Hubert bevestigt: Anderlecht-transfer zo goed als rond

906
Hubert bevestigt: Anderlecht-transfer zo goed als rond

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht aangeknoopt met een verdiende overwinning in de competitie. Paars-Wit haalde het zondag met 0-2 van een tienkoppig KV Kortrijk. In de marge van die wedstrijd viel ook transfernieuws te rapen bij de recordkampioen.

De Brusselaars hadden afgelopen donderdag nog een gunstig resulaat geboekt tegen Antwerp FC (1-0) in de halve finales van de Croky Cup. Maar ook in de Jupiler Pro League had RSCA nood aan een overwinning. De laatste drie competitieduels gingen immers verloren. Die negatieve reeks werd echter beëindigd in het Guldensporen-stadion.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Flankaanvallers tonen zich

Anderlecht had het aanvankelijk lastig om het verschil te maken tegen de defensieve gordel van de Kerels. In de tweede helft werd evenwel een handje toegestoken. Thorgan Hazard kon immers de score openen na een vrije trap, niet veel later pakte Joao Silva dan weer rood namens de thuisploeg. In de slotminuten deed invaller César Huerta de boeken helemaal dicht.

Bij Paars-Wit waren het dus twee flankaanvallers die doelpunten voor hun rekening namen, waarvan zelfs één kersverse aanwinst. En dat zal coach David Hubert plezieren. De trainer is immers genoodzaakt om afscheid te nemen van één van zijn productiefste flankaanvallers. Zo staat Anders Dreyer op punt om te vertrekken in het Lotto Park.

Transfer in afrondende fase

De Deen werkte dit seizoen 28 matchen af namens RSCA, waarvan 24 in de basis. Daarin was hij goed voor 5 goals en 10 assists. Maar het gebeurde ook te vaak dat hij quasi volledige wedstrijden onzichtbaar was. En dus zou de sportieve leiding hem niet tegenhouden bij een goed bod. Dat bod ligt nu ook op tafel: het Amerikaanse San Diego FC wil een slordige 5 miljoen euro dokken.

En de transfer blijkt inmiddels in de afrondende fase te zitten. Dat verklaarde Hubert zelf voor de camera's van DAZN. "Het is geen geheim dat Anders op vertrekken staat. Dus we nemen geen risico's meer. We laten de club als afronden op clubniveau en persoonlijk vlak. Wij doen het met de spelers die beschikbaar zijn. Anders is nu niet meer beschikbaar en normaal gezien ook in de toekomst niet meer", aldus Hubert.

Anderlecht is voldoende gewapend om Dreyer te laten gaan ...

Meest recent

Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

16
16
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

77
77
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

41
41
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

48
48
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

39
39
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

103
103
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

206
206
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

83
83
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

263
263
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

116
116
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

35
35
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

180
180
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

126
126
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

73
73
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

110
110
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

66
66

Meer sportnieuws