Nieuwe bondscoach krijgt tip: "Onbegrijpelijk dat hij niet bij Duivels zit"

door
Nieuwe bondscoach krijgt tip:

Officieel gezien werd er nog niet gecommuniceerd, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach hangt in de lucht. Uitkijken dus naar wie hem zal opvolgen. Én welke invloed de nieuwe selectieheer zal hebben op de samenstelling van de spelersgroep.

Op papier staat Tedesco dus nog steeds aan het roer van Rode Duivels. Maar ondertussen is het al een tijdje duidelijk dat de KBVB zijn samenwerking met de Italiaanse Duitser weldra zal stopzetten. Het blijft om uiteenlopende redenen echter wachten op een officiële communicatie. Tot die tijd blijft Tedesco in het ongewisse, niet bepaald de meest respectvolle omgangsvorm.

LEES OOK: Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

Opnieuw een buitenlander

Eén van de redenen dat de bond dit dossier zo lang laat aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wil hebben. Die zoektocht draait nu al een tijdje op volle toeren en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Volgens de laatste berichten zouden nog een vijftal kandidaten overblijven. Twee daarvan zijn inmiddels bekend: de Fransmannen Rudi Garcia en Thierry Henry. Afwachten dus op wie de keuze uiteindelijk zal vallen. Maar één ding lijkt nu wel al duidelijk. Behoudens last-minute verrassingen zullen de Duivels voor de derde keer op rij een buitenlandse oefenmeester krijgen.

Herkansing voor Mechele?

Dat hoeft uiteraard geen nadeel te zijn. Al valt wel te hopen dat de nieuwe bondscoach ook de vaderlandse competitie serieus zal nemen. Bij Roberto Martinez duurde het alvast een hele poos alvorens hij regelmatig spelers uit de Jupiler Pro League opriep, ook Tedesco verkoos doorgaans jongens die in het buitenland spelen. Nochtans lopen er in de JPL enkele interessante opties rond.

Analist Wim De Coninck bijvoorbeeld, raadt de nieuwe bondscoach aan om eens een kijkje te nemen bij Club Brugge. Meer bepaald naar Brandon Mechele. Die is andermaal bezig aan een puik seizoen op clubniveau, maar wordt nu al een tijdje genegeerd bij de nationale ploeg. Dat snapt De Coninck helemaal niets van. "Mechele wordt nog altijd onderschat. Ik vind het echt onbegrijpelijk dat wij zoveel miserie achterin hebben bij de nationale ploeg en dat er zelfs niet aan Mechele gedacht wordt", aldus De Coninck bij Sporza.

Mechele moet een herkansing krijgen bij de Duivels ...

Meest recent

Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

3
3
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

28
28
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

29
29
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

63
63
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

39
39
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

164
164
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

18
18
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

81
81
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

207
207
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

60
60
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

130
130
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

31
31
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

211
211
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

712
712
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

833
833
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

180
180
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

350
350
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

139
139
Hasi out bij Anderlecht? Renard spreekt klare taal

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

137
137
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

380
380
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

402
402
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

118
118
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

117
117
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

147
147

Meer sportnieuws