Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

558 stemmen
Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

Club Brugge beleeft al bij al een vrij rustige wintermercato, al is het zeker niet helemaal stil bij Blauw-Zwart. Vooral aan uitgaande zijde beweegt er één en ander. Andreas Skov Olsen kan vertrekken en Club houdt ook grote kuis onder zijn overbodige spelers.

De voorbije weken wisten ze al het contract van Dedryck Boyata te ontbinden en verpatsten ze Philip Zinckernagel aan Chicago Fire. Nu hebben ze opnieuw een speler laten vertrekken die ze niet meer nodig hadden.

LEES OOK: Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club neemt nu ook afscheid van Sowah

Club laat immers weten dat ook het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden werd. De 25-jarige Ghanees zat de voorbije zes maanden helemaal op een zijspoor en was sowieso in de zomer einde contract. Hij kan nu als vrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Daarmee laat Club één van de grootste floptransfers uit zijn geschiedenis vertrekken. In de zomer van 2021 telden ze een toenmalig recordbedrag van 9 miljoen euro neer om de aanvaller weg te plukken bij Leicester City, nadat hij indruk gemaakt had tijdens een uitleenbeurt aan OH Leuven.

Recordtransfer flopte volledig

Sowah kon de hoge verwachtingen echter nooit inlossen. Na amper een halfjaar werd hij alweer verhuurd aan AZ, waar hij ook weinig potten brak. Enkel in de eerste helft van het seizoen 2022/23 kende hij onder Carl Hoefkens even een opflakkering, maar die doofde ook snel weer uit.

Vorig seizoen werd Sowah bij Standard nog even herenigd met Hoefkens, maar ook daar kon hij weinig indruk maken. Hij keerde in de zomer terug naar Brugge en belandde daar in de vergeetput. De balans van 3,5 jaar bij Club oogt uiteindelijk zeer mager: in 53 wedstrijden scoorde hij amper twee keer en deelde hij vijf assists uit.

Zal hij nog snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

53
53
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

56
56
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

72
72
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

444
444
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

252
252
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

125
125
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

126
126
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

70
70
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

186
186
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

167
167
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

486
486
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

581
581
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

302
302
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

558
558
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

454
454
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

633
633
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

279
279
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

89
89
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

272
272
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

315
315
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

173
173
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

409
409
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

261
261
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

694
694

Meer sportnieuws