Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

171
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

61
61
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

66
66
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

81
81
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

75
75
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

149
149
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

201
201
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

105
105
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

75
75
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

106
106
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

979
979
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

165
165
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

399
399
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

440
440
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

421
421

Meer sportnieuws