'Anderlecht slaat toe en is Club Brugge te snel af'

door
'Anderlecht slaat toe en is Club Brugge te snel af'

RSC Anderlecht gaat plots voluit inzake transfers. De Brusselaars gaan niet alleen voor de eerste ploeg versterking halen, maar ook voor RSCA Futures. Olivier Renard heeft daar een volgend talent weten te strikken. Dat maakt La Dernière Heure bekend.

LEES OOK: 'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Kanaté naar Anderlecht

Ibrahim Kanaté gaat Anderlecht versterken. De 18-jarige linkerflankaanvaller wordt aanzien als een zeer groot talent en Paars-Wit haalt volgens de krant een grote slag thuis. Chelsea en Club Brugge aasden ook op zijn handtekening, maar de speler koos voor RSCA.

Het mocht blijkbaar wat kosten, want Kanaté trekt voor 1,8 miljoen euro naar Anderlecht. Club Brugge haakte af vanwege de transfersom. Hij komt over van AFE uit Mali en RSCA betaalt zo wel een heel stevige transferprijs. De speler zal eerst aansluiten bij RSCA Futures. Daar hebben ze met jongens als Gassimou Sylla en Jayden Onia Seke nochtans bijna 16-jarige spelers die op de flanken uit de voeten kunnen.

Chelsea en Club Brugge

Anderlecht is duidelijk bezig met het halen van buitenlandse talenten. Dat is opvallend, aangezien er in Neerpede nochtans zeer veel talent rondloopt. Ook Enzo Sternal van Marseille wordt genoemd en daarnaast zijn er nog een aantal buitenlandse spelers in aantocht. 

RSCA Futures gaat zo meer en meer het voorbeeld volgen van de andere Belgische beloftenclubs. Die worden ook steeds meer clubs, waar meer en meer jonge buitenlandse spelers opdraven. Nochtans was het vooral de bedoeling dat Belgische talenten daar kansen zouden krijgen. Tijd voor de voetbalbond om daar paal en perk aan te gaan stellen?

Goede aanwinst voor RSCA?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

78
78
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

25
25
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

20
20
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

40
40
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

230
230
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

152
152
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

178
178
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

331
331
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

584
584
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

389
389
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

319
319
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

420
420
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

657
657
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

143
143
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

145
145
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

56
56
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

27
27
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

55
55
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

73
73
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

167
167
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

116
116
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

248
248
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

45
45
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

259
259

Meer sportnieuws