Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

door
Sowah meteen na Club-vertrek op weg naar oude bekende'

Club Brugge staat op het punt om afscheid te nemen van Andreas Skov Olsen. In afwachting daarvan liet Blauw-Zwart alvast een andere aanvaller beschikken, zo werd het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. De Ghanees zou echter snel weer aan de bak kunnen.

Sowah maakte destijds als jeugdspeler indruk in eigen land en speelde zich er op de radar van verschillende Europese ploegen. Uiteindelijk was het Leicester City dat hem kon strikken. De Foxes stalden hem echter meteen op huurbasis bij zusterclub OH Leuven. Daar zou hij uiteindelijk tweeënhalf seizoen blijven.

In Leuven groeide Sowah uit tot één van de smaakmakers op de Belgische velden. Zijn prestaties aan Den Dreef leverde hem uiteindelijk een nieuwe toptransfer voor. In de zomer van 2021 dokte Club Brugge een slordige 9 miljoen euro voor zijn komst, een toenmalige recordsom voor de West-Vlamingen.

LEES OOK: Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

Peperdure transferflop

Zijn start in Brugge was ook veelbelovend. Maar Sowah had het lastig om het gewenste niveau vast te houden en belandde steeds verder op een zijspoor. Uitleenbeurt aan AZ Alkmaar en Standard werden evenmin een groot succes. Sinds afgelopen zomer zat de Ghanees dan ook in de Brugse B-kern te verkommeren.

En nu hebben beide partijen dus een oplossing gevonden. Zo werd zijn contract donderdag in onderling overleg ontbonden. Sowah, nog maar net 25 jaar geworden, kan nu als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Mogelijk duurt die zoektocht echter niet zo lang.

Reünie met Hoefkens

Bij Voetbal International weet men namelijk dat NAC Breda interesse toont in de aanvaller. Die belangstelling hoeft evenwel niet te verbazen. De Nederlandse eersteklasser wordt momenteel immers gecoacht door Carl Hoefkens, die zowel bij Club als bij Standard samenwerkte met Sowah. Bovendien kan NAC, momenteel elfde in de Eredivisie, aanvallende versterking goed gebruiken. Er zouden wel nog meer ploegen op de loer liggen.

Sowah heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

23
23
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

40
40
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

31
31
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

126
126
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

51
51
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

134
134
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

156
156
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

84
84
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

309
309
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

479
479
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

93
93
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

30
30
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

491
491
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

121
121
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

177
177
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

285
285
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

75
75
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2573
2573
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

202
202
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

590
590
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

281
281
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

13
13
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222

Meer sportnieuws