De Roeck tóch kritisch: "Verantwoordelijkheid nemen"

door
De Roeck tóch kritisch:

Antwerp FC is het winnen helemaal verleerd in de Jupiler Pro League. De Great Old leed vrijdag voor de vierde opeenvolgende keer puntenverlies en bleef op 1-1 steken tegen KV Mechelen. Andermaal werd een doelpunt geïncasseerd na een stilstaande fase.

De laatste competitiezege van de Great Old dateerde alweer van begin november. En dus wou men in Mechelen absoluut aanknopen met een overwinning. Maar dat was er in de eerste helft niet echt aan te merken. Antwerp onderging het spel vooral en kwam amper tot noemenswaardige kansen.

Pas in het slot van de eerste periode staken de bezoekers de neus aan het venster. En via een eigen doelpunt konden de Antwerpenaren zowaar op voorsprong komen. Die voorsprong wist RAFC in de tweede helft ook lange tijd te verdedigen. Tot Bas Van den Eynden er met een rake kopbal verdiend 1-1 van maakte.

LEES OOK: Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Zure tegentreffer

Coach Jonas De Roeck toonde zich desondanks redelijk tevreden in zijn eerste reactie na de match. Zo zwaaide hij met lof naar de mentaliteit van zijn spelersgroep. Ook had de Antwerpse trainer het gevoel dat zijn ploeg het meeste aanspraak kon maken op de overwinning.

Toen hij iets later aanschoof voor zijn persconferentie, was De Roeck iets kritischer in zijn analyse. Vooral dan over het tegendoelpunt, dat tot stand kwam na een vrije trap. Zowel de defensie als doelman Senne Lammens stonden bij die bewuste fase niet bepaald goed opgesteld.

Terugkerend probleem

Een terugkerend fenomeen, want in de vorige wedstrijden slikte RAFC ook telkens doelpunten op stilstaande fases. "Dat moeten we de komende weken beter controleren. Een man vrij laten inlopen en koppen... Daar moeten we scherper in zijn. Je moet je verantwoordelijkheid nemen in zulke situaties", maakte De Roeck zich sterk tegenover Het Laatste Nieuws.

De kern van Antwerp is onvoldoende gewapend in de breedte ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

89
89
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

188
188
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

99
99
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

182
182
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

93
93
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

84
84
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

162
162
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

270
270
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

257
257
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

269
269
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

623
623
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

466
466
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

103
103
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

358
358
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

597
597
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

450
450
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

413
413
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws