Club Brugge bereikt Skov Olsen-akkoord: transfersom gelekt

1725 stemmen
Club Brugge bereikt Skov Olsen-akkoord: transfersom gelekt

Club Brugge zal tijdens de huidige mercato dan toch afscheid nemen van Andreas Skov Olsen. Verschillende bronnen melden namelijk dat donderdag een akkoord werd gevonden met VfL Wolfsburg. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 14 miljoen euro, bonussen exclusief.

Club Brugge haalde de Deense international begin 2022 weg bij FC Bologna, waar hij op een zijspoor was beland. De West-Vlamingen betaalden een slordige 6 miljoen euro voor zijn komst. Maar al snel bleek Skov Olsen die investering waard. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn.

Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens, Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Maar Skov Olsen bleek wel een wispelturige speler. Te vaak wist hij zijn onmiskenbare kwaliteiten onvoldoende te benutten, wat leidde tot ware non-matchen. De Bruggelingen stonden dan ook niet weigerachtig tegenover een zomers vertrek aan de juiste prijs.

LEES OOK: Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Overtuigend Wolfsburg

Maar mede door het tegenvallende EK van de Deen, bleef de interesse relatief beperkt. In het absolute slot van de mercato waagde Feyenoord weliswaar nog een concrete poging. Bij gebrek aan tijd om een geschikte vervanger te halen, besloot Club echter om niet mee te werken met de Nederlandse topclub.

Skov Olsen vatte dus ook het huidige seizoen aan bij Club. Maar begin januari werd duidelijk dat daar snel verandering in zou kunnen komen. Wolfsburg meldde zich immers aan het front. En de Duitsers konden de aanvaller al snel overtuigen. Niet onlogisch: Die Wölve hebben momenteel een Deense sportief directeur en er lopen enkele oude bekenden van de speler rond.

Akkoord op clubniveau

Ook Club Brugge overstag doen gaan was een ander paar mouwen. Het eerste bod werd als ruim ontoereikend beschouwd. Maar de voorbije dagen zaten beide clubs opnieuw samen en uiteindelijk is er toch een doorbraak gevonden. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad betaalt Wolfsburg zo'n 14 miljoen euro. Al kan die som nog stijgen mits bonussen en andere variabelen. De verwachting is dat de transfer eerstdaags officieel gecommuniceerd wordt. Skov Olsen heeft zijn laatste match voor Club dus al gespeeld.

Veertien miljoen (plus bonussen) voor Skov Olsen is ...

Meest recent

'Witte rook bij Essevee: nieuwe hoofdcoach op komst'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

0
0
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

98
98
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

89
89
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

78
78
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

93
93
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

56
56
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

155
155
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

135
135
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

408
408
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

504
504
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

270
270
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

494
494
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

439
439
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

590
590
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

260
260
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

84
84
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

252
252
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

302
302
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

159
159
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

396
396
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

165
165
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

246
246
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

671
671
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

126
126

Meer sportnieuws