De Roeck tóch kritisch: "Verantwoordelijkheid nemen"

door
De Roeck tóch kritisch:

Antwerp FC is het winnen helemaal verleerd in de Jupiler Pro League. De Great Old leed vrijdag voor de vierde opeenvolgende keer puntenverlies en bleef op 1-1 steken tegen KV Mechelen. Andermaal werd een doelpunt geïncasseerd na een stilstaande fase.

De laatste competitiezege van de Great Old dateerde alweer van begin november. En dus wou men in Mechelen absoluut aanknopen met een overwinning. Maar dat was er in de eerste helft niet echt aan te merken. Antwerp onderging het spel vooral en kwam amper tot noemenswaardige kansen.

Pas in het slot van de eerste periode staken de bezoekers de neus aan het venster. En via een eigen doelpunt konden de Antwerpenaren zowaar op voorsprong komen. Die voorsprong wist RAFC in de tweede helft ook lange tijd te verdedigen. Tot Bas Van den Eynden er met een rake kopbal verdiend 1-1 van maakte.

LEES OOK: Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Zure tegentreffer

Coach Jonas De Roeck toonde zich desondanks redelijk tevreden in zijn eerste reactie na de match. Zo zwaaide hij met lof naar de mentaliteit van zijn spelersgroep. Ook had de Antwerpse trainer het gevoel dat zijn ploeg het meeste aanspraak kon maken op de overwinning.

Toen hij iets later aanschoof voor zijn persconferentie, was De Roeck iets kritischer in zijn analyse. Vooral dan over het tegendoelpunt, dat tot stand kwam na een vrije trap. Zowel de defensie als doelman Senne Lammens stonden bij die bewuste fase niet bepaald goed opgesteld.

Terugkerend probleem

Een terugkerend fenomeen, want in de vorige wedstrijden slikte RAFC ook telkens doelpunten op stilstaande fases. "Dat moeten we de komende weken beter controleren. Een man vrij laten inlopen en koppen... Daar moeten we scherper in zijn. Je moet je verantwoordelijkheid nemen in zulke situaties", maakte De Roeck zich sterk tegenover Het Laatste Nieuws.

De kern van Antwerp is onvoldoende gewapend in de breedte ...

Meest recent

WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

4
4
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

26
26
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

81
81
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

65
65
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

68
68
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

92
92
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

73
73
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

126
126
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

110
110
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

84
84
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

129
129
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

66
66
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

318
318
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

459
459
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

117
117
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

492
492
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

302
302
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

121
121
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

277
277
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

567
567
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

103
103
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

75
75
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

48
48
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

427
427
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

630
630

Meer sportnieuws