Nieuwe bondscoach krijgt tip: "Onbegrijpelijk dat hij niet bij Duivels zit"

1038 stemmen
Nieuwe bondscoach krijgt tip:

Officieel gezien werd er nog niet gecommuniceerd, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach hangt in de lucht. Uitkijken dus naar wie hem zal opvolgen. Én welke invloed de nieuwe selectieheer zal hebben op de samenstelling van de spelersgroep.

Op papier staat Tedesco dus nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

LEES OOK: Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Opnieuw een buitenlander

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Volgens de laatste berichten zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Twee daarvan zijn inmiddels bekend: de Fransmannen Rudi Garcia en Thierry Henry. Afwachten dus op wie de keuze uiteindelijk zal vallen. Maar één ding lijkt nu wel al duidelijk. Behoudens last-minute verrassingen zullen de Duivels voor de derde keer op rij een buitenlandse oefenmeester krijgen.

Herkansing voor Mechele?

Dat hoeft uiteraard geen nadeel te zijn. Al valt wel te hopen dat de nieuwe bondscoach ook de vaderlandse competitie serieus zal nemen. Bij Roberto Martinez duurde het alvast een hele poos alvorens hij regelmatig spelers uit de Jupiler Pro League opriep, ook Tedesco verkoos doorgaans jongens die in het buitenland spelen. Nochtans lopen er in de JPL enkele interessante opties rond.

Analist Wim De Coninck bijvoorbeeld, raadt de nieuwe bondscoach aan om eens een kijkje te nemen bij Club Brugge. Meer bepaald naar Brandon Mechele. Die is andermaal bezig aan een puik seizoen op clubniveau, maar wordt nu al een tijdje genegeerd bij de nationale ploeg. Dat snapt De Coninck helemaal niets van. "Mechele wordt nog altijd onderschat. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat wij zoveel miserie achterin hebben bij de nationale ploeg en dat er zelfs niet aan Mechele gedacht wordt", aldus De Coninck bij Sporza.

Mechele moet een herkansing krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

11
11
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

493
493
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

29
29
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

85
85
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

170
170
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

16
16
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

35
35
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

226
226
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

121
121
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

299
299
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

232
232
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

402
402
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

411
411
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

244
244
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

102
102
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

181
181
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

61
61
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

66
66
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

526
526
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

184
184
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

190
190
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

953
953
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

111
111

Meer sportnieuws