Nieuwe bondscoach krijgt tip: "Onbegrijpelijk dat hij niet bij Duivels zit"

door
Nieuwe bondscoach krijgt tip:

Officieel gezien werd er nog niet gecommuniceerd, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach hangt in de lucht. Uitkijken dus naar wie hem zal opvolgen. Én welke invloed de nieuwe selectieheer zal hebben op de samenstelling van de spelersgroep.

Op papier staat Tedesco dus nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

LEES OOK: 'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Opnieuw een buitenlander

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Volgens de laatste berichten zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Twee daarvan zijn inmiddels bekend: de Fransmannen Rudi Garcia en Thierry Henry. Afwachten dus op wie de keuze uiteindelijk zal vallen. Maar één ding lijkt nu wel al duidelijk. Behoudens last-minute verrassingen zullen de Duivels voor de derde keer op rij een buitenlandse oefenmeester krijgen.

Herkansing voor Mechele?

Dat hoeft uiteraard geen nadeel te zijn. Al valt wel te hopen dat de nieuwe bondscoach ook de vaderlandse competitie serieus zal nemen. Bij Roberto Martinez duurde het alvast een hele poos alvorens hij regelmatig spelers uit de Jupiler Pro League opriep, ook Tedesco verkoos doorgaans jongens die in het buitenland spelen. Nochtans lopen er in de JPL enkele interessante opties rond.

Analist Wim De Coninck bijvoorbeeld, raadt de nieuwe bondscoach aan om eens een kijkje te nemen bij Club Brugge. Meer bepaald naar Brandon Mechele. Die is andermaal bezig aan een puik seizoen op clubniveau, maar wordt nu al een tijdje genegeerd bij de nationale ploeg. Dat snapt De Coninck helemaal niets van. "Mechele wordt nog altijd onderschat. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat wij zoveel miserie achterin hebben bij de nationale ploeg en dat er zelfs niet aan Mechele gedacht wordt", aldus De Coninck bij Sporza.

Mechele moet een herkansing krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

69
69
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

126
126
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

49
49
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

95
95
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

33
33
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

269
269
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

190
190
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

258
258
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

265
265
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

176
176
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

221
221
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

162
162
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

155
155
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

420
420
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

153
153
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

175
175
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

302
302

Meer sportnieuws