'Club Brugge staat pal op wintermercato: reden bekend'

door
'Club Brugge staat pal op wintermercato: reden bekend'

Club Brugge lijkt net op tijd op dreef om de koppositie van KRC Genk nog voor nieuwjaar al te bedreigen. Nadien kan er tijdens de wintermercato nog wat gesleuteld worden aan de selectie. Al zit er in Jan Breydel wellicht meer uitgaand dan inkomend verkeer in de pijplijn.

Zo hoopt de landskampioen  verlost te geraken van overbodige pionnen zoals Dedryck Boyata, terwijl het ook wemelt van de geruchten rond een sterkhouder als Joel Ordonez. Daarnaast lopen er met Kyriani Sabbe en Ferran Jutglà nog twee twijfelgevallen rond in Westkapelle. Momenteel past het duo niet echt in Nicky Hayen zijn plannen, wat evenwel niet betekent dat Blauw-Zwart het geloof in hen al helemaal heeft opgegeven. Integendeel: Sabbe en Jutglà worden niet zomaar richting de uitgang geduwd.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Jutglà richting exit?

Het Nieuwsblad wist bijvoorbeeld eerder al te melden dat Club nog een pittig prijskaartje op die laatste heeft geplakt. Naar verluidt zou de 25-jarige Spanjaard, zelf ruim twee jaar geleden voor vijf miljoen weggeplukt bij het B-elftal van Barcelona, nog een aanzienlijke som in het laatje moetje brengen. Zo zou Sevilla zijn afgehaakt omwille van de vrij hoge vraagprijs, die een slordige acht miljoen zou bedragen. Nochtans gaat Jutglà volgende zomer zijn laatste contractjaar in en is hij geen eerste keuze voorin.

Nadat hij vorig seizoen het onderspit dolf tegen Igor Thiago krijgt dit keer Gustaf Nilsson doorgaans de voorkeur diep in de punt. Jutglà gedijt dan ook beter in een systeem met twee speerpunten, al bewees hij in de play-offs dat hij ook dienst kan doen als winger of nummer 10. Bovendien schoot de spits aanvankelijk prima uit de startblokken in Brugge en schopte hij het toen zelfs tot de Spaanse voorselectie voor het EK. Deels door blessureleed verliep het nadien iets minder vlot voor het nummer negen.

Club houdt been stijf

In totaal zit Jutglà tot dusver aan 29 doelpunten en 17 assists in 117 optredens voor Club. Zijn marktwaarde wordt momenteel op vijf miljoen geschat, al neemt Dévy Rigaux dus geen genoegen met dat bedrag. Het Nieuwsblad benadrukt dat een transfer absoluut geen must is voor Club, dat wel beseft dat het zijn contract dringend moet verlengen wil het na komende zomer nog een cent aan hem verdienen. Toch wil Blauw-Zwart niet overhaast te werk gaan. Ook niet wat een eventuele exit in januari betreft.

Terwijl hij in de competitie in de weegschaal ligt met Romeo Vermant blijkt Jutglà in Europa nog steeds de eerste back-up voorin. "Om die reden en omwille van zijn ervaring vindt Club dat hij nog best wel wat miljoenen waard is. Jutgla zal dus niet zomaar vertrekken", aldus de krant, die tevens opmerkt dat Club een onnodig risico zou nemen door Jutglà te laten gaan. Tenslotte staan er in januari cruciale duels op het programma in de Champions League, waar aanwinsten pas nà de League Phase inzetbaar zijn.

Jutglà verdient meer kansen bij Club

Meest recent

Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

23
23
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

15
15
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

30
30
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

238
238
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

79
79
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

19
19
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

34
34
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

215
215
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

306
306
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

88
88
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

257
257
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

327
327
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

386
386
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

313
313
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

111
111
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

561
561
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

729
729
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

242
242
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

317
317
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

71
71
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

133
133
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

337
337
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

377
377
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

216
216

Meer sportnieuws