Antwerp moet zware sanctie vrezen na derby-incidenten

500
Antwerp moet zware sanctie vrezen na derby-incidenten

De stadsderby tussen Beerschot VA en Antwerp FC leverde zondagmiddag geen winnaar op, een redelijk aangename partij eindigde op 1-1. Jammer genoeg werd de match ontsierd door het wangedrag van enkele bezoekende 'fans'. En dat blijft allicht niet zonder gevolgen.

De Antwerpse stadsderby's leveren doorgaans heel wat spektakel op. Jammer genoeg gaat het bijna elke keer ook gepaard met extra-sportieve wantoestanden. De heenwedstrijd van dit seizoen moest bijvoorbeeld stopgezet worden nadat Beerschot-fans uit protest met vuurpijlen op het veld bleven gooien.

De wedstrijd van zondag kon gelukkig wel uitgespeeld worden. Maar ook nu was er, ondanks verscherpte controles, een incident met pyrotechnisch materiaal. Voor de aftrap verliep de pyroshow in beide vakken schijnbaar nog gecontroleerd. Na de gelijkmaker van Antwerp liep het echter opnieuw mis in het uitvak.

LEES OOK: Pro League maakt speeldata Croky Cup bekend

Kuyt haalt keihard uit

Een aantal bezoekende fans stak opnieuw vuurpijlen en fakkels af. Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een zeil, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden.

Vlak na de match werd de sportieve omkadering van Beerschot dan weer belaagd. Eén bommetje ontplofte dusdanig dicht in de buurt van de performance coach, dat hij mogelijk gehoorschade heeft opgelopen. Coach Dirk Kuyt haalde achteraf dan ook vernietigend uit. En de incidenten blijven niet zonder gevolgen.

Strenge straffen op komst

De politie maakt zich alvast sterk dat het alles op camera heeft staan en dat men alles in het werk zal stellen om de daders te vervolgen. Daarnaast moet ook Antwerp rekening houden met zware sancties. Na soortgelijke incidenten tijdens de uitmatch op Club Brugge, kreeg de club van het bondsparket nog een alternatieve sanctie opgelegd.

Zo moest men een actieplan opstellen om het misbruik van pyrotechnisch materiaal tegen te gaan. Maar dat actieplan mist dus (voorlopig?) zijn effect. En dus zal het bondsparket dit keer niet zo genadig zijn. Volgens Het Laatste Nieuws horen meerdere uitduels zonder supporters tot de mogelijkheden. Ook een fikse boete lijkt onvermijdelijk.

Zo'n incidenten moeten ook sportieve sancties krijgen ...

Meest recent

Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

16
16
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

11
11
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

17
17
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

17
17
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

45
45
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

82
82
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

34
34
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

83
83
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

57
57
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

222
222
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

36
36
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

139
139
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

314
314
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

93
93
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

173
173
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

284
284
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

39
39
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

42
42
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

361
361
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

385
385
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

200
200
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

268
268
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

285
285

Meer sportnieuws