'Anderlecht slaat toe en is Club Brugge te snel af'

door
'Anderlecht slaat toe en is Club Brugge te snel af'

RSC Anderlecht gaat plots voluit inzake transfers. De Brusselaars gaan niet alleen voor de eerste ploeg versterking halen, maar ook voor RSCA Futures. Olivier Renard heeft daar een volgend talent weten te strikken. Dat maakt La Dernière Heure bekend.

LEES OOK: Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

Kanaté naar Anderlecht

Ibrahim Kanaté gaat Anderlecht versterken. De 18-jarige linkerflankaanvaller wordt aanzien als een zeer groot talent en Paars-Wit haalt volgens de krant een grote slag thuis. Chelsea en Club Brugge aasden ook op zijn handtekening, maar de speler koos voor RSCA.

Het mocht blijkbaar wat kosten, want Kanaté trekt voor 1,8 miljoen euro naar Anderlecht. Club Brugge haakte af vanwege de transfersom. Hij komt over van AFE uit Mali en RSCA betaalt zo wel een heel stevige transferprijs. De speler zal eerst aansluiten bij RSCA Futures. Daar hebben ze met jongens als Gassimou Sylla en Jayden Onia Seke nochtans bijna 16-jarige spelers die op de flanken uit de voeten kunnen.

Chelsea en Club Brugge

Anderlecht is duidelijk bezig met het halen van buitenlandse talenten. Dat is opvallend, aangezien er in Neerpede nochtans zeer veel talent rondloopt. Ook Enzo Sternal van Marseille wordt genoemd en daarnaast zijn er nog een aantal buitenlandse spelers in aantocht. 

RSCA Futures gaat zo meer en meer het voorbeeld volgen van de andere Belgische beloftenclubs. Die worden ook steeds meer clubs, waar meer en meer jonge buitenlandse spelers opdraven. Nochtans was het vooral de bedoeling dat Belgische talenten daar kansen zouden krijgen. Tijd voor de voetbalbond om daar paal en perk aan te gaan stellen?

Goede aanwinst voor RSCA?

Meest recent

'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

62
62
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

106
106
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

175
175
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

78
78
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

62
62
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

66
66
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

50
50
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

47
47
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

55
55
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

171
171
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

184
184
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

230
230
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

40
40
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

194
194
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

46
46
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

59
59
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

169
169
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

285
285
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

88
88
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

52
52
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

182
182
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

276
276

Meer sportnieuws