'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

door
'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

RSC Anderlecht hoopt zich zo snel mogelijk te versterken met één of meerdere centrale verdedigers. Ondertussen werkt de Belgische recordkampioen ook al naar de langere termijn toe. Zo zou Paars-Wit op punt staan om een nieuw potentieel goudhaantje te strikken.

Sportief directeur Olivier Renard moet tijdens zijn eerste transferperiode aan het roer bij Anderlecht meteen vol aan de bak. De huidige selectie heeft dringend nood aan een extra versterking, vooral in de achterhoede. En gezien het drukke programma van de komende weken volgen die aanwinsten liever vandaag dan morgen.

De oud-doelman heeft echter nog een opdracht. Zo zal Renard ook de RSCA Futures van verse krachten moeten voorzien. De beloften van Anderlecht zijn immers bezig aan een tegenvallend seizoen. Ze staan voorlaatste in de Challenger Pro League en moeten dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren.

LEES OOK: Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Fout van Fredberg vermijden

Degradatie van de beloften uit de profreeksen zou een flinke knauw zijn voor de paars-witte jeugdopleiding. Bovendien kreeg Renard's voorganger Jesper Fredberg regelmatig het verwijt dat hij de Futures te vaak links liet liggen en te weinig van versterking voorzag. Die fout wil de nieuwe sportieve baas niet herhalen.

Met Ibrahim Kanaté lijkt alvast een Malinees toptalent op komst. En inmiddels zou Renard een nieuw akkoord hebben bereikt. Zo meldt de bekende Franse transferwatcher Sébastien Denis dat Anderlecht en Olympique Marseille rond zijn over de komst van de 17-jarige (flank)aanvaller Enzo Sternal.

Langdurig contract ligt klaar

De Franse jeugd-international geldt als één van de meest veelbelovende talenten van zijn talent. Maar Sternal is ongeduldig en wil nu al meer kansen bij de grote jongens, terwijl Marseille hem daar nog niet klaar voor acht. Bij de RSCA Futures zou hij echter meteen in een profcompetitie aantreden én zou hij veel sneller de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten.

Met dat traject wist Anderlecht hem inmiddels over de streep te trekken. Er ligt naar verluidt een langdurig contract voor Sternal klaar. En nu zou Renard dus ook een akkoord op clubniveau hebben bereikt. Daarbij behoudt L'OM wel grotendeels controle over zijn toekomst. Zo dwongen de Fransen een terugkoopoptie af én een aanzienlijk percentage op de transfersom indien hij later toch aan een andere club verkocht wordt.

Renard levert tot dusver goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

0
0
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

56
56
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

65
65
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

68
68
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

133
133
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

56
56
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

117
117
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

215
215
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

359
359
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

180
180
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

129
129
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

86
86
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

336
336
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

265
265
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

253
253
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

377
377
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

92
92
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

191
191
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1157
1157
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

432
432
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

171
171
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

557
557
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

215
215

Meer sportnieuws