Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

door
Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

Club Brugge beleeft al bij al een vrij rustige wintermercato, al is het zeker niet helemaal stil bij Blauw-Zwart. Vooral aan uitgaande zijde beweegt er één en ander. Andreas Skov Olsen kan vertrekken en Club houdt ook grote kuis onder zijn overbodige spelers.

De voorbije weken wisten ze al het contract van Dedryck Boyata te ontbinden en verpatsten ze Philip Zinckernagel aan Chicago Fire. Nu hebben ze opnieuw een speler laten vertrekken die ze niet meer nodig hadden.

LEES OOK: TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

Club neemt nu ook afscheid van Sowah

Club laat immers weten dat ook het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden werd. De 25-jarige Ghanees zat de voorbije zes maanden helemaal op een zijspoor en was sowieso in de zomer einde contract. Hij kan nu als vrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Daarmee laat Club één van de grootste floptransfers uit zijn geschiedenis vertrekken. In de zomer van 2021 telden ze een toenmalig recordbedrag van 9 miljoen euro neer om de aanvaller weg te plukken bij Leicester City, nadat hij indruk gemaakt had tijdens een uitleenbeurt aan OH Leuven.

Recordtransfer flopte volledig

Sowah kon de hoge verwachtingen echter nooit inlossen. Na amper een halfjaar werd hij alweer verhuurd aan AZ, waar hij ook weinig potten brak. Enkel in de eerste helft van het seizoen 2022/23 kende hij onder Carl Hoefkens even een opflakkering, maar die doofde ook snel weer uit.

Vorig seizoen werd Sowah bij Standard nog even herenigd met Hoefkens, maar ook daar kon hij weinig indruk maken. Hij keerde in de zomer terug naar Brugge en belandde daar in de vergeetput. De balans van 3,5 jaar bij Club oogt uiteindelijk zeer mager: in 53 wedstrijden scoorde hij amper twee keer en deelde hij vijf assists uit.

Zal hij nog snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

4
4
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

102
102
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

122
122
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

92
92
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

244
244
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

63
63
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

58
58
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

486
486
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

565
565
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

79
79
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

79
79
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

115
115
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1537
1537
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

157
157
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

221
221
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

50
50
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1299
1299
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

504
504
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

146
146
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

107
107

Meer sportnieuws