Christian Benteke spreekt klare taal over terugkeer naar JPL

door
Christian Benteke spreekt klare taal over terugkeer naar JPL

Christian Benteke maakte afgelopen seizoen furore in de MLS. Bij DC United werd hij topscorer van de hoogste klasse in de Verenigde Staten. De aanvaller met een verleden bij KRC Genk en Standard Luik sprak tegenover HUMO klare taal over een toekomstige terugkeer naar de Belgische velden.

Benteke is inmiddels 34 jaar, maar scoren kan hij nog steeds als de beste. Dat bewees hij afgelopen seizoen in de Verenigde Staten. Met 18 goals in 45 wedstrijden toonde Big Ben dat hij nog lang niet versleten is. Een Belgische terugkeer lijkt echter uit den boze.

LEES OOK: ‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Klare taal

Benteke denkt niet dat hij ooit zal terugkeren naar België. “Zeg nooit nooit, maar een terugkeer lijkt me geen optie meer, ook niet na mijn carrière. Ik was 21 toen ik uit België ben weggegaan. Ik spreek zelden Frans, ook al wonen mijn ouders nog in Brussel. Mijn oudste zoon is nog in België geboren, toen ik al voor Aston Villa speelde, maar mijn dochter is geboren in Engeland.”

De Rode Duivel speelde onder andere voor KRC Genk, Standard, KV Mechelen en KV Kortrijk, maar is volledig Engelstalig geworden. “Het Engels is haar moedertaal, en ook voor mijn zoon is het ondertussen zijn eerste taal geworden. Mijn kinderen zijn zo Brits dat het erg moeilijk voor hen zou worden als ik zou terugkeren. Dat besef ik nu wel. We hebben ons helemaal aangepast aan een leven ver weg van België.”

Goaltjesdief

Benteke is een 45-voudige international met 18 doelpunten. In de Jupiler Pro League kwam, hij tot 30 doelpunten in 92 wedstrijden en 11 goals in 20 Play-Off-wedstrijden. Vervolgens ontplofte Benteke in de Premier League bij Aston Villa waarna hij een transfer naar Liverpool versierde. De boomlange aanvaller kwam ook uit voor Crystal Palace.

Had jij Benteke graag zien terugkeren naar de JPL?

Meest recent

Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

0
0
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

32
32
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

34
34
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

169
169
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

178
178
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

159
159
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

97
97
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

250
250
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

238
238
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

183
183
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

82
82
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

46
46
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

516
516
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

371
371
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

616
616
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

385
385
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

116
116
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

128
128
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

471
471
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

279
279
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

119
119
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

280
280
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

488
488

Meer sportnieuws