Nieuwe bondscoach krijgt tip: "Onbegrijpelijk dat hij niet bij Duivels zit"

1038 stemmen
Nieuwe bondscoach krijgt tip:

Officieel gezien werd er nog niet gecommuniceerd, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach hangt in de lucht. Uitkijken dus naar wie hem zal opvolgen. Én welke invloed de nieuwe selectieheer zal hebben op de samenstelling van de spelersgroep.

Op papier staat Tedesco dus nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Opnieuw een buitenlander

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Volgens de laatste berichten zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Twee daarvan zijn inmiddels bekend: de Fransmannen Rudi Garcia en Thierry Henry. Afwachten dus op wie de keuze uiteindelijk zal vallen. Maar één ding lijkt nu wel al duidelijk. Behoudens last-minute verrassingen zullen de Duivels voor de derde keer op rij een buitenlandse oefenmeester krijgen.

Herkansing voor Mechele?

Dat hoeft uiteraard geen nadeel te zijn. Al valt wel te hopen dat de nieuwe bondscoach ook de vaderlandse competitie serieus zal nemen. Bij Roberto Martinez duurde het alvast een hele poos alvorens hij regelmatig spelers uit de Jupiler Pro League opriep, ook Tedesco verkoos doorgaans jongens die in het buitenland spelen. Nochtans lopen er in de JPL enkele interessante opties rond.

Analist Wim De Coninck bijvoorbeeld, raadt de nieuwe bondscoach aan om eens een kijkje te nemen bij Club Brugge. Meer bepaald naar Brandon Mechele. Die is andermaal bezig aan een puik seizoen op clubniveau, maar wordt nu al een tijdje genegeerd bij de nationale ploeg. Dat snapt De Coninck helemaal niets van. "Mechele wordt nog altijd onderschat. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat wij zoveel miserie achterin hebben bij de nationale ploeg en dat er zelfs niet aan Mechele gedacht wordt", aldus De Coninck bij Sporza.

Mechele moet een herkansing krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

6
6
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

81
81
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

26
26
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

103
103
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

262
262
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

182
182
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

485
485
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

121
121
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

95
95
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

102
102
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

363
363
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

651
651
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

94
94
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

263
263
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

434
434
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

291
291
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

165
165
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

352
352
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

407
407
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

175
175
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

473
473
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

112
112
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

370
370
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

406
406
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

552
552

Meer sportnieuws