Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

558 stemmen
Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

Club Brugge beleeft al bij al een vrij rustige wintermercato, al is het zeker niet helemaal stil bij Blauw-Zwart. Vooral aan uitgaande zijde beweegt er één en ander. Andreas Skov Olsen kan vertrekken en Club houdt ook grote kuis onder zijn overbodige spelers.

De voorbije weken wisten ze al het contract van Dedryck Boyata te ontbinden en verpatsten ze Philip Zinckernagel aan Chicago Fire. Nu hebben ze opnieuw een speler laten vertrekken die ze niet meer nodig hadden.

LEES OOK: 'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Club neemt nu ook afscheid van Sowah

Club laat immers weten dat ook het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden werd. De 25-jarige Ghanees zat de voorbije zes maanden helemaal op een zijspoor en was sowieso in de zomer einde contract. Hij kan nu als vrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Daarmee laat Club één van de grootste floptransfers uit zijn geschiedenis vertrekken. In de zomer van 2021 telden ze een toenmalig recordbedrag van 9 miljoen euro neer om de aanvaller weg te plukken bij Leicester City, nadat hij indruk gemaakt had tijdens een uitleenbeurt aan OH Leuven.

Recordtransfer flopte volledig

Sowah kon de hoge verwachtingen echter nooit inlossen. Na amper een halfjaar werd hij alweer verhuurd aan AZ, waar hij ook weinig potten brak. Enkel in de eerste helft van het seizoen 2022/23 kende hij onder Carl Hoefkens even een opflakkering, maar die doofde ook snel weer uit.

Vorig seizoen werd Sowah bij Standard nog even herenigd met Hoefkens, maar ook daar kon hij weinig indruk maken. Hij keerde in de zomer terug naar Brugge en belandde daar in de vergeetput. De balans van 3,5 jaar bij Club oogt uiteindelijk zeer mager: in 53 wedstrijden scoorde hij amper twee keer en deelde hij vijf assists uit.

Zal hij nog snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

25
25
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

73
73
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

321
321
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

314
314
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

65
65
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

303
303
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

50
50
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

285
285
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

87
87
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

35
35
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

93
93
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

339
339
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

279
279
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

103
103
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

574
574
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

294
294
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

135
135
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

608
608
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

244
244
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

219
219
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

73
73
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

984
984
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

605
605
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

250
250

Meer sportnieuws