Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

door
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: Griekse tragedie voor Anderlecht: nieuwe afgang in Europa

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

🔥 Wat iedereen nu leest

Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge
Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge
Vandenhaute krijgt stevige trap na:
Vandenhaute krijgt stevige trap na: "Typisch voor hem"

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Genk balen, toptransfer in JPL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

57
57
Dolberg-drama: 'Ajax zet Anderlecht muurvast'

Kasper Dolberg wordt nog met een laat vertrek bij RSC Anderlecht in verband gebracht. Ex-club Ajax ...

204
204
Wat Alderweireld over zijn kinderen zegt, raakt fans diep

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

14
14
Paniek in Brugge? Bestuur komt met opvallend antwoord

Club Brugge kent een hete transferzomer. In de grote Europese competities is de transferdeadline ...

267
267
Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Het is code rood bij RSC Anderlecht. Na de Europese uitschakeling in de Conference League zit het er ...

215
215
Ten Hag furieus na bliksemontslag: snoeiharde uithaal

Erik ten Hag zit in zak en as. De Nederlander kende een desastreuze periode bij Manchester United en ...

103
103
Exodus Anderlecht: ‘Turken slaan op het nippertje toe’

RSC Anderlecht kent een woelige start van het seizoen. De aanstelling van Besnik Hasi wordt in vraag ...

506
506
Club Brugge vreest nog last-minute vertrekker

Club Brugge beleeft een absolute recordzomer. Blauw-Zwart verkocht al verschillende sterkhouders en ...

459
459
Vandenhaute krijgt stevige trap na: "Typisch voor hem"

Waar een groot deel van de aanhang van RSC Anderlecht al ruime tijd om vroeg, hebben ze maandag ook ...

452
452
Fans Brugge furieus: massale boycot aangekondigd

De ploegen in de Jupiler Pro League genieten momenteel van wat rust, maar binnen een dikke ...

260
260
Engelse pers gaat rechtstreeks los op Senne Lammens

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

446
446
Alwéér een bom in de maak bij Club Brugge

Alsof de druk bij Club Brugge nog niet groot genoeg was, schuift nu ook het dossier van Lynnt Audoor ...

677
677
Waar kan ik Liechtenstein-België op tv kijken?

Het eerste luik van het seizoen in het clubvoetbal zit er alweer op, in de komende dagen zijn de ...

157
157
Antwerp laat transfer schieten, nieuwe spits Cercle

Aanstaande zaterdag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. ...

218
218
'Dolberg helemaal akkoord: nieuwe transferdetails gelekt'

In de meeste grote Europese voetballanden is de mercato inmiddels gesloten, maar er zijn voldoende ...

876
876
Enorme transferklap bij Genk: "De schaamte voorbij"

KRC Genk brak maandag zijn transferrecord met de verkoop van Tolu Arokodare aan Wolverhampton ...

776
776
Nachtmerrie voor Coucke: Vandenhaute kiest ramkoers

Wouter Vandenhaute weg als voorzitter? Ja. Vandenhaute geen macht meer bij Anderlecht? Vergeet het. ...

676
676
'Dikke zakken geld' - last-minute versterking Club Brugge?

Bij Club Brugge haalde men maandagavond opgelucht adem. Zo verstreek de transferdeadline in de grote ...

997
997
'Crisis lang niet voorbij: slechts één optie voor Coucke'

De tegenvallende start van het seizoen en aanhoudende supportersprotesten, zijn niet zonder gevolgen ...

748
748
Deadline deals: transferschok Dessers, vuurwerk in Premier League

Terwijl de Belgische clubs nog enkele dagen extra hebben om hun zaakjes te regelen, zit de ...

190
190
Nieuwe voorzitter Anderlecht: twee topkandidaten gekend

RSC Anderlecht staat andermaal voor een grote verandering binnen zijn organigram. Zo kondigde Wouter ...

1340
1340
Anderlecht loost Leoni, komt vervanger Dolberg van Bayern?

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht. Nu de transfermarkt in de meeste toplanden gesloten is, ...

421
421
Eindelijk de bevestiging: droomtransfer voor Lammens

Bij Antwerp wachtten ze de voorbije weken angstvallig op het vertrek van Senne Lammens, want de ...

197
197
Openda en Lukebakio hebben toptransfers helemaal beet

In de meeste toplanden is de transferdeadline intussen verstreken. Verschillende Rode Duivels hebben ...

119
119
Liverpool dropt op de valreep nog transferbom

In Engeland is de transfermarkt intussen al dicht, maar clubs maken nog volop deals bekend die ze op ...

271
271

Meer sportnieuws