Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

door
Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

De officiële bevestiging is er voorlopig nog niet, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach lijkt onvermijdbaar. De zoektocht naar een opvolger zou alvast op volle toeren draaien. Het heeft er alle schijn van dat het opnieuw een buitenlander zal worden.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

LEES OOK: Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

Ondergang Tedesco

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

Profiel gekend

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de bond, is immers al druk in de weer om een vervanger aan te stellen. Bij Het Laatste Nieuws meent men alvast te weten welk profiel hij wordt gezocht. "Een trainer met een grote persoonlijkheid en leidersfiguur met grote emotionele intelligentie. Idealiter met een palmares dat ook de sterspelers kan overtuigen", klinkt het.

Verschillende Belgische kanshebbers haakten inmiddels echter al af of zijn niet haalbaar. En dus heeft het er alle schijn van dat de KBVB voor de derde keer op rij voor een buitenlander zal gaan. Bij HLN laat men alvast een opvallende naam vallen: Louis van Gaal. "Hij is vrij en is in principe ook betaalbaar, al speelt diens leeftijd niet in zijn voordeel", klinkt het.

Open voor België

De notoire Nederlander werd eerder ook al aan de Duivels gelinkt. "België zou kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", zei hij afgelopen zomer nog. Gezien zijn palmares en profiel zou Van Gaal zeker niet misstaan. Maar hij is inmiddels al 73 jaar en sukkelde de voorbije jaren ook met gezondheidsproblemen. Het valt te betwijfelen of vrouwlief Truus hem groen licht zal geven om nu nog zo'n avontuur aan te gaan. Bovendien is het allerminst zeker of Van Gaal effectief op de shortlist van Mannaert staat. Voorlopig blijft het bij speculeren ...

Van Gaal zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

21
21
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

17
17
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

172
172
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

75
75
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

38
38
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

132
132
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

32
32
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

251
251
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

229
229
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

29
29
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

289
289
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

202
202
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

256
256
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

199
199
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

227
227
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

924
924
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

178
178
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

769
769
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

549
549
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

516
516
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

264
264
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

344
344
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

708
708
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

845
845
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

579
579

Meer sportnieuws