'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

door
'Renard raast door: Anderlecht strikt nieuwe aanvaller'

RSC Anderlecht hoopt zich zo snel mogelijk te versterken met één of meerdere centrale verdedigers. Ondertussen werkt de Belgische recordkampioen ook al naar de langere termijn toe. Zo zou Paars-Wit op punt staan om een nieuw potentieel goudhaantje te strikken.

Sportief directeur Olivier Renard moet tijdens zijn eerste transferperiode aan het roer bij Anderlecht meteen vol aan de bak. De huidige selectie heeft dringend nood aan een extra versterking, vooral in de achterhoede. En gezien het drukke programma van de komende weken volgen die aanwinsten liever vandaag dan morgen.

De oud-doelman heeft echter nog een opdracht. Zo zal Renard ook de RSCA Futures van verse krachten moeten voorzien. De beloften van Anderlecht zijn immers bezig aan een tegenvallend seizoen. Ze staan voorlaatste in de Challenger Pro League en moeten dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren.

LEES OOK: Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

Fout van Fredberg vermijden

Degradatie van de beloften uit de profreeksen zou een flinke knauw zijn voor de paars-witte jeugdopleiding. Bovendien kreeg Renard's voorganger Jesper Fredberg regelmatig het verwijt dat hij de Futures te vaak links liet liggen en te weinig van versterking voorzag. Die fout wil de nieuwe sportieve baas niet herhalen.

Met Ibrahim Kanaté lijkt alvast een Malinees toptalent op komst. En inmiddels zou Renard een nieuw akkoord hebben bereikt. Zo meldt de bekende Franse transferwatcher Sébastien Denis dat Anderlecht en Olympique Marseille rond zijn over de komst van de 17-jarige (flank)aanvaller Enzo Sternal.

Langdurig contract ligt klaar

De Franse jeugd-international geldt als één van de meest veelbelovende talenten van zijn talent. Maar Sternal is ongeduldig en wil nu al meer kansen bij de grote jongens, terwijl Marseille hem daar nog niet klaar voor acht. Bij de RSCA Futures zou hij echter meteen in een profcompetitie aantreden én zou hij veel sneller de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten.

Met dat traject wist Anderlecht hem inmiddels over de streep te trekken. Er ligt naar verluidt een langdurig contract voor Sternal klaar. En nu zou Renard dus ook een akkoord op clubniveau hebben bereikt. Daarbij behoudt L'OM wel grotendeels controle over zijn toekomst. Zo dwongen de Fransen een terugkoopoptie af én een aanzienlijk percentage op de transfersom indien hij later toch aan een andere club verkocht wordt.

Renard levert tot dusver goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

8
8
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

22
22
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

15
15
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

29
29
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

34
34
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

73
73
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

104
104
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

43
43
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

135
135
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

62
62
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

189
189
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

155
155
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

125
125
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

45
45
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

415
415
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

176
176
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

271
271
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

562
562
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

170
170
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

118
118
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

262
262
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

69
69
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

79
79

Meer sportnieuws