Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

526
Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

Club Brugge staat op het punt om afscheid te nemen van Andreas Skov Olsen. In afwachting daarvan liet Blauw-Zwart alvast een andere aanvaller beschikken, zo werd het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. De Ghanees zou echter snel weer aan de bak kunnen.

Sowah maakte destijds als jeugdspeler indruk in eigen land en speelde zich er op de radar van verschillende Europese ploegen. Uiteindelijk was het Leicester City dat hem kon strikken. De Foxes stalden hem echter meteen op huurbasis bij zusterclub OH Leuven. Daar zou hij uiteindelijk tweeënhalf seizoen blijven.

In Leuven groeide Sowah uit tot één van de smaakmakers op de Belgische velden. Zijn prestaties aan Den Dreef leverde hem uiteindelijk een nieuwe toptransfer voor. In de zomer van 2021 dokte Club Brugge een slordige 9 miljoen euro voor zijn komst, een toenmalige recordsom voor de West-Vlamingen.

LEES OOK: Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Peperdure transferflop

Zijn start in Brugge was ook veelbelovend. Maar Sowah had het lastig om het gewenste niveau vast te houden en belandde steeds verder op een zijspoor. Uitleenbeurt aan AZ Alkmaar en Standard werden evenmin een groot succes. Sinds afgelopen zomer zat de Ghanees dan ook in de Brugse B-kern te verkommeren.

En nu hebben beide partijen dus een oplossing gevonden. Zo werd zijn contract donderdag in onderling overleg ontbonden. Sowah, nog maar net 25 jaar geworden, kan nu als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk duurt die zoektocht echter niet zo lang.

Reünie met Hoefkens

Bij Voetbal International weet men namelijk dat NAC Breda interesse toont in de aanvaller. Die belangstelling hoeft evenwel niet te verbazen. De Nederlandse eersteklasser wordt momenteel immers gecoacht door Carl Hoefkens, die zowel bij Club als bij Standard samenwerkte met Sowah. Bovendien kan NAC, momenteel elfde in de Eredivisie, aanvallende versterking goed gebruiken. Er zouden wel nog meer ploegen op de loer liggen.

Sowah heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

50
50
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

51
51
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

75
75
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

71
71
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

196
196
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

120
120
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

955
955
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

161
161
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

434
434
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws