Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

door
Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

Club Brugge staat op het punt om afscheid te nemen van Andreas Skov Olsen. In afwachting daarvan liet Blauw-Zwart alvast een andere aanvaller beschikken, zo werd het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. De Ghanees zou echter snel weer aan de bak kunnen.

Sowah maakte destijds als jeugdspeler indruk in eigen land en speelde zich er op de radar van verschillende Europese ploegen. Uiteindelijk was het Leicester City dat hem kon strikken. De Foxes stalden hem echter meteen op huurbasis bij zusterclub OH Leuven. Daar zou hij uiteindelijk tweeënhalf seizoen blijven.

In Leuven groeide Sowah uit tot één van de smaakmakers op de Belgische velden. Zijn prestaties aan Den Dreef leverde hem uiteindelijk een nieuwe toptransfer voor. In de zomer van 2021 dokte Club Brugge een slordige 9 miljoen euro voor zijn komst, een toenmalige recordsom voor de West-Vlamingen.

LEES OOK: 'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

Peperdure transferflop

Zijn start in Brugge was ook veelbelovend. Maar Sowah had het lastig om het gewenste niveau vast te houden en belandde steeds verder op een zijspoor. Uitleenbeurt aan AZ Alkmaar en Standard werden evenmin een groot succes. Sinds afgelopen zomer zat de Ghanees dan ook in de Brugse B-kern te verkommeren.

En nu hebben beide partijen dus een oplossing gevonden. Zo werd zijn contract donderdag in onderling overleg ontbonden. Sowah, nog maar net 25 jaar geworden, kan nu als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk duurt die zoektocht echter niet zo lang.

Reünie met Hoefkens

Bij Voetbal International weet men namelijk dat NAC Breda interesse toont in de aanvaller. Die belangstelling hoeft evenwel niet te verbazen. De Nederlandse eersteklasser wordt momenteel immers gecoacht door Carl Hoefkens, die zowel bij Club als bij Standard samenwerkte met Sowah. Bovendien kan NAC, momenteel elfde in de Eredivisie, aanvallende versterking goed gebruiken. Er zouden wel nog meer ploegen op de loer liggen.

Sowah heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

40
40
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

28
28
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

26
26
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

27
27
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

438
438
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

361
361
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

128
128
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

178
178
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

137
137
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

107
107
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

151
151
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

516
516
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

377
377
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

525
525
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

461
461
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

394
394

Meer sportnieuws