Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

door
Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

Club Brugge staat op het punt om afscheid te nemen van Andreas Skov Olsen. In afwachting daarvan liet Blauw-Zwart alvast een andere aanvaller beschikken, zo werd het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. De Ghanees zou echter snel weer aan de bak kunnen.

Sowah maakte destijds als jeugdspeler indruk in eigen land en speelde zich er op de radar van verschillende Europese ploegen. Uiteindelijk was het Leicester City dat hem kon strikken. De Foxes stalden hem echter meteen op huurbasis bij zusterclub OH Leuven. Daar zou hij uiteindelijk tweeënhalf seizoen blijven.

In Leuven groeide Sowah uit tot één van de smaakmakers op de Belgische velden. Zijn prestaties aan Den Dreef leverde hem uiteindelijk een nieuwe toptransfer voor. In de zomer van 2021 dokte Club Brugge een slordige 9 miljoen euro voor zijn komst, een toenmalige recordsom voor de West-Vlamingen.

LEES OOK: Record én 'horrordebuut' voor Odoi bij NAC Breda

Peperdure transferflop

Zijn start in Brugge was ook veelbelovend. Maar Sowah had het lastig om het gewenste niveau vast te houden en belandde steeds verder op een zijspoor. Uitleenbeurt aan AZ Alkmaar en Standard werden evenmin een groot succes. Sinds afgelopen zomer zat de Ghanees dan ook in de Brugse B-kern te verkommeren.

En nu hebben beide partijen dus een oplossing gevonden. Zo werd zijn contract donderdag in onderling overleg ontbonden. Sowah, nog maar net 25 jaar geworden, kan nu als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk duurt die zoektocht echter niet zo lang.

Reünie met Hoefkens

Bij Voetbal International weet men namelijk dat NAC Breda interesse toont in de aanvaller. Die belangstelling hoeft evenwel niet te verbazen. De Nederlandse eersteklasser wordt momenteel immers gecoacht door Carl Hoefkens, die zowel bij Club als bij Standard samenwerkte met Sowah. Bovendien kan NAC, momenteel elfde in de Eredivisie, aanvallende versterking goed gebruiken. Er zouden wel nog meer ploegen op de loer liggen.

Sowah heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

3
3
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

57
57
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

103
103
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

27
27
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

151
151
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

39
39
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

56
56
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

191
191
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

116
116
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

165
165
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

492
492
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

92
92
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

433
433
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

137
137
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

197
197
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

145
145
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

19
19
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

134
134
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

366
366
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

141
141
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

604
604
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

202
202
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

254
254
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

251
251
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

142
142

Meer sportnieuws