Hubert bevestigt: Anderlecht-transfer zo goed als rond

door
Hubert bevestigt: Anderlecht-transfer zo goed als rond

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht aangeknoopt met een verdiende overwinning in de competitie. Paars-Wit haalde het zondag met 0-2 van een tienkoppig KV Kortrijk. In de marge van die wedstrijd viel ook transfernieuws te rapen bij de recordkampioen.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag nog een gunstig resulaat geboekt tegen Antwerp FC (1-0) in de halve finales van de Croky Cup. Maar ook in de Jupiler Pro League had RSCA nood aan een overwinning. De laatste drie competitieduels gingen immers verloren. Die negatieve reeks werd echter beëindigd in het Guldensporen-stadion.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Flankaanvallers tonen zich

Anderlecht had het aanvankelijk lastig om het verschil te maken tegen de defensieve gordel van de Kerels. In de tweede helft werd evenwel een handje toegestoken. Thorgan Hazard kon immers de score openen na een vrije trap, niet veel later pakte Joao Silva dan weer rood namens de thuisploeg. In de slotminuten deed invaller César Huerta de boeken helemaal dicht.

Bij Paars-Wit waren het dus twee flankaanvallers die doelpunten voor hun rekening namen, waarvan zelfs één kersverse aanwinst. En dat zal coach David Hubert plezieren. De trainer is immers genoodzaakt om afscheid te nemen van één van zijn productiefste flankaanvallers. Zo staat Anders Dreyer op punt om te vertrekken in het Lotto Park.

Transfer in afrondende fase

De Deen werkte dit seizoen 28 matchen af namens RSCA, waarvan 24 in de basis. Daarin was hij goed voor 5 goals en 10 assists. Maar het gebeurde ook te vaak dat hij quasi volledige wedstrijden onzichtbaar was. En dus zou de sportieve leiding hem niet tegenhouden bij een goed bod. Dat bod ligt nu ook op tafel: het Amerikaanse San Diego FC wil een slordige 5 miljoen euro dokken.

En de transfer blijkt inmiddels in de afrondende fase te zitten. Dat verklaarde Hubert zelf voor de camera's van DAZN. "Het is geen geheim dat Anders op vertrekken staat. Dus we nemen geen risico's meer. We laten de club als afronden op clubniveau en persoonlijk vlak. Wij doen het met de spelers die beschikbaar zijn. Anders is nu niet meer beschikbaar en normaal gezien ook in de toekomst niet meer", aldus Hubert.

Anderlecht is voldoende gewapend om Dreyer te laten gaan ...

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

12
12
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

28
28
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

128
128
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

100
100
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

66
66
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

195
195
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

98
98
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

704
704
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

134
134
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

102
102
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

22
22
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

447
447
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

518
518
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

368
368
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

408
408
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

129
129
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

227
227
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

332
332
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

323
323
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

258
258
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

148
148
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

504
504
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

382
382
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

120
120

Meer sportnieuws