Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

door
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

6
6
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

8
8
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

78
78
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

41
41
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

177
177
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

109
109
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

31
31
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

101
101
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

163
163
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

53
53
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

185
185
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

56
56
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

76
76
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

207
207
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

63
63
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

738
738
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

394
394
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

46
46
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

391
391
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

146
146
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

395
395
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

140
140
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

176
176
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

75
75
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

294
294

Meer sportnieuws