Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

door
Club Brugge weet weer overbodige pion te lozen

Club Brugge beleeft al bij al een vrij rustige wintermercato, al is het zeker niet helemaal stil bij Blauw-Zwart. Vooral aan uitgaande zijde beweegt er één en ander. Andreas Skov Olsen kan vertrekken en Club houdt ook grote kuis onder zijn overbodige spelers.

De voorbije weken wisten ze al het contract van Dedryck Boyata te ontbinden en verpatsten ze Philip Zinckernagel aan Chicago Fire. Nu hebben ze opnieuw een speler laten vertrekken die ze niet meer nodig hadden.

LEES OOK: Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club neemt nu ook afscheid van Sowah

Club laat immers weten dat ook het contract van Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden werd. De 25-jarige Ghanees zat de voorbije zes maanden helemaal op een zijspoor en was sowieso in de zomer einde contract. Hij kan nu als vrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Daarmee laat Club één van de grootste floptransfers uit zijn geschiedenis vertrekken. In de zomer van 2021 telden ze een toenmalig recordbedrag van 9 miljoen euro neer om de aanvaller weg te plukken bij Leicester City, nadat hij indruk gemaakt had tijdens een uitleenbeurt aan OH Leuven.

Recordtransfer flopte volledig

Sowah kon de hoge verwachtingen echter nooit inlossen. Na amper een halfjaar werd hij alweer verhuurd aan AZ, waar hij ook weinig potten brak. Enkel in de eerste helft van het seizoen 2022/23 kende hij onder Carl Hoefkens even een opflakkering, maar die doofde ook snel weer uit.

Vorig seizoen werd Sowah bij Standard nog even herenigd met Hoefkens, maar ook daar kon hij weinig indruk maken. Hij keerde in de zomer terug naar Brugge en belandde daar in de vergeetput. De balans van 3,5 jaar bij Club oogt uiteindelijk zeer mager: in 53 wedstrijden scoorde hij amper twee keer en deelde hij vijf assists uit.

Zal hij nog snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

21
21
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

30
30
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

126
126
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

106
106
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

633
633
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

61
61
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

81
81
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

229
229
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

115
115
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

362
362
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

152
152
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

184
184
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

146
146
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

212
212
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

246
246
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

166
166
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

182
182
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

43
43
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

352
352
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

618
618
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

365
365
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

189
189
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

70
70
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

175
175
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

140
140

Meer sportnieuws