Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

171
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

427
427
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

6
6
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

103
103
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

25
25
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

19
19
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

83
83
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

177
177
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

46
46
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

43
43
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

154
154
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

205
205
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

193
193
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1135
1135
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

108
108
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

39
39
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

299
299
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

77
77
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

29
29
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

67
67
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

46
46
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

172
172
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

355
355

Meer sportnieuws