Nieuwe bondscoach krijgt tip: "Onbegrijpelijk dat hij niet bij Duivels zit"

door
Nieuwe bondscoach krijgt tip:

Officieel gezien werd er nog niet gecommuniceerd, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach hangt in de lucht. Uitkijken dus naar wie hem zal opvolgen. Én welke invloed de nieuwe selectieheer zal hebben op de samenstelling van de spelersgroep.

Op papier staat Tedesco dus nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

Opnieuw een buitenlander

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Volgens de laatste berichten zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Twee daarvan zijn inmiddels bekend: de Fransmannen Rudi Garcia en Thierry Henry. Afwachten dus op wie de keuze uiteindelijk zal vallen. Maar één ding lijkt nu wel al duidelijk. Behoudens last-minute verrassingen zullen de Duivels voor de derde keer op rij een buitenlandse oefenmeester krijgen.

Herkansing voor Mechele?

Dat hoeft uiteraard geen nadeel te zijn. Al valt wel te hopen dat de nieuwe bondscoach ook de vaderlandse competitie serieus zal nemen. Bij Roberto Martinez duurde het alvast een hele poos alvorens hij regelmatig spelers uit de Jupiler Pro League opriep, ook Tedesco verkoos doorgaans jongens die in het buitenland spelen. Nochtans lopen er in de JPL enkele interessante opties rond.

Analist Wim De Coninck bijvoorbeeld, raadt de nieuwe bondscoach aan om eens een kijkje te nemen bij Club Brugge. Meer bepaald naar Brandon Mechele. Die is andermaal bezig aan een puik seizoen op clubniveau, maar wordt nu al een tijdje genegeerd bij de nationale ploeg. Dat snapt De Coninck helemaal niets van. "Mechele wordt nog altijd onderschat. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat wij zoveel miserie achterin hebben bij de nationale ploeg en dat er zelfs niet aan Mechele gedacht wordt", aldus De Coninck bij Sporza.

POLL: Mechele moet een herkansing krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

29
29
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

48
48
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

119
119
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

63
63
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

157
157
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

41
41
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

47
47
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

212
212
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

299
299
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

161
161
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

301
301
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

158
158
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

157
157
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

185
185
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

336
336
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

194
194
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

312
312
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

136
136

Meer sportnieuws