Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

door
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

Boskamp breekt bij immense woede: "Het klopt niet!"

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

1
1
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

13
13
Van transferbom tot familieman: Nainggolan verrast

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

207
207
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

123
123
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

103
103
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

104
104
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

107
107
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

76
76
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

339
339
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

76
76
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

307
307
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

113
113
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

729
729
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

423
423
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

116
116
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

520
520
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

648
648
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

964
964
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

164
164
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

117
117
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

142
142
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

177
177
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

209
209
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

81
81

Meer sportnieuws