De Roeck tóch kritisch: "Verantwoordelijkheid nemen"

151 stemmen
De Roeck tóch kritisch:

Antwerp FC is het winnen helemaal verleerd in de Jupiler Pro League. De Great Old leed vrijdag voor de vierde opeenvolgende keer puntenverlies en bleef op 1-1 steken tegen KV Mechelen. Andermaal werd een doelpunt geïncasseerd na een stilstaande fase.

De laatste competitiezege van de Great Old dateerde alweer van begin november. En dus wou men in Mechelen absoluut aanknopen met een overwinning. Maar dat was er in de eerste helft niet echt aan te merken. Antwerp onderging het spel vooral en kwam amper tot noemenswaardige kansen.

Pas in het slot van de eerste periode staken de bezoekers de neus aan het venster. En via een eigen doelpunt konden de Antwerpenaren zowaar op voorsprong komen. Die voorsprong wist RAFC in de tweede helft ook lange tijd te verdedigen. Tot Bas Van den Eynden er met een rake kopbal verdiend 1-1 van maakte.

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Zure tegentreffer

Coach Jonas De Roeck toonde zich desondanks redelijk tevreden in zijn eerste reactie na de match. Zo zwaaide hij met lof naar de mentaliteit van zijn spelersgroep. Ook had de Antwerpse trainer het gevoel dat zijn ploeg het meeste aanspraak kon maken op de overwinning.

Toen hij iets later aanschoof voor zijn persconferentie, was De Roeck iets kritischer in zijn analyse. Vooral dan over het tegendoelpunt, dat tot stand kwam na een vrije trap. Zowel de defensie als doelman Senne Lammens stonden bij die bewuste fase niet bepaald goed opgesteld.

Terugkerend probleem

Een terugkerend fenomeen, want in de vorige wedstrijden slikte RAFC ook telkens doelpunten op stilstaande fases. "Dat moeten we de komende weken beter controleren. Een man vrij laten inlopen en koppen... Daar moeten we scherper in zijn. Je moet je verantwoordelijkheid nemen in zulke situaties", maakte De Roeck zich sterk tegenover Het Laatste Nieuws.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'
411

De kern van Antwerp is onvoldoende gewapend in de breedte ...

Meest recent

Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

0
0
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

53
53
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

18
18
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

204
204
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

311
311
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

278
278
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

485
485
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

206
206
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

323
323
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

154
154
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

517
517
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

586
586
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

394
394
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

627
627
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

259
259
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

458
458
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

485
485
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

438
438
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

518
518
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

903
903
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

205
205
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

208
208

Meer sportnieuws