Dendoncker bezorgt Anderlecht plots stevige kopbrekens

799
Dendoncker bezorgt Anderlecht plots stevige kopbrekens

Leander Dendoncker wordt door RSC Anderlecht gehuurd van Aston Villa en Paars-Wit heeft een aankoopoptie van 7 miljoen euro. De 29-jarige middenvelder krijgt de nodige kritiek van de fans, maar ook in de media. Maar is Dendoncker niet juist goed bezig?

Bij de 0 op 6 tegen KRC Genk en FCV Dender bleek alvast van wel, net als tegen Beerschot. Anderlecht verloor net voor Nieuwjaar beide matchen en Dendoncker kreeg nadien de volle laag. Dat blijkt toch onterecht te zijn en vooral gebaseerd te zijn op gevoel. Hij moet als defensieve middenvelder immers vooral in verdedigend opzicht belangrijk zijn en dat is hij. Dendoncker was in beide matchen daarin op niveau.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

Defensief bij de beteren tegen Dender en Genk

Tegen FCV Dender was Dendoncker de speler die het derde vaakst de bal had. Wat logisch is, als eerste aanspeelpunt net voor de defensie. Zijn passingspercentage lag op 81,1%, wat zeker niet uitzonderlijk goed is. Degelijk. De korte passes waren wel goed met 91,3%, de medium passes waren pover met 70,6% en de lange ballen waren ook in orde met 83,3%. Dendoncker kiest vooral voor de korte passes, wat ook logisch is. Bal afpakken en snel inleveren, dat is zijn taak. Zo was hij ook vroeger in zijn eerste periode in Brussel.

Dendoncker is nooit een spelverdeler geweest, al lijken sommigen dat wel te verwachten. Het etiket van de Premier League zorgt daarbij voor soms onrealistische verwachtingen. Ohja, Mathias Jörgensen kreeg vaak kritiek op zijn uitvoetballen maar de Deen stond inzake aangekomen én progressieve passes altijd bijzonder hoog in die data. Dat terzijde.

Als we kijken naar de defensieve acties, dan zien we dat Dendoncker de meeste succesvolle tackles had van de ploeg, twee keer een dribbel afstopte (hij werd zelf ook drie keer gedribbeld), twee keer een schot blokkeerde en wist tien keer een bal weg te werken uit het strafschopgebied. Hij won ook 8 van zijn 11 kopbalduels. In totaal won Dendoncker 12 van de 20 duels. Vooral Rits faalde daarin met amper 2 op 7 gewonnen duels. Dendoncker staat ook steevast in de top drie van afgelegde meters.

Tegen KRC Genk had Dendoncker een passingsperscentage van 96,8%. Opvallend genoeg waren zijn medium passes daar uitstekend met 36 op 36 (100%), net zoals zijn lange ballen (5 op 5 en 100%). Tegen Genk won Dendoncker al zijn luchtduels, maar de grondduels waren met 6 op 15 niet al te best. Hij realiseerde wel 75% geslaagde tackles en werkte de bal zes keer weg uit het eigen strafschopgebied. Dat zijn vergelijkbare cijfers met Ibrahima Bangoura, die nadien veel lof kreeg voor zijn match tegen Anderlecht. Dendoncker heroverde in die match 9 keer de bal, enkel Bangoura deed beter met 10.

Dendoncker speelde puur in zijn rol twee keer best goed, al mag het nog iets dwingender zijn. Tegen KRC Genk was hij inzake defensieve acties zelfs een van de beste spelers op het veld en zijn passing was toen ook dik in orde, met ook nog heel wat progressieve passes. Tegen Dender was die passing iets minder. Globaal gezien voldoet Dendoncker dus zeker in zijn rol, al mag hij met zijn fysieke impact nog iets meer grondduels winnen.

Heel erg nodig op het middenveld

Het niveau van de voormalige speler van Wolves en Napoli is zeker groeiende en als we David Hubert zijn, halen we hem toch niet weg op het middenveld, zeker tegen het fysieke sterke Club Brugge. RSCA moet in de centrale defensie toch een andere oplossing zoeken tegen Club. Defensief kan Anderlecht zijn impact op het middenveld momenteel niet missen, dat bleek zelfs tegen Beerschot. Aanvallend is de bijdrage beperkt, maar dat is dan ook niet zijn eerste taak. 

En dan is er nog die match tegen Beerschot in de beker als centrale verdediger. Daar was Dendoncker een rots in de branding bij de fysieke duels en stond hij 96 minuten pal. Het is duidelijk dat de 32-voudige Rode Duivel stilaan weer zijn beste niveau aan het halen is. Maar de fans/waarnemers moeten wel beseffen dat Dendoncker een draver en dienende speler is, geen spelbepalende of iemand die de kart trekt.

Renard en Vandenhaute moeten gaan beslissen: willen ze 7 miljoen euro op tafel leggen voor iemand die toch nog zeker een drietal jaren op Belgisch topniveau zou moeten kunnen spelen. Of kunnen ze de prijs van Aston Villa misschien nog wat laten zakken? Dendoncker is een polyvalente speler die na 1,5 jaar weinig te spelen eindelijk weer op ritme geraakt. Hij is bovendien een type zoals de kern van Anderlecht wel nodig heeft in de Jupiler Pro League. Misschien toch maar een inspanning doen om hem te kopen en op de achtergrond jonge talenten als De Cat en Engwanda klaarstomen om binnen 2 à 3 jaar over te nemen. Kopbrekens bij de RSCA-top.

Claudio Reulens

Moet RSCA deze Dendoncker toch proberen te houden?

Meest recent

OHL in vieze papieren na pandoering in Beveren

OH Leuven zit stilaan in zeer vieze papieren. Het blijft achter met een nul op vijftien nadat het nu ...

14
14
RSCA-fans begrijpen niets van ingreep Bruno: "Rampzalig"

RSC Anderlecht heeft zondagavond een meer dan verdienstelijke wedstrijd gespeeld. Maar uiteindelijk ...

10
10
Niemand echt tevreden: Anderlecht en Genk gelijk na intense clash

De topper van het weekend in de Jupiler Pro League heeft geen doelpunten en dus ook geen winnaar ...

188
188
Crisis loert bij puntenloos Kortrijk: "Het is simpel ..."

KV Kortrijk leek zondagnamiddag uitgerekend in de derby tegen Zulte Waregem op weg naar zijn eerste ...

99
99
‘Kompany heeft eigen Bayern-speler compleet genaaid’

Vincent Kompany sprak zijn vertrouwen in Jonas Urbig openlijk uit, maar achter de schermen speelde ...

46
46
Arsenal wint Londense clash: Tzolis beslissend tegen Chelsea

In de Premier League telt Arsenal FC na drie speeldagen nog steeds het maximum van de punten. De ...

52
52
"Geen hol waard" - Anderlecht-aanwinst valt uit de toon

RSC Anderlecht stond zondagavond voor een op papier lastige opdracht. Zo kreeg de recordkampioen het ...

173
173
Nieuwe doel voor swingend Gent: "Zullen we alles aan doen"

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

130
130
Barça deelt pak slaag uit; pandoering bij debuut El Ouahdi

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van zijn Champions League-campagne. In La Liga ...

108
108
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

481
481
Kortrijk in rouw: Zulte Waregem wint derby na ongelooflijk slot

KV Kortrijk blijft ook na vijf speeldagen puntenloos in de kelder van het klassement staan. In de ...

124
124
Opstellingen: Bruno verrast iedereen, Genk met basisdebutant

Traditiegetrouw wordt zondagavond de topper van de speeldag in de Jupiler Pro League afgewerkt. Zo ...

161
161
In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

33
33
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

364
364
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

356
356
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

87
87
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

277
277
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

178
178
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

587
587
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

368
368
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

294
294
Gebeten hond bij Club: titularis gooit basisplek te grabbel

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

745
745
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

580
580
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

318
318
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

133
133

Meer sportnieuws