'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

699
'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

RSC Anderlecht hoopt zich zo snel mogelijk te versterken met één of meerdere centrale verdedigers. Ondertussen werkt de Belgische recordkampioen ook al naar de langere termijn toe. Zo zou Paars-Wit op punt staan om een nieuw potentieel goudhaantje te strikken.

Sportief directeur Olivier Renard moet tijdens zijn eerste transferperiode aan het roer bij Anderlecht meteen vol aan de bak. De huidige selectie heeft dringend nood aan een extra versterking, vooral in de achterhoede. En gezien het drukke programma van de komende weken volgen die aanwinsten liever vandaag dan morgen.

De oud-doelman heeft echter nog een opdracht. Zo zal Renard ook de RSCA Futures van verse krachten moeten voorzien. De beloften van Anderlecht zijn immers bezig aan een tegenvallend seizoen. Ze staan voorlaatste in de Challenger Pro League en moeten dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren.

LEES OOK: 'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Fout van Fredberg vermijden

Degradatie van de beloften uit de profreeksen zou een flinke knauw zijn voor de paars-witte jeugdopleiding. Bovendien kreeg Renard's voorganger Jesper Fredberg regelmatig het verwijt dat hij de Futures te vaak links liet liggen en te weinig van versterking voorzag. Die fout wil de nieuwe sportieve baas niet herhalen.

Met Ibrahim Kanaté lijkt alvast een Malinees toptalent op komst. En inmiddels zou Renard een nieuw akkoord hebben bereikt. Zo meldt de bekende Franse transferwatcher Sébastien Denis dat Anderlecht en Olympique Marseille rond zijn over de komst van de 17-jarige (flank)aanvaller Enzo Sternal.

Langdurig contract ligt klaar

De Franse jeugd-international geldt als één van de meest veelbelovende talenten van zijn talent. Maar Sternal is ongeduldig en wil nu al meer kansen bij de grote jongens, terwijl Marseille hem daar nog niet klaar voor acht. Bij de RSCA Futures zou hij echter meteen in een profcompetitie aantreden én zou hij veel sneller de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten.

Met dat traject wist Anderlecht hem inmiddels over de streep te trekken. Er ligt naar verluidt een langdurig contract voor Sternal klaar. En nu zou Renard dus ook een akkoord op clubniveau hebben bereikt. Daarbij behoudt L'OM wel grotendeels controle over zijn toekomst. Zo dwongen de Fransen een terugkoopoptie af én een aanzienlijk percentage op de transfersom indien hij later toch aan een andere club verkocht wordt.

Renard levert tot dusver goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

0
0
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

226
226
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

68
68
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

80
80
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

57
57
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

88
88
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

207
207
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

148
148
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

315
315
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

57
57
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

244
244
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

445
445
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

345
345
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

394
394
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

352
352
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

450
450
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

223
223
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

397
397
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

420
420
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

390
390
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234

Meer sportnieuws