'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

699
'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

RSC Anderlecht hoopt zich zo snel mogelijk te versterken met één of meerdere centrale verdedigers. Ondertussen werkt de Belgische recordkampioen ook al naar de langere termijn toe. Zo zou Paars-Wit op punt staan om een nieuw potentieel goudhaantje te strikken.

Sportief directeur Olivier Renard moet tijdens zijn eerste transferperiode aan het roer bij Anderlecht meteen vol aan de bak. De huidige selectie heeft dringend nood aan een extra versterking, vooral in de achterhoede. En gezien het drukke programma van de komende weken volgen die aanwinsten liever vandaag dan morgen.

De oud-doelman heeft echter nog een opdracht. Zo zal Renard ook de RSCA Futures van verse krachten moeten voorzien. De beloften van Anderlecht zijn immers bezig aan een tegenvallend seizoen. Ze staan voorlaatste in de Challenger Pro League en moeten dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren.

LEES OOK: Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

Fout van Fredberg vermijden

Degradatie van de beloften uit de profreeksen zou een flinke knauw zijn voor de paars-witte jeugdopleiding. Bovendien kreeg Renard's voorganger Jesper Fredberg regelmatig het verwijt dat hij de Futures te vaak links liet liggen en te weinig van versterking voorzag. Die fout wil de nieuwe sportieve baas niet herhalen.

Met Ibrahim Kanaté lijkt alvast een Malinees toptalent op komst. En inmiddels zou Renard een nieuw akkoord hebben bereikt. Zo meldt de bekende Franse transferwatcher Sébastien Denis dat Anderlecht en Olympique Marseille rond zijn over de komst van de 17-jarige (flank)aanvaller Enzo Sternal.

Langdurig contract ligt klaar

De Franse jeugd-international geldt als één van de meest veelbelovende talenten van zijn talent. Maar Sternal is ongeduldig en wil nu al meer kansen bij de grote jongens, terwijl Marseille hem daar nog niet klaar voor acht. Bij de RSCA Futures zou hij echter meteen in een profcompetitie aantreden én zou hij veel sneller de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten.

Met dat traject wist Anderlecht hem inmiddels over de streep te trekken. Er ligt naar verluidt een langdurig contract voor Sternal klaar. En nu zou Renard dus ook een akkoord op clubniveau hebben bereikt. Daarbij behoudt L'OM wel grotendeels controle over zijn toekomst. Zo dwongen de Fransen een terugkoopoptie af én een aanzienlijk percentage op de transfersom indien hij later toch aan een andere club verkocht wordt.

Renard levert tot dusver goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

41
41
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

11
11
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

30
30
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

47
47
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

76
76
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

98
98
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

50
50
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

252
252
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

510
510
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

64
64
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

129
129
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

173
173
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

312
312
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

600
600
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

233
233
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

565
565
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws