Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

171
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt in de Jupiler Pro League. Paars-Wit zwoegde een uur lang tegen verdienstelijke Kerels, tot Hazard de ban brak met een absolute parel. Vanderhaeghe en co mogen zich stilaan voorbereiden op de Play-Downs.

Na drie competitienederlagen op een rij (Genk, Dender en Club Brugge) moest Anderlecht deze namiddag de drie punten pakken in het Guldensporenstadion. Het team van Hubert tankte eerder deze week vertrouwen met een verdiende bekerzege tegen Antwerp. Bij de Kerels stond het water tot boven de lippen, ook zij moesten drie punten pakken om nog een levenslijn te grijpen onderin. De bezoekers misten heel wat kwaliteit: onder meer Dolberg, Edozie en Dreyer waren onbeschikbaar. Hazard kreeg een eerste basisplaats na zijn lange blessureleed.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Paars-Witte motor schiet pas heel laat in gang

De thuisploeg probeerde in de openingsfase het laken naar zich toe te trekken. Na een kwartier spelen dwarrelde een voorzet van De Neve bijna in doel, een alert Coosemans ranselde de bal uit de hoek. Aan de overzijde blonk Vazquez vooral uit door... buitenspel te lopen. Anderlecht toonde weinig in het eerste halfuur, terwijl de Kerels via Ambrose ook een tweede kans niet in doel zagen verdwijnen.

De kleine kansjes bleven ook in het slotkwartier van de thuisploeg komen. Zo kopte Sissako na een hoekschop nog eens over de kooi van Coosemans. Paars-Wit bleef compleet onmondig maar ging zowaar nog bijna met een voorsprong de rust in. In de absolute slotfase krulde nieuwkomer Maamar tegen de paal, in de nastoot vond hij van dichtbij Sissako op zijn weg. Halfweg stond het nog 0-0.

Hazard meteen van goudwaarde 

Zowat heel het Guldensporenstadion hoopte op beterschap na rust. Anderlecht eiste veelvuldig de bal op maar deed daar aanvankelijk opnieuw weinig mee. Na tien minuten spelen kon Verschaeren een keer uithalen, zijn schot bleef hangen tussen een bos van benen. Op het uur klom Paars-Wit dan toch op voorsprong en hoe! Hazard zette zich achter de bal bij een vrije trap en krulde de bal heerlijk in doel: 0-1.

De Kerels schoten zichzelf nu helemaal in de voet, een dikke minuut later was er een domme fout van Silva. Die pakte zijn tweede gele kaart in een paar minuten tijd en mocht meteen richting de kleedkamers. Met een man minder zorgde Dermane toch nog eens voor opwinding, zijn stevige knal vloog maar nipt over de kooi van Coosemans. Aan de overzijde vergat Verschaeren op een kwartier van het einde om vanuit een scherpe hoek de wedstrijd te beslissen.

In het absolute slot van de wedstrijd kreeg Anderlecht nog bijna de gelijkmaker om de oren. Dejaegere kreeg een unieke kans op de 1-1 maar via Maamar vloog de bal net naast de verkeerde kant van de paal. In blessuretijd besliste de recordkampioen de wedstrijd dan toch: Angulo pakte uit met een heerlijke actie en nieuwkomer Huerta tikte meteen zijn eerste tegen de touwen: 0-2. Zo pakte het team van Hubert de zege in het Guldensporenstadion, voor de Kerels is het andermaal wonden likken.

Scoreverloop:

0-1 (62') Hazard, 0-2 (90+3') Huerta

Bijzonderheid:

Silva (KV Kortrijk) krijgt een tweede gele kaart (64').

Wat vond u van de prestatie van Anderlecht?

Meest recent

Antwerp likt wonden: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

0
0
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

19
19
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

81
81
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

94
94
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

70
70
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

152
152
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

225
225
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

200
200
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

85
85
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

203
203
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

110
110
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

206
206
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

783
783
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

154
154
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

196
196
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

212
212
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

75
75
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

131
131
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

136
136
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

237
237
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

453
453
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

151
151

Meer sportnieuws