte winst ten opzichte van zijn aankoopsom.

Renard nog niet klaar

De opbrengsten van Dreyer zijn in ieder geval welgekomen. Zo is Renard nog niet klaar met zijn huiswerk. Volgens SudPresse komen er in het beste geval zelfs nog een drietal winterversterkingen bij. Een linksvoetige centrale verdediger blijft daarbij de prioriteit. Maar ook de komst van een veelzijdige middenvelder met diepgang én een extra aanvallende versterking is lang niet uitgesloten. Wat dat laatste betreft lijkt een nieuwe spits als doublure van Kasper Dolberg het meest logische. Renard liet eerder al verstaan dat een extra centrumaanvaller geen overbodige luxe is. Bovendien blijft Luis Vazquez maar teleurstellen.

Anderlecht gaat sterker uit de wintermercato komen ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

16
16
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

28
28
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

83
83
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

260
260
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

106
106
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

287
287
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

369
369
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1027
1027
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

106
106
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

403
403
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

151
151
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

168
168
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

47
47

Meer sportnieuws